Резултати от 1 до 7 от общо 7

Надуваеми легла. Спи ли се добре на тях?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Надуваеми легла. Спи ли се добре на тях?

    Много се запалих по идеята да си взема надуваемо легло. Конкретно гледах един модел в Метро, за към 360 лв - с размер на голяма спалня, с компресор и IR дистационно, с което регулираш степента на твърдост както си си легнал. Изглежда луксозна изработка, не-знам-какви-си покрития, които помнели формата на тялото и т.н.

    Та молбата ми е ако някой е спал на надуваемо легло - да каже как е, спи ли се добре, става ли за нещо, или по добре се спи на дъсчен под, отколкото на него

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: Надуваеми легла. Спи ли се добре на тях?

    Също би било добре ако някой сподели опита, който има с надуваеми кукли... кои са за предпочитане...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: Надуваеми легла. Спи ли се добре на тях?

    @Slero, проблем ми е пространството, искам да заменя едно разтягащо се канапе с такова легло, което ако се наложи - се отдува и се скатава някъде си. Нямам опит и питам, за да не се набутам с кофти покупка.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Re: Надуваеми легла. Спи ли се добре на тях?

    Ами според мен ако това ти е идеята - за резервно легло, на което да пренощува някой, когато ти дойде на гости и се наложи да преспи инцидентно - едва ли си струва да се набутваш с 360 лв за надуваемо легло с екстри като компресор, IR дистанционно и т.н. (освен ако не те бодат тези пари по джоба и искаш просто да ги похарчиш). Не ме разбирай погрешно, не ти правя сметка на парите, но и един надуваем матрак от 70 - 80 лв. ще ти свърши същата работа... удобно се спи на такъв, пробвал съм... е, не е с компресор, а с крачна помпа, но и разликата в цената е съществена.

    А иначе за IR-дистанционното... какви ли не изгъзици измислят хората - водни легла, н'ам си к'ви... може да има и с анти-подпръцкващи материи... ако случайно човек се изпусне, леглото да абсорбира миризмата...

    Май прекалих, спирам с глупостите.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #5

    Re: Надуваеми легла. Спи ли се добре на тях?

    Над 6 месеца спахме с жена ми на такова легло. Не сме го купували от Метро, всъщност не в България, така че каква марка и модел беше няма значение. Като цяло - бива. Определено е по-добре от "дъсчен под", както и от дюшек, поставен директно на пода. Аз лично предпочитах да е по-добре напомпано, т.е. по-твърдо. Първоначално като е по-меко ти се струва по-удобно, но съответно повече се люлее (съответно едновременно и във вертикална, и в хоризонтална посока), така че забелязахме, че сутринта се събуждаме леко замаяни (нещо подобно на морска болест в много лека форма, предполагам). Така че този компресор и дистанционно ще са ти в голяма полза.
    Та сигурно и още щяхме да спим на него, но се спука... Всъщност, "отлепи" се по единия от "шевовете", точно на ръба - там всъщност има нещо като вулканизация. След това си взехме сгъваем диван, тъй като и на нас мястото ни е ограничено, но с дивана решихме, че ще е по-практично... ами защото си е диван...
    Надявам се да съм бил полезен

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #6

    Re: Надуваеми легла. Спи ли се добре на тях?

    Не се спи удобно ! След първата седмица ще съжаляваш ,че си дал толкова много пари. Ако е за резервно легло по-добре купи най-евтиното.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: Надуваеми легла. Спи ли се добре на тях?

    @stfn и Zygot,
    благодаря ви!
    За основно го взимам. За това и се хвърлям на най-добре изглеждащото (и най-скъпото) - по тази причина.

    P.S.: Доколкото чувам - малко било противопоказно да се пуши в такова легло?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. как е по-добре за HDD ?
    От Vogon200 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 29-12-09, 12:55
  2. Кое е по-добре - CRT или LCD...
    От gggggg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 11-06-08, 23:17
  3. Кое е по-добре(за RAM)?!?!
    От batfilcho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 09-01-06, 10:49
  4. Работи ли добре при вас?
    От LordOfEvil във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 15
    Последно: 21-10-05, 19:19
  5. Добре де, "FX" ама каква ?????
    От Az_sum_bre_ombre във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-04, 17:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе