Резултати от 1 до 14 от общо 14

А след максималния срок за ремонт?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #1

    А след максималния срок за ремонт?

    Здравейте. Кандито ми (пералнята) е развалено пак
    В гаранционните условия пише, че максималния срок за ремонт е 30 работни дни, които изтичат в понеделник. Въпросът ми е какво се прави след това ако ОЩЕ не са я оправили? Някой има ли опит с такива случаи?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    ако търговецът не може да отремонтира изделието в рамките на посоченият срок е длъжен да го замени с ново,виж закон за защита на потребителя.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    По принцип е така. Лошото е, че не винаги е виновен търговеца, а вносителя който трявба да достави резервни части. Там е проблема. Да кежм викаш комисията за защита на потребителите. Те задължават продавача да ти върне парите или да ти деде ново изделие, а той трявба да съдебен път да си търси парите от вносителя. Законите са ни калпави и затова има фирми които си абсолютно безотговорни. При това става въпрос за много големи форми, не някой гаражно магазинче. То даже и ново изделие неможе да ти даде защото пак се опира до вносителя, а във взаимоотношщениета на фирмите се комисията за защита на потребителите няма думата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #4

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    Така като ви чета излиза, че където и да се обадя - нищо не може да се направи... Тогава закво изобщо дават гаранции...

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #5

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    По принцип е така. Лошото е, че не винаги е виновен търговеца, а вносителя който трявба да достави резервни части. Там е проблема. Да кежм викаш комисията за защита на потребителите. Те задължават продавача да ти върне парите или да ти деде ново изделие, а той трявба да съдебен път да си търси парите от вносителя. Законите са ни калпави и затова има фирми които си абсолютно безотговорни. При това става въпрос за много големи форми, не някой гаражно магазинче. То даже и ново изделие неможе да ти даде защото пак се опира до вносителя, а във взаимоотношщениета на фирмите се комисията за защита на потребителите няма думата.
    Като започнете с тия философии и обърквате хората. Какви проблеми на вносителя, какви обяснения.... вносителя има стоков рабат и е длъжен да поддържа 10 години резевни части. Като взема кинтите няма проблем, а за сервиза да му се моли човека !??+!!
    Въобще не е така, има си ЗЗП и там ясно е казано че се сменя изделието след 30 дневното сервизиране.
    Пускате едно уведомление до търговеца за изтичане на срока и чакате. Паралелно с това жалбичката до Комисията (може и от сайта) с приложени всички документи. И изразявате желание да се споразумеете с търговеца , ако модела Ви е спрян от продажба вече.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Като започнете с тия философии и обърквате хората. Какви проблеми на вносителя, какви обяснения.... вносителя има стоков рабат и е длъжен да поддържа 10 години резевни части. Като взема кинтите няма проблем, а за сервиза да му се моли човека !??+!!
    Въобще не е така, има си ЗЗП и там ясно е казано че се сменя изделието след 30 дневното сервизиране.
    Пускате едно уведомление до търговеца за изтичане на срока и чакате. Паралелно с това жалбичката до Комисията (може и от сайта) с приложени всички документи. И изразявате желание да се споразумеете с търговеца , ако модела Ви е спрян от продажба вече.
    Ама ти сериозно ли вярваш, че всички сервизи поддържат 10 години резервни части? По зако н може да е така, но на практика не е така. Хайде да не давам примери как за един познат чака една година платка с датчик за температура на марков климатик от голям вносител. Комисията за защита на потребителите понякога помага, а поняго е безсилна. Нещата не са толкова прости и още когато го приеха ЗЗП се писа колко е калпав и реално незащитава потребителите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #7

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    Ами освен към адвокат да се обърна, щото пералнята никак не е евтина - 860 лв е и вече всеки ден им звъним на сервиза или ходим до там и всеки ден ни лъжат - днес, утре, последно ми заявиха - в сряда, но тогава 30-дневния срок ще е изтекъл. А най-тъпото е, че документа за това, че си се обадил на дадена дата е при тях. Те ти дават документ за 10 дни по-късно, когато дойдат...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #8

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    Затова първо се ходи в магазина, от който си купил уреда, защото те са пряко отговорни за уреда пред закона а не сервиза! В магазина са длъжни да ти впишат дефектиралият уред в специален регистър и да ти дадат протокол, че уреда е приет за ремонт(или ксерокс копие поне). От там нататък стоиш и чакаш - в твоят случай след изтичане на 30 дни закона е категоричен и недвусмислен и "замяна с друг уред или връщане на парите". Проблеми идват от не достатъчната информираност на клиентите, като по този начин немогат да си търсят правата в последствие! Ето един много полезен сайт и достатъчно добре обяснени тънки моменти от ЗЗП

    http://www.kenanoff.com/blog/archives/190

    На мен този сайт ми отвори очите за много неща - сега не гледам тъпо в магазина когато продавач-консултанта ме изкарва виновен за световната криза едва ли не!!!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #9

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    Ами магазина директно още на първото разваляне ми казаха да се обърна директно към сервиза... Значи не е трябвало да ги слушам. За щастие в почивния ден я оправиха. Докога ли...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #10

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    Цитат Първоначално публикувано от Emily
    Ами магазина директно още на първото разваляне ми казаха да се обърна директно към сервиза... Значи не е трябвало да ги слушам. За щастие в почивния ден я оправиха. Докога ли...
    В никакъв случай не се обръщайте към сервиза. Задължението да ви отремонтират уреда е на търговеца, как той ще го направи не е ваша работа. Отивате при него и заявявате, че уредът е повреден, искате това да се впише в книгата за рекламации - задължително, трябва да ви дадат входящ номер, и си отивате удома и чакате. Ако до 30 дни не я поправят, отивате при търговеца и разваляте договора за покупка, взимате си парите и си купувате нов уред. При втора, трета и т.н. повреда на уреда имате право да поискате замяна, отбив от цената или връщане на парите. Ако ви откажат и ви пратят в сервиз, настоявайте, че е тяхно задължение да ви поправят уреда и да впишат това в книгата за рекламации. Ако те са упорити повече от вас - кажете, че за повредата ще ги уведомите писмено - можете да предявите рекламация по всеки възможен начин, вкл. по телефона. Тогава пишете едно уведомление и го изпращате препоръчано с обратна разписка. Ако започнат да ви споменават гаранция, кажете, че не става въпрос за гаранция, а за рекламация, на чието право имате по закон. Не забравяйте, че всяка гаранция под 2 години е безполезна, защото гаранцията, дадена по закон, е 2 години.

    Това е начина, по който аз действам. Понякога се налага да се убеждаваме словесно какво точно пише в ЗЗП, затова е добре да го прочетете. Последно в Практикер ми го тръшнаха под носа да съм им кажела къде го пише, като им го показах, свиха перки и взеха инструмента. В последствие го замениха с нов.

    Успех на всички, които са решили да се борят за правата си. И не забравяйте, че отношенията са само между вас и търговеца, всякакви сервизи, вносители и т.н. не са ваше задължение, а на търговеца.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    А в тоя закон упоменато ли е за чия сметка е транспорта при рекламация или по точно казано длъжен ли е клиента да занесе стоката до търговеца? Защото ако става въпрос за пералня..... ще се поузоря да я размъквам насам-натам.....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #12

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    А в тоя закон упоменато ли е за чия сметка е транспорта при рекламация или по точно казано длъжен ли е клиента да занесе стоката до търговеца? Защото ако става въпрос за пералня..... ще се поузоря да я размъквам насам-натам.....
    Не:

    чл. 113 от ЗЗП
    (3) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за
    продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на
    потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не
    трябва да понася значителни неудобства.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #13

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    Аз от една година бера големи ядове с една съдомиялна Candi, снощи я докараха от трети ремонт но винаги са идвали до апартамента да я вземат. Друг е въпроса, че ми омръзна да я монторам и демонтирам под плота и ако пак се развали ще направя всичко възможно по закон да я сменя с друга марка!!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #14

    Re: А след максималния срок за ремонт?

    Аз от три месеца вече се мъча с един гаранционен ремонт на съдомиялна Горение, ам асе сетих да отида при търговеца по-късно. Сега просто чакам да изтече и 30 дневния срок от рекламацията и директно си искам парите обратно - иначе - КЗП или съд. И моята е от големите и вече два пъти ми я разкарваха до в къщи и обратно неработеща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. регистрация на въздушно газово оръжие -краен срок 17 09 2011г.
    От marto68 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-11, 13:15
  2. Отговори: 9
    Последно: 25-06-10, 20:31
  3. Хладилник Stinol - след ремонт издава звук все едно "диша" !?
    От tomkat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 15
    Последно: 12-12-09, 21:01
  4. Срок на експлоатация?
    От dgenov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 27-09-08, 03:38
  5. изтекал срок на windows
    От korea60 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 15-11-06, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе