Резултати от 1 до 8 от общо 8

факса не работи към ведомствена централа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #1

    факса не работи към ведомствена централа

    Здравейте, днес реших да преместя факса си от вкъщи в кабинета в университета за по-удобно.
    В университета има цифрова телефонна централа. Когато включа факса, не се чува никакъв сигнал
    и на практика не работи - нито може да изпраща, нито да получава. Моделът на факса е samsung sf-1000.
    Със сигурност факсът няма технически проблем.
    Някой има ли идея какъв е проблема?
    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2

    Re: факса не работи към ведомствена централа

    Поинтересувай се каква е централата. В централите се настройват и линиите до апаратите. Ако на линията (в която искаш да пуснеш факса) е имало някакъв по- особен апарат- там е проблемът. Обикновенно производителите на централки пускат разширени възможности , ама те изискват и телефони от същата фирма за да вървят. За да работи обикновен телефон (или факс...) трябва да се пипне в централата.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #3

    Re: факса не работи към ведомствена централа

    Възможно е факса и розетката да са свързани към различни чифтове. Розетката да има сигнал на вътрешните две жички, а кабела на факса да ползва външните две жички. Възможно е и при транспортирането да е възникнал проблем. Ако можеш го пробвай в друга розетка при някой колега.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #4

    Re: факса не работи към ведомствена централа

    проверих това което предложихте:
    - обадих се на админа на централата - каза че нямало специални насторики за факс
    - отворих розетката и провах всички възможни комбинации на свързване с факса - без резултат
    - пробвах в розетката на друг кабинет - без резултат
    - върнах си факса в къщи - работи...

    някакви други идеи?!

  6. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #5

    Re: факса не работи към ведомствена централа

    Цитат Първоначално публикувано от rums
    проверих това което предложихте:
    - обадих се на админа на централата - каза че нямало специални насторики за факс
    - отворих розетката и провах всички възможни комбинации на свързване с факса - без резултат
    - пробвах в розетката на друг кабинет - без резултат
    - върнах си факса в къщи - работи...

    някакви други идеи?!
    А ако занесеш обикновен телефонен апарат какъв да е ще има ли сигнал?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #6

    Re: факса не работи към ведомствена централа

    Цитат Първоначално публикувано от Io
    А ако занесеш обикновен телефонен апарат какъв да е ще има ли сигнал?
    да. имам си съвсем обикновен телефон, който си работи без проблем...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    10
    #7

    Re: факса не работи към ведомствена централа

    Обикновения апарат, който включваш в офиса има ли вътрешен номер. Ако наистина в офиса има телефонна централа и имате върешни номера мисля, че проблема е ясен. Във вас работи защото там получаваш сигнал директно от БТК. Различните телефонни централи пускат различно напрежение и най вероятно затова не ти работи факса. Трябва ти чиста линия която да не преминава през цетралата. т.е външен номер директно от БТК. Мога да ти го обясня по подробно, но мисля че няма смисъл. С две думи напрежението дрябва да е малко над 50V.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    10
    #8

    Re: факса не работи към ведомствена централа

    Преди малко говорих с един колега и той ми каза, че зависи каква е централата. За пример в нашия офис имаме PANASONIC, незнам точно какъв модел и при нея си има опция където се казва че този номер е факс. Аз лично съм работил с български телефонни централи и незнам точно какви опции имат, но винаги съм слагал факс на директна външна линия от БТК. Сигурен съм че този който ти поддържа централата знае как да ти реши проблема. Най - вероятно не му се е занимавало когато си го питал първия път.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. избор на телефонна централа
    От John във форум Поддръжка
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-10, 12:57
  2. избор на телефонна централа
    От obshtinska_mishka във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 08-05-08, 13:29
  3. Централа Kaspersky
    От tannoy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 31-01-07, 23:09
  4. Brother 7820N - проблеми с факса
    От ccc във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-06, 13:49
  5. Телефонна централа IPC 100 Philips
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 0
    Последно: 01-05-06, 17:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе