Резултати от 1 до 2 от общо 2

Топлоизолация на таван

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    17
    #1

    Топлоизолация на таван

    Здравейте,

    искам да попитам всички знаещи майстори и хората, които са решили проблем подобен на моя за мнение относно топлоизолация на таван на апартамент тип мезонет.

    Фактическата обстановка е следната. На вторият етаж на мезонета са разположени 2 спални + коридор. Тази зима беше зверски студ и искам да направя някакви опити към изолиране на тавана (плочата). Покривът на мезонета е изграден върху бетонна плоча с керемиди и е скосен.

    Искам да попитам по какъв начин и с какъв материал е най-подходящо да изолирам таванът. Имам две основни притеснения във връзка с поставането на изолация:
    1. Височината на помещенията е 2,30 метра и не искам да свалям още от тази височина. Също така вече поръчах нова ПВЦ дограма с уширение 60 мм, тъй че трябва да се поместя в 5 см. с цел да не прехлупя прозореца и все пак да има как да поставя някакво перде (корниз).
    2. Тъй като ще се изолират спални помещения е силно желателно таваните да се предпазят от появата на мухъл. Т.е. има ли материал, който не допуска развитието на микроорганизми?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #2

    Отговор: Топлоизолация на таван

    От горната страна (под покрива) подреждаш 20см каменна вата и желателно я покриваш с найлон. Така ще получиш доста добра изолация и можеш сам да го направиш.

    Има и по-евтин вариант, който съм приложил в къщи.

    Топлоизолиращ латекс изомакстерм. Малко скъпо идва спрямо другия латекс, но се държи чудесно. Миналата година нанесох в детската стая, а тази година в хола, и само мързела ме спря да намажа и останалата част на апартамента. Много съм доволен от латекса аз. Стените са топли направо, сравнение с другите стени.

    Апартамента ми е вътрешен ЕПК, без изолация. Тази зима ще знам и в хола как ще е, но със сигурност очаквам по-ниски сметки за ток, понеже се отопляваме с лъчисти радиатори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. XPS за вътрешна изолация на таван на последен етаж?
    От dddilian във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 27-01-17, 20:38
  2. Отговори: 3
    Последно: 15-04-16, 22:35
  3. Екран за проектор в окаченият таван
    От StackOverflow във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 04-01-13, 10:04
  4. изолация на таван
    От pondzi във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 21-03-12, 14:55
  5. Подходящ климатик за стая с висок таван
    От Tzetzy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 25
    Последно: 29-02-12, 21:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе