Резултати от 1 до 3 от общо 3

Няколко питания за растерен таван на баня и тераса и изолация на терасата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на mncazzaro
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    29
    #1

    Няколко питания за растерен таван на баня и тераса и изолация на терасата

    Здравейте,
    Започнах цялостен ремонт на апартамента на майка ми (панел) 6ет от 8 изложение север/юг гр Добрич,остъкления балкон север около 8кв. На горния етаж балкона е остъклен и следващата година ще се постави външна изолация,а сега по време на ремонтите ще се направи и вътрешна изолация на външните стени.
    Дограмата ( 5камерна с 3ен стъклопакет К стъкла и 4 сезона) трябва да бъде подменена другата седмица и на дневен ред ми излиза балкона (съборен изцяло и зидан с ютонг),където ще се обособи,като отделен кът за готвене.

    Тъй като ще се пусне нова ел инсталация навсякъде,сот,лан,кабелна/сателитна тв. ще е окачен таван,но специално за балкона ми се иска да е растерен с цел по лесна поддръжка,а и тръбите на единия климатик ще минават от там и ще ни е по лесно,когато дойде време за монтаж.
    Аз виждам нещата по следния начин за балкона :
    1) хидроизолация на балкона
    2) изолация с каменна вата :
    - тавана
    - вътрешна изолация на външната стеничка + гипсокартон
    - пускане на нови силови кабели сметнати на база консуматорите в помещението,фирма ще извърши това
    - тъй като искам да изравня пода във всички помещения,пода фибран 3 или 5 см и теракот
    - и накрая растерен таван на плочи 60/60 на всеки ще има и по една луничка или други осветителни тела.

    За банята - смятам растерен отново,но този път да е пвц и да го нашаря с лунички и да добавя вентилация

    Моля ви за съвети и насоки.
    Прочетох и няколко теми,хора казват за балкона,каменната вата да е с алуминиев лист и фугата между листовете да се залепи с алуминиево тиксо.
    Моля за насоки/съвет каква хидроизолация да взема.
    Ако имате и забележки също ще съм ви благодарен да ги споделите. В апартамента не се живее и го правя на етапи бавно и с внимание.
    Надявам се,че съм бил изчерпателен.
    Този пост е редактиран от mncazzaro; 02-10-20 в 00:24.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #2

    Отговор: Няколко питания за растерен таван на баня и тераса и изолация на терасата

    Къде мислиш да правиш хидроизолация на тази тераса?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #3

    Отговор: Няколко питания за растерен таван на баня и тераса и изолация на терасата

    Цитат Първоначално публикувано от mncazzaro Виж публикацията
    - тъй като искам да изравня пода във всички помещения,пода фибран 3 или 5 см и теракот
    Фибранът вдига нивото на шумът, поогледай се за нещо друго

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Бюджет 1300лв. таван
    От barkmail7 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-08-20, 23:10
  2. Монтаж на растерен окачен таван
    От aleksenergo във форум Домашен майстор
    Отговори: 0
    Последно: 01-07-19, 12:12
  3. Боядисване на таван и стени
    От hristoslav2 във форум Домашен майстор
    Отговори: 29
    Последно: 31-07-18, 00:07
  4. Топлоизолация на таван
    От Arsenal1886 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 22-09-17, 14:55
  5. изолация на таван
    От pondzi във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 21-03-12, 14:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе