Резултати от 1 до 13 от общо 13

Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1

    Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

    За пръв път ще монтирам винтове за директен монтаж.
    Гледам в магазините всичките такива винтове са с посочен диаметър 7,5 мм, без значение дължината им.

    Конкретните винтове, които ще монтирам, са с дължина 18 см. Стената е тухли четворки измазана със скапана ронлива мазилка.

    Какъв трябва да е диаметъра на бургията ? Имам една чисто нова фи 6мм с дължина 20 см.

    Втори въпрос:
    Купих 10 броя (48ст/брой), но нещо материала ми се струва много мек.
    Дали не съм попаднал на "ментета" ?
    На всичкото отгоре, първия който извадих от пликчето, се оказа крив. Леко-леко с теслата го изправих и тогава видях колко е мек материала. При тая дължина вероятно всичките ще ги скъсам преди да съм ги завил докрай.
    Да търся ли други, или просто са си такива ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #2

    Отговор: Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

    А защо винтове за директен монтаж, вместо дюбели?
    Тези винтове са за бетон и плътни тухли.
    Аз съм слагал такива в тухли 1чки и не са особено надеждни, за 4ка съм крайно скептичен.
    4ките се дупчат (прецизно) много трудно и без ударник, иначе се разрушават и дори дюбели не хващат.
    Иначе по въпроса се гледа диаметъра на ствола и се дупчи с такава бургия.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3

    Отговор: Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

    Дограмаджийте дупчат с 6,5 мм. бургия.....
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 04-06-22 в 17:39.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #4

    Отговор: Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

    6.5 е по-книжка, в тухла пробивай с 5, щото и без това ще стане повече. Пак по-книжка в тухлата без чук, ама няма да изтраеш, голяма мъка е без чук.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #5

    Отговор: Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

    Тухли се дупчат много лесно със свредла за стъкло: https://www.onlinemashini.bg/svredla...-i-10-mm/52438

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #6

    Отговор: Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

    Свредла за стъкло 20см? Откъде?
    За тухла 4-ка - 5 или 5,5мм. Може и с 6мм да пробваш, ако превърти, минаваш на по-малък диаметър. Пробивай с удар, но с дрелка. Там ударите са много на брой, но слаби. Перфоратора е силен и направо я кърти тухлата. Какво ще се закрепва с тези винтове?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7

    Отговор: Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

    В моята работилница има четири перфоратора и един къртач. Има и мощна бормашина.
    Един от тия перфоратори специално го купих (Амазон) за да монтирам лесно окачвачи на таван, т.е. перфоратора да е лекичък. И е синичък бошовски (като останалите). Не ме подведе с теглото - за един ден монтирах 70 окачвача на тавана, като половината време беше в мерене и чертане.
    Ако с тоя перфоратор дупча тухла четворка с бургия 6 мм, то дупката става точно 6мм. Може и да откърти някоя люспа, но диаметъра не се прецаква.

    Какви дрелки с удар бре хора ! Цял ден ще правя една дупка с дрелка, а времето е ценно - на години съм и имам много хобита.

    А иначе - благодаря за информацията и съветите. Окуражихте ме да ползвам наличната бургия - но първо ще пробвам с наличната бургия в тестова тухла четворка (имам няколко под ръка) да пробия и да навъртя един винт.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 06-06-22 в 03:03.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #8

    Отговор: Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

    Я пробвай директно без да дупчиш, ако са качествени винтовете трябва да се получи .

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #9

    Отговор: Винтове за директен монтаж - фи бургия ?



    Това на картинката е едно от нещата които трябваше да направя с винтове с директен монтаж.
    Стана пре-достачно здраво. Един път щото уцелих единична тухла, втори път щото мазилката в този участък е много здрава (мое дело от предишни години на стена и мазилка).
    За всеки случай първата дупка я пробвах с бургия ф5 12см. Видях, че уцелих плътна тухла и в четирите отвора и смело продължих с ф6 20см. Винтовете след това се навъртяха добре, без да е прекалено трудно, но и без да е прекалено лесно. И може да се каже, че стана много здраво закрепване.
    Конкретната планка ми трябва за да направя скеле за дейности отдолу, по бетонна тераса/навес над външни стълби - монтаж на осветление и измазване.

    Като цяло, виждам, че с тия винтове нещата се получават много добре, когато става въпрос "неутрализиране" на сили и натоварвания перпендикулярни на винта. Ако силите са успоредни на винта, то ще си помисля сериозно дали да ползвам такива винтове.
    В перпендикулярния случай става въпрос за скъсване, а в успоредния за изтръгване. Та няма да се притеснявам с такива винтове например да направя/укрепя скеле по което да ходя, но ще се притеснявам да ползвам такива винтове например за закрепване на хамак на който да легна.


    ----------------------------------------------------------------



    Що се отнася до теста с тухлата - направих го, но резултата не ми хареса.
    Дупчих директно с ф6 20 см с нормален натиск без никакво "галене".
    Не ми хареса, че паднаха много сериозни шупли.
    Винта се навъртя много добре, без да мога да превъртя накрая (освен да го скъсам). И вероятно няма да има никакъв проблем с перпендикулярни сили. Но ми изглежда, че при тия големи шупли и изтънели стени на тухлата, то няма да е прекалено трудно да го изтръгна с един кози крак.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MitkoS; 12-06-22 в 11:13.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #10

    Отговор: Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

    Това имах предвид за дупка с перфоратор. С дрелка отчупеното парче е много по-малко. А в тухли ротенбергер положението е трагично. Като имаш да дупчиш много, си карай с перфоратора, с много лек натист и с тънко свредло.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #11

    Отговор: Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

    Междувременно се сещам, че с кози крак може да изтръгнеш и винтове с пласмасови дюбели, дори когато дупката е в бетон. Не можеш единствено ако пластмасовия дюбел е от капролактам, ама такива сигурно правят само в НАСА.
    Та искам да кажа, че винтовете за директен монтаж са съизмерими с винтове с пластмасови дюбели.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #12

    Отговор: Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

    Пластмасови дюбели не държат в бетон, дори са по-зле от тези, които ти ползваш.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #13

    Отговор: Винтове за директен монтаж - фи бургия ?

    Не успях (вчера) да навъртя винтове дълги 18см в бетон, след като съм провъртял с бургия фи6мм дълга 20 см.
    В тухли става без проблем, но в бетон не. Неуспеха беше с 6 винта, не само с един. При това бетона който дупчих е "стар модел" бъркан на ръка, т.е. доста "мек".

    В бетон трябва с малко по-дебела бургия - по-горе някой посочи фи6,5 (, вероятно инчовия аналог)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Монтаж на стена. С какви винтове?
    От imperium69 във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 09-12-18, 17:43
  2. Монтаж
    От Ина Миразчийска във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 25-06-14, 11:02
  3. Отговори: 5
    Последно: 13-11-06, 18:59
  4. Табличен директен цифров синтез.
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 10-11-03, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе