Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Подова настилка в гараж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #1

    Подова настилка в гараж

    Привет на всички. След дълго мотане съм решил да направя ремонт на гаража и да го използвам по предназначение. На пода има стари плочки, които ще изкъртя, защото не са за под и вече са се изтрили, а когато започна да вкарвам колата ще се начупят. Ще използвам ситуацията за да сложа сифон на пода, защото няма, а под гаража ми има мази и тръбите за мръсния канал минават близо.
    Та въпросът ми е с какво да направя пода на гаража?
    Исках да е шлайфан бетон, защото е здрав, не се рони и се поддържа и мие лесно, но цената излиза скъпо и поне 8 см, не се навиват лесно за 20 квадрата да го правят, а и ми казаха, че трябва с бетон помпа да го докарат, което е още по сложно да влезе камион до гаража (трябва да няма коли на паркинга).
    Краен вариант е пак с плочи здрав гранитогрес, но исках да избегна фуги и играчка. Споменаха ми за някакви други варианти с полиуретанови или други химии, които се полагат по тънко и се бъркат от суха смес на място. Някой ако знае - да сподели! Чудя се ако си направя една здрава циментова замазка и отгоре да се заравни добре с по рядък силен разтвор и след това да се инпрегнира с някаква химия или боя или някакви лепила.... Дайте съвети ако някой е правил подобни изпълнения. Целта ми е да стане равно и да не се рони, лесно да се мие и поддържа.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #2

    Отговор: Подова настилка в гараж

    Мозайка, шлайфана.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: Подова настилка в гараж

    Епоксиден под.

  5. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #4

    Отговор: Подова настилка в гараж

    "Епоксиден под" - след това, което четох ми звучи СКЪПО! Все пак ще правя гараж в който ще вкарвам кола и за 17-18 м2 не ми се дават повече от 7-800 лв. за пода включващи всичко! В противен случай ще го направя с гранитогрес и би струвало 450-500 лв. Обмислям вариант замазка + някакво инпрегниране, но се обърках вече в четене и не знам какво да е то. Попаднах на някакви смеси струващи ужасно много и се разстроих допълнително

    - - - - - - - - - -

    Моля ако някой е правил или знае - да сподели по конкретни решения или специалист, който може да го направи във Варна. Така само с две думи "Космически под" не ми върши работа!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #5

    Отговор: Подова настилка в гараж

    Купи си боя за маркировка и я оцвети с оцветителите за латекс. Струва 120 лв баката от 25 литра


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #6

    Отговор: Подова настилка в гараж

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Купи си боя за маркировка и я оцвети с оцветителите за латекс. Струва 120 лв баката от 25 литра
    А откъде може да се купи такава боя? И аз имам същия проблем, но много по-мащабен - подземен гараж с 16 пркоместа и на повечето съседи не им се дават много пари. Затова търся евтино решение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #7

    Отговор: Подова настилка в гараж

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    А откъде може да се купи такава боя? И аз имам същия проблем, но много по-мащабен - подземен гараж с 16 пркоместа и на повечето съседи не им се дават много пари. Затова търся евтино решение.
    Господинови строймаркет


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #8

    Отговор: Подова настилка в гараж

    Някой може ли да препоръча качествен грунд за грундиране на бетонна плоча преди изравнителна замазка и лепене на гранитогрес? До сега съм ползвал на БОРО - Бетон контакт (розовият), но ако има нещо по добро съм готов да взема такъв, защото искам да залепне добре материала?

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #9

    Отговор: Подова настилка в гараж


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    29
    #10

    Отговор: Подова настилка в гараж

    Здравейте,
    Да използвам темата и да попитам и аз.
    Имам партерен гараж ново строителство и бетона на пода не е особено равен нито шлайфан.
    Не ме притеснява гладкостта /би било да е шлайфан бетона или да има замазка, но ми искат по над 1000лв за 25м2/ и се чудя с какво да запечатам пода, за да се запази и най-вече да не се вдига прах.
    Спрях се на акрилна боя за подове на Изобулhttps://izobul.com/product/3243/akri...l-special.html и искам да Ви попитам дали е удачен вариант?
    Ето и снимки https://photos.google.com/share/AF1Q...RTR1psbEhIakRB

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #11

    Отговор: Подова настилка в гараж

    Аз го минах с това : https://www.ideamax.bg/лепила--фугир...л-5кг-1034.
    5кг стигнаха за двоен гараж(две коли).

    п.с. Само че като гледам снимките ти, замазката е тръгнала да се рони.Тъничка е.
    При мен беше същата ситуация. Поостъргахме което беше тръгнало, после зеления грунд бетон контакт и запечатахме с тънък слой https://bgr.sika.com/bg/stroitelstvo...ceram-225.html , може би 3-4мм.Отгоре импрегнатора. Двамата приятели с които го правих не вярваха че ще издържи лепилото (единия строителен техник), но 5та година не е мръднало, а колите са по 2.5 тона.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 19-03-23 в 11:58.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #12

    Отговор: Подова настилка в гараж

    Цитат Първоначално публикувано от Gesha Виж публикацията
    Здравейте,
    Да използвам темата и да попитам и аз.
    Имам партерен гараж ново строителство и бетона на пода не е особено равен нито шлайфан.
    Не ме притеснява гладкостта /би било да е шлайфан бетона или да има замазка, но ми искат по над 1000лв за 25м2/ и се чудя с какво да запечатам пода, за да се запази и най-вече да не се вдига прах.
    Спрях се на акрилна боя за подове на Изобулhttps://izobul.com/product/3243/akri...l-special.html и искам да Ви попитам дали е удачен вариант?
    Ето и снимки https://photos.google.com/share/AF1Q...RTR1psbEhIakRB
    Минаваш една прахосмукачка, минаваш една ръка дълбокопроникващ грунд и след това с боята, на две ръце, с мече с дълъг косъм.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    29
    #13

    Отговор: Подова настилка в гараж

    Благодаря rakeem!
    А относно боята добър избор ли е или да търся друга марка или някакъв друг пеодукт евентуално?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #14

    Отговор: Подова настилка в гараж

    Това, към което си се насочил е ок, за грунд ползвай Primer на Vitex.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    29
    #15

    Отговор: Подова настилка в гараж

    Този грунд на Primer май не е дълбокопроникващ?
    Предполагам говориш за този - https://www.bagira.bg/26217/%D0%B3%D...B2%D0%B0-vitex

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подова тошиба
    От goshe във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 17
    Последно: 24-11-18, 13:49
  2. Подова изолация с XPS или каменна вата
    От tito във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 52
    Последно: 13-10-17, 20:24
  3. Прекарване на вода в гараж
    От KI_YOOU във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 17-06-16, 07:10
  4. Инсталация на външно тяло в подземен гараж - Заслужава ли си?
    От rosen_setccom във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 12-03-10, 10:11
  5. Ядрен реактор за вашият гараж... made in Toshiba
    От Eddie във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 30-12-07, 14:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе