Резултати от 1 до 5 от общо 5

Как да поставя ламиниран паркет върху тръби за парно и вода дебели 3см,без да правя замазка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #1

    Как да поставя ламиниран паркет върху тръби за парно и вода дебели 3см,без да правя замазка

    Здравейте,понеже бях решил в трите спални,хола и трапезарията да слагам дюшеме,монтирано върху греди дебели 5-6 см.,за да мога да прескоча тръбите за парното и водата,но нещо взех да се колебая,защото като си помисля какво подрязване ще падне,а после и дюбелиране към бетона,свят ми се завива.Искам да питам някой има ли представа дали мога за по лесно да наредя на пода 5см стиропор или фибран и върху него да нареждам направо или първо с подложка паркета.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Отговор: Как да поставя ламиниран паркет върху тръби за парно и вода дебели 3см,без да правя замазка

    Паркет, ламинат или дюшеме?

    Ти за дюшеме пак ще трябва да правиш някаква изравнителна замазка, понеже плочата едва ли ти е нивелирана толкова добре.

    Ако е за паркет/ламинат, може да се залепи за пода фибран и после една тънка замазка с армирана мрежа. Ето ти малко да четеш -> Армиране на замазки и мазилки – Направи сам . (Ако не стане много много равно, може да се когиригира със саморазливна замазка да не отиде много лепило после). Отгоре се (залепва паркета)/(нарежда подложка и се нарежда ламината)

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Как да поставя ламиниран паркет върху тръби за парно и вода дебели 3см,без да правя замазка

    За ламиниран паркет става въпрос,но без замазка.Въпроса ми е дали ако наредя в стаята 5см стиропор,дори без да го лепя и стане една цяла равна повърхност,разбирасе без улеите , които ще останат там където са тръбите,ако наредя отгоре ламината ще издържи ли и няма ли да се сплеска с течение на времето, там където има по тежки мебели, като легло,гардероб и др.А за дюшемето,пак нямаше да правя замазка а щях да нивелирам гредите преди да ги дюбелирам.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Отговор: Как да поставя ламиниран паркет върху тръби за парно и вода дебели 3см,без да правя замазка

    Не прави глупости! Знам, че искаш да минеш тънкаж, но след време ще съжаляваш, че не си вложил повече усилия и средства.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Как да поставя ламиниран паркет върху тръби за парно и вода дебели 3см,без да правя замазка

    Благодаря за съвета, още го обмислям. Не е заради парите, а защото съм решил да си го правя сам дюшемето и не знам дали ще се се справя с гредите върху толкова много тръби-за парно, за вода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Тръби на парно и хладилник…
    От leigep във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 20-06-09, 23:43
  3. Проблем ли е постоянно да капе вода върху външното тяло?
    От djambov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 20-10-07, 00:12
  4. Замазка на пода от сгуробетон?
    От gagauz във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 04-07-07, 14:35
  5. Каква изолация за ламиниран паркет?
    От connect във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 24
    Последно: 07-11-06, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе