Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice Аватара на Ина Миразчийска
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    7
    #1

    Question Монтаж

    Здравейте ,
    за първи път ще се сблъсквам с климатици .

    Имам доста не ясни неща , но като първо е свързано с монтажа .

    Колко трябва да е дебела една стена за да издържи 1 или 2 външни тела .

    Като ще правя външна изолация първо стойката на климатика ли трябва да се монтира и след това изолацията ?

    Всички външни тела ли капят защото съм виждала по улиците такива случай и ако да как се решава този проблем за да не създавам ядове на хората .

    Имам и още много питанки , ама хайде да спра за сега до тук .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #2

    Отговор: Минтаж

    Отзад напред - всички външни тела капят при работа през зимата, а водата може да се отведе във водосточната тръба например чрез поставяне на ваничка под външното тяло.
    За стойките и изолацията - и двете последователности са възможни - ако първо се монтира климатик е добре да се сложат усилени стойки, които да са малко по-дълги, за да остане достатъчно място да се сложи изолация и зад външното тяло, като все пак остане 15-20 см разстояние. Нормална тухлена или бетонна стена издържа без проблем, ако е тънка фасада на тераса е хубаво да се прецени на място. Като цяло е добре след като очевидно доста неща на са Ви ясни да направите консултация - оглед на място с някой, който може да ги разясни.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Отговор: Монтаж

    Желателно е първо да се изберат машините. Да се положат стойки за тях, по-дълги. Ако има как и тръбни пътища. След това се полага изолацията. Накрая се монтират телата. Това за дебелината на стената е работа на фирмата. На място се преценява и те носят отговорност.

    Може да се сложат стойки и без избор на конкретни машини, но най-добрия вариант е горния.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #4

    Отговор: Монтаж

    Първо си избираш климатик ,после ти полагат тръбите,след това ти слагат изолацията и накрая слагаш стойките и външното тяло.Маркуча от външното тяло ако няма къде да се вкючи го положете под изолацията така няма да замръзне пък и няма да виси като черво от него,а като се сложи и тавичка става супер.Така поне аз процедирам и се получава нещо такова:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobovo; 24-06-14 в 17:20.

  6. Novice Аватара на Ина Миразчийска
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Монтаж

    А към кой магазин да се обърна за повече информация и каква марка / не че съм роб на марките / бихте ми препоръчали .
    Искам да топли , да охлажда и да не харчи много
    Ех , че съм скромна

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Отговор: Монтаж

    За да ви се даде конкретен съвет е добре да се знае за какво помещение ще се използва климатизатора. Необходима е пълна информация за него, както и Вашите желания.

  8.  
     
  9. Novice Аватара на Ина Миразчийска
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Монтаж

    Принципно имам 4 помещения .
    две спални едната е северна другата южна
    хол и кухня .
    като хола е юг , кухнята север .
    Стара тухла
    Хол около 24 кв
    Спалня юг около 15 кв
    Спалня север около 15 кв
    Кухня около 11 кв

    Искам да е сравнително икономичен , да охлажда и топли , и да не е много скъп .

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #8

    Отговор: Монтаж

    За четирите помещения са Ви нужни четири машини...С една машина "мисията е под въпрос". А и тази комбинация от думи
    Цитат Първоначално публикувано от Ина Миразчийска Виж публикацията
    Искам да е сравнително икономичен , да охлажда и топли , и да не е много скъп .
    е невъзможна почти...Има още неща които са необходими за правилния избор, освен квадратурата на помещенията. Височина, дограма, вид строителство, населено място и т.н...

  11. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #9

    Отговор: Монтаж

    Предполагам не се надявате да отоплявате целият апартамент с един климатизатор - това е мисията невъзможна. Споделете и какъв бюджет сте заделили и конкретизирайте едно помещение за да могат да ви помогнат.

  12. Novice Аватара на Ина Миразчийска
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    7
    #10

    Отговор: Монтаж

    То това е ясно , че няма да е един климатик за 4 помещения и то при положение , че изложението е двойно .
    Сега сменям дограмата с ПВЦ , ще слагам 10 см изолация . Стара тухла центъра на София . Бюджет точен нямам , но ми се иска да не е най - скъпото нещо . А и има ли вариант с едно тяло от вън а две тела вътре за две помещения от едно изложение .

  13. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #11

    Отговор: Монтаж

    Има муплти-сплит система но поне за мен е неоправдан разход.

  14.  
     
  15. Novice Аватара на Ина Миразчийска
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    7
    #12

    Отговор: Монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata Виж публикацията
    Има муплти-сплит система но поне за мен е неоправдан разход.
    Защо как вървят като цени ?
    Че ако трябва да закупя 4 климатика първо не знам къде ще мога да сложа толкова външни тела , а и като цена ще ми дойде доста предполагам . И затова ако има нещо като комплект ще е доста по добре за мен . Едно тяло и вътре повече тела .

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #13

    Отговор: Монтаж

    Да започнем отначало за всяко помещение поотделно? : https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html

  17. Novice Аватара на Ина Миразчийска
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    7
    #14

    Отговор: Монтаж

    А каква профилактика се правело всяка година и каква е цената ?

    justify аз съм написала за какви помещения става въпрос и всичко друго така , че не разбирам защо сте ме препратили към тази тема

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #15

    Отговор: Монтаж

    Щом искат още информация значи не сте дали всичко друго до сега.
    С два евтини и икономични климатика искате да топлите 4 стаи? Моля? Забравете.
    Изберете си приоритетни помещения и климатизирайте тях, а след това и другите. До началото на зимата има много време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за монтаж
    От Georgi S във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 05-08-13, 16:04
  2. монтаж на парктроник
    От bobo50 във форум Автомобили
    Отговори: 3
    Последно: 21-03-12, 22:16
  3. FTXS25 лош монтаж или...
    От Stoian Uzunov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 27
    Последно: 25-01-11, 22:55
  4. Проблемен монтаж на 12-ка
    От fanatizm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 26-07-07, 13:52
  5. По-бърз монтаж
    От Sunny във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 16-07-07, 17:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе