Резултати от 1 до 8 от общо 8

Монтаж на стена. С какви винтове?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    6
    #1

    Монтаж на стена. С какви винтове?

    Скъпи приятели, от скоро съм собственик на 65XF90 и 3 дена виси на стената със стойка. Проблема е, че приложените винтове в стойката не паснаха на телевизора, и използвах черните които бяха навити в него първоначално ( като тапи, само че метални винтове). Именно те ме притесняват. Прекалено рехави ми се струват да държат 32кг , а самите отвори като цяло са за тънки винтове така или иначе, но поне може би една идея по дълги. Има ли основания за притеснение, че мисля да го сложа на краката му и да него мисля?!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    110
    #2

    Отговор: Монтаж на стена. С какви винтове?

    Отиди и си избери от тук http://www.euroboltbg.com/index.php?...t&m=about_list

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Монтаж на стена. С какви винтове?

    Добре, но какъв болт да си взема за този модел 65XF9005 , другите не стават от комплекта в конзолата, освен черните му тапички с които го разопаковах?

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4

    Отговор: Монтаж на стена. С какви винтове?

    Разгледаш ли дебелата книжка която си закупи заедно с ТВ ще разбереш какви болтове са ти нужни. Ако тези които са на ТВ си ги завил поне 4-5 оборота няма абсолютно никакво място за притеснение. Не се изисква някаква по-специална здравина на болтовете, просто да са железни. А при положение че ти вече си ги завил и ТВ не е паднал значи и за в бъдеще ще си остане там. Иначе ако се притесняваш развий единият(задължително един от долните) отиди с него в магазина и поискай такива само че с 5мм по-дълги.

    И не стягай душманската

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    42
    #5

    Отговор: Монтаж на стена. С какви винтове?

    Аз също съм с оригиналните на телевизора, моя е също 65 инча. Вече 3 месеца е така и нямам никакъв проблем

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Монтаж на стена. С какви винтове?

    Благодаря ви за коментарите! Пише че трябва да бъдат М6-ци с дължина от 12-16мм. Въпроса в мен се породи от факта, че точно в книжката пише, че цитирам "на всяка цена" да се използват болтовете приложени към конзолата. Демек го разбрах - не използвайте тея черните които отвихте първоначално от телевизора за да го монтирате . Е, тъй ама от конзолата която закупих никой винт не пасна и пляснах с неговите. Днеска взех М6-ци от магазина и така и така ще го свалям малко надолу тея дни, че го вирнахме доста нагоре, може и болтовете да му сменя с тези, които ми се виждат по метални от неговите черничките. Благодаря отново!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #7

    Отговор: Монтаж на стена. С какви винтове?

    Не виждам проблем да се ползват оригиналните на телевизора ако се навиват достатъчно. Пише да се ползват на стойката, защото се предполага че не знаят каква е дебелината и и дали, ще се навиват достатъчно. Правилото за винтови съединения е да се навият 7 витки, което за М6 ще рече 7мм. Това, че са черни не означава че не са метални...

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #8

    Отговор: Монтаж на стена. С какви винтове?

    Цитат Първоначално публикувано от imperium69 Виж публикацията
    Благодаря ви за коментарите! Пише че трябва да бъдат М6-ци с дължина от 12-16мм. Въпроса в мен се породи от факта, че точно в книжката пише, че цитирам "на всяка цена" да се използват болтовете приложени към конзолата. Демек го разбрах - не използвайте тея черните които отвихте първоначално от телевизора за да го монтирате . Е, тъй ама от конзолата която закупих никой винт не пасна и пляснах с неговите. Днеска взех М6-ци от магазина и така и така ще го свалям малко надолу тея дни, че го вирнахме доста нагоре, може и болтовете да му сменя с тези, които ми се виждат по метални от неговите черничките. Благодаря отново!
    А какъв беше проблема на оригиналните от торбичката спрямо стойката за стена?
    Малки отвори? Ами разшири ги, като ги разпробиеш по-голямо свредло.
    Гледай само новите да не са по-дълги от описаното в книжката, че иначе при пристягане, ще смачкат видепонела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 17-07-15, 20:24
  2. Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе
    От plochkatabg във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 46
    Последно: 21-02-14, 07:12
  3. Монтаж на колонки на стена
    От iNfRaIiI във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 18-12-13, 15:55
  4. Отговори: 0
    Последно: 10-01-11, 13:14
  5. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 13:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе