Резултати от 1 до 15 от общо 15

Газов бойлер - Почистване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #1

    Газов бойлер - Почистване

    Как да почистя газовия бойлер от натрупания котлен камък? Принудена съм да го направя сама, защото от сервиза (няма да казвам кой) обещават да дойдат от 3 месеца и все няма път насам, а аз ги каня от 3 години.... (Бойлерът се намира на село). Имам хидрофор и първоначално мислех да сложа препарат за почистване на котлен камък (този който използвам за електрическата кана и другите уреди) във филтъра, но не ми се вижда много добра идея , а други нямам.

    Много ще съм ви благодарна ако помогнете.



  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re: Газов бойлер - Почистване

    По-добре го занеси в сервиз - у дома нямаш нужното оборудване.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #3

    Re: Газов бойлер - Почистване

    За да го занеса в сервиз трябва някой да дойде и да го откачи. И тъй като няма кой да дойде да го откачи - трябва да извикам сервиза, който между другото е единствения, който се занимава с тези бойлери, което означава - на практика - никога да не го занеса.

    Други идеи?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re: Газов бойлер - Почистване

    Ако не можеш да се справиш с разкачването на връзките, изобщо не можеш да направиш нищо по въпроса с почистването. Предполагам, че бойлерът е проточен, а не обемен? Намери някой сръчен момък да ти помогне!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #5

    Re: Газов бойлер - Почистване

    гадно - значи никога да не го почистя

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re: Газов бойлер - Почистване

    На място няма как да го почистят ефективно. Ако трябва да дойдат специално да го разкачат, да го занесат в сервиза за почистване и после пак да дойдат да го монтират, ще ти излезе солено. След като не е гаранционен трябва да им платиш двойното идване до Вас, което вероятно ще струва повече от самото почистване и крайната цена ще е съизмерима със цената на бойлера в момента. Затова ти предложих да го занесеш в сервиза.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #7

    Re: Газов бойлер - Почистване

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    На място няма как да го почистят ефективно. Ако трябва да дойдат специално да го разкачат, да го занесат в сервиза за почистване и после пак да дойдат да го монтират, ще ти излезе солено. След като не е гаранционен трябва да им платиш двойното идване до Вас, което вероятно ще струва повече от самото почистване и крайната цена ще е съизмерима със цената на бойлера в момента. Затова ти предложих да го занесеш в сервиза.
    Бойлерът не е гаранционен и няма кой да дойде, да го разкачи, да ми помогне да го занеса и след това да го закачи отново (говорим за качествено изпълнение, ако става въпрос и аз мога да го направя.... но,....) . Последният път когато извиках майстори ( за хидрофорната помпа) след като си заминаха, се оказа, че тече вода от място, където те би трябвало да пипат - да не говорим, че не искаха да се върнат веднага, а се появиха след 2 дни. Затова исках да попитам дали има препарати или начин да се почисти без да се носи на сервиз. А колко приблизително е едно почистване? И как става почистването, интересно ми, и ще ми отговори на въпроса защо не може да се почисти ефективно на място.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Re: Газов бойлер - Почистване

    Топлообменника трябва да се свали и да се подкачи към система с циркулационна помпа и през него да циркулира специален разтвор определено време. За цената трябва да попиташ тези, които ще го правят. Допускам, че може и да нямат такава установка и да не предлагат тази услуга, та затова да не идват. Затова ги попитай дали ще свършат работата и колко ще струва!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #9

    Re: Газов бойлер - Почистване

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Топлообменника трябва да се свали и да се подкачи към система с циркулационна помпа и през него да циркулира специален разтвор определено време. За цената трябва да попиташ тези, които ще го правят. Допускам, че може и да нямат такава установка и да не предлагат тази услуга, та затова да не идват. Затова ги попитай дали ще свършат работата и колко ще струва!
    Благодаря за инфото - може би ще е по-добре да поразуча, до преди няколко месеца беше една фирма - дано се е появила и друга - иначе - май ще трябва да потърся някой

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re: Газов бойлер - Почистване

    Успех! А селото около Варна ли е?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #11

    Re: Газов бойлер - Почистване

    да. Преди само Българиа сервиз обслужваше тези бойлери - сега май пак са само те -

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: Газов бойлер - Почистване

    Рецептата на баба ми за почистване на чайниците от натрупания котлен камък беше следната: равни части вода и силен оцет и да поври. Действа ефикасно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #13

    Re: Газов бойлер - Почистване

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Рецептата на баба ми за почистване на чайниците от натрупания котлен камък беше следната: равни части вода и силен оцет и да поври. Действа ефикасно.
    И аз си го мислех - да разкача входящата и изходящата тръба и да 'бутна' препарат вътре, обаче се уплаших, че ще се 'олея'... Бойлерът не се намира в баня и ще стане...

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Газов бойлер - Почистване

    Цитат Първоначално публикувано от elenaalex
    И аз си го мислех - да разкача входящата и изходящата тръба и да 'бутна' препарат вътре, обаче се уплаших, че ще се 'олея'... Бойлерът не се намира в баня и ще стане...
    Сухо дупе риба не яде!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #15

    Re: Газов бойлер - Почистване

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Сухо дупе риба не яде!
    Аз не обичам риба така че.... предпочитам да остана суха...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам газов бойлер
    От tonym във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 30-06-15, 13:48
  2. Газов проточен бойлер
    От svkap във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-15, 23:04
  3. Газов бойлер далече от банята
    От ivelin19 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 23-03-11, 01:46
  4. Продавам газов котел и бойлер.
    От Kiakaha във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 01-10-10, 14:24
  5. Газов бойлер
    От echo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 04-10-05, 22:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе