Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57

Препоръка за Апарат за кръвно налягане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Re:Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    +1 за Omron. Ползваме R3 от 5 години.
    ти на колко години си ? Младеж като теб ( по-малък от мен ) и ползваш апарат ? ? ?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Re:Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ти на колко години си ? Младеж като теб ( по-малък от мен ) и ползваш апарат ? ? ?
    Доо-бре де, ша та черпя, то се видяло.

    П.С. Формално погледнато, би могъл да си ми син.

  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #18

    Re:Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    ..Навдякъде лекарите работят с апарати с които ръчно помпат налягането,а не използуват електронни!Защо е така е много близко до акъла.Слагайки слушалката лекаря не само мери кръвното налягане НО И КОНТРОЛИРА ДИНАМИКАТА НА РАБОТА НА СЪРДЕЧНИЯ МУСКУЛ!Тонове,полутонове,замъгляваниа......това електрониката няма как да отчете!А от това,което е у нас на пазара-определено Омрон е най доброто.За предпочитане са тези които НЕ СА ЗА КИТКА!.....Кардиолозите казват-с тези за китката до 55,после започват изкривявания на показанията,тъй като след тази възраст започва и дегенерацията на стените на вени и артерии......

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #19

    Re:Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    А-а-а-а... значи имам поне още 17-18 години ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re:Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    П.С. Формално погледнато, би могъл да си ми син.
    синът ти едва ли гони 40-те

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #21

    Re:Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    В къщи ползваме Omron RX3 за китка,и върши идеална работа за домашно ползване.И при джипито резултатите са идентични.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #22

    Отговор: Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    Мнения на ползватели на Microlife BP A200 или BP A100 Plus:rolleyes:

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Отговор: Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    Имам и Omron имам и Microlife BP 2BH0 в къщи. Определено ма Microlife BP повече му вярвам. По близо е до класиката, като метод на мерене.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #24

    Отговор: Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    Аз също имам Oмрон, но нещо има разлика с обикновените механични, с които мерят кардиолозите. За Микролайф чувам, че от електронните били най-точни, та затова мисля да взема такъв.
    Благодаря на Lupus за мнението. Други мнения за Микролайф?
    Този пост е редактиран от pilot; 28-09-12 в 00:02.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    30
    #25

    Отговор: Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    От електронните апарати- Омрон ги водят за най-добрите.В къщи имаме два Омрона,закупени преди години от Германия-още си работят .Има горе долу 5 единици разлика с механичните.Микролайф ги хвалят най вече в България.Blutdruckmessgeräte Test

  13. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #26

    Отговор: Re:Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    Аз си купих този апарат. Microlife BP A50 води се полу автоматичен, за 63 лв.

    http://апаратизакръвно.com/microlife...crolife/BP-A50

    От скоро го имам и мога да кажа, че измерва доста прецизно. Усеща се, че материалите са качествени и с добра изработка.
    Прави ми впечатление, че докато измерва само лекичко да си мрчдна мускула на бицепса и веднага отчита смущение.
    Аз лично избрах този апарат защото е по-компактен и защото с две батерии може да се работи много време понеже не са нужни батерии за напомпването. С 5-6 напомпвания и е на 200 и това е, след това си го чакаш и гледаш резултата.
    Когато го вземах момичето от аптеката ми каза че и тя си е спряла вниманието на този и е доволна понеже е взела такъв за баба си.
    Реших да споделя мнение. има памет 14 измервания, индикатор за изтощена батерии. 3 год гаранция

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #27

    Re: Отговор: Re:Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    Omron e японска марка,но ги сглобяват в Китай или Виетнам.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #28

    Отговор: Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    Реклама по облъчвателя, апарати SENDO.
    Търсене в мрежата..., сайт на SENDO, локализиран на български, румънски и македонски. На сайта, японско знаме с надпис "японска технология (инженерство)". Поле за контакт - адрес липсва, някакъв телефон от серията 0800. Няма информация, кой в представител, дистрибутор...
    Сайта е пипнат, спор няма, НО, защо пак се подвеждат потребителите, защо? Преди време имаше едни китайски телефончета (GSM) с марката SENDO!?
    Ако приемем, че апаратите за кръвно SENDO са това, за което ги представят от рекламата, защо имат сайт само на нашенски и мамалигарски? Защо чичко Гугли не е чУвал за SENDO, като фирма?
    Всичко това за мен означава ВНИМАНИЕ, риск от набутване! Аман от тази държава, преди да купиш нещо, трябва да станеш следовател, иначе ти резват главата.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #29

    Отговор: Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    UniComs - Diagnostics you can trust at home
    UniComs - Diagnostics you can trust at home
    Surecheck pregnancy test - с двете черти!:D
    Има ли смисъл да се коментират въобще? Това е като японското качество на Hitachi от Зора. С тази разлика, че поне телевизорите са произведени от модерен завод и са сравнително качествени.
    А тук става въпрос за неизвестен призводител, неизвестна методика на измерване ("Клинично тествана технология с висока точност") , неизвестно качество и става въпрос за нашето здраве, все пак!

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    2
    #30

    Отговор: Препоръка за Апарат за кръвно налягане

    Цитат Първоначално публикувано от BEDO Виж публикацията
    От електронните апарати- Омрон ги водят за най-добрите.В къщи имаме два Омрона,закупени преди години от Германия-още си работят .Има горе долу 5 единици разлика с механичните.Микролайф ги хвалят най вече в България.Blutdruckmessgeräte Test
    Преди няколко дни закупих Омрон М3 с адаптер и ще споделя , че останах разочарован. Доверих са на техническата спесификация - клинично валидиран, точност плюс минус 3 мм и т.н. Истината се оказа съвсем друга.Първо - не е точен . Има голяма разлика с класическия апарат - стига до 15-20 единици , като това е достатъчно , за да не се ползва. Второ - технологията на мерене е както са мерили на бабите ни , а и още по-отрано, с надуване на маншета и после при спадането се прави измерването и ръката стои стегната дълго време. Докато имам друг апарат ,точен при това, марката му е Лумископ, и замерването става още при надуването , при което стягането на ръката е минимално - веднага след отчитането маншетът отпуска. Освен това Омрон е и голям като габарит. Моят съвет е : Не купувайте Омрон М 3 - не е точен , не е практичен. Лумископа е марка, а преди това имах и един японски, Ниссей DS 1902, който работеше по същата технология - при напомпването измерва, а не при изпускането, както при Омрона, беше точен , но го повредих с неподходящ мрежов адаптер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам апарат за кръвно OMRON M2 INTELLI SENSE
    От los4e във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-14, 15:46
  2. Апарат за кръвно налягане Omron M2 Basic
    От astragon във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-13, 22:38
  3. Отговори: 1
    Последно: 10-07-11, 03:29
  4. Електронен апарат за кръвно - какъв?
    От der_meister във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 04-07-06, 18:02
  5. Отговори: 5
    Последно: 07-02-06, 19:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе