Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Каква изолация за ламиниран паркет?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    Каква изолация за ламиниран паркет?

    Ще слагаме паркет ... та се чудим каква да е изолацията доколкото разбрах имало няколко варианта на изолации: 1. Нещо като ,външните изолации , които лепят по блоковете ... 2. Нещо като сандвич от станиол и помежду му дунапрен ... 3. беше нещо по тънко и от тези такаче мисля , че не заслужава внимание , но ако някой мисли ,че има по добра да каже каква ?
    Цените са 7 лв кв/м за 1. и 2 лв. кв/м за 2. незнам , коя е по добра въпреки , че май от цената се подразбира ... ако има хора с повече опит в ламинираните паркети да каже... да подчертая само , че под стаята не живее никой и въпреки ,че е 2 ет. зимата е доста студено бях измерил 15 град. на дъно и процесор след като стаята не беше отоплявана няколко дни

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: ламиниран паркет

    какво е настоящото състояние на пода?
    гола замазка? стар паркет? балатум?...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #3

    Re: ламиниран паркет

    4-5см Fibran (гладък за под) може да нивелираш пода докато го лепиш.
    Паркета се слага директно върху него (може да сложиш и изолацията 3мм която си идва с паркета). Това правя в момента
    Ако смяташ че ще ти се вдигне много пода може да сложиш 6мм Депрон, но там ще e по-малък ефекта от колкото 20~50мм Fibran.


    Fibran XPS:
    20см 4,68лв

    25 5,25

    30 6,30

    40 8,40

    50 10,50

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #4

    Re: ламиниран паркет

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    какво е настоящото състояние на пода?
    гола замазка? стар паркет? балатум?...
    мокет , отдолу незнам какво е засега,но скоро ще разбера... хм при нас изолацията май не си идва с паркета ,а като отделна съответно и отделно се заплаща... от няколко познати разбрах , че нивелировката става със замаска или с изливане на рядък тънък слой из цялото помещение - като се нивелира само от гравитационните сили ... ще видим какво ще кажат тукашните фирми за фибрана ... но звучи по лесно , това са цени за кв.м предполагам...

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    9
    #5

    Re: ламиниран паркет

    Имай в предвид че ако сложиш фибран и ако има тежки мебели има опасност след време паркета да поддаде.Ако мокета е добре, тоест няма гънки можеш да сложиш паркета направо върху него, мокета изолира.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #6

    Re: ламиниран паркет

    Първо на голия бетонен под се слага фибран 3 сантиметра = на 6 сантиметра стериопор , взимат се теобразни лаисни мисля че са високиоколо 2 см и се слагат на пода ,нивелират се и тогава се се полага материала за замаската от пясък и цимент, съхне от 6 до 9 седмици.След това се използва подложка под паркета която може да бъде със фолио тя се слага когато неси сигурен да ли замаската е суха,има подложка за обиране на кривините тя е 5 мм слагаш като неси направил замаската равна .Ако си направил замаската равна и е изсъхнала слагаи подложка 3 мм тя е на листове, или жълта е или сива е .Друго ако има питаи

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #7

    Re: ламиниран паркет

    Moкета не го оставяй махни го, ако попадне влага той ще мухляса и няма оправия.
    Ако ще слагаш фибран замаска според мен не ти трябва само си усложняваш живота, ако малко ти трябва да нивелираш със самото поставяне на фибрана ще нивелираш.

    @schumi
    XPS-a за под издържа доста килограми тези секции за които говориш трябва да са доста тежки

    Това са данни на фирмата Fibran:
    Издържливост при деформация 10% 0,52 N/mm2 = 520 kPa = 50 t/m2
    Допустимо напрежение от натиск<2% 0,18 N/mm2 = 180 kPa = 18 t/m2 (при този тонаж май няма да ти издържи плочата )

    Ето тука има данни за austrotherm

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    9
    #8

    Re: ламиниран паркет

    Аз говоря за обикновен фибран за стени понеже никъде по горе не се споменаваше какъв.А и повечето мебели не стъпват на пода с цялата си площ така че оказват доста натиск на малката площ върху която стъпват.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #9

    Re: ламиниран паркет

    Цитат Първоначално публикувано от schumi
    Аз говоря за обикновен фибран за стени понеже никъде по горе не се споменаваше какъв.А и повечето мебели не стъпват на пода с цялата си площ така че оказват доста натиск на малката площ върху която стъпват.
    Най- тежкото нещо ще се окаже хладилника ,май и леглата ,когато има някой отгоре им ... има вградени мебели но под тях няма как да се слага паркет ... по какво се различава фибрана ,който е за външни изолации от този за ламиниран паркет , ще трябва да внимавам , че има доста безскруполни търговци....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #10

    Re: ламиниран паркет

    Цитат Първоначално публикувано от lupo101
    4-5см Fibran (гладък за под)
    Аз го бях написал, бях дал и линк ама явно четете по диагонала ...
    Когато се сложи паркета той разпределя силата така че силата не е в една точка
    Всяка фирма си има означения (бях дал пример с аустротерм GK, SF и т.н.), но по принцип XPS който издържа на най-големи натоварвания е гладкия.
    Релефния се слага за за стени за да хваща по добре лепилото.
    Като купуваш гледаш на пакета товаропоносимоста тя е в N/mm2 или kPa или т/м2 , според мен всеки гладък XPS би ти свършил работа но все пак гледай да е > 0,34 N/mm2

    http://www.maxim.bg/ Тези продават FIbran, той е зелен. Всяка фирма си има различен цвят за XPS-а, на аустротерм е розов ит.н.

    Айде успех със строителството ... и внимавайте с пишман майсторите :-) (най-добре сам)


  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #11

    Re: ламиниран паркет

    Цитат Първоначално публикувано от lupo101
    Moкета не го оставяй махни го, ако попадне влага той ще мухляса и няма оправия.
    Ако ще слагаш фибран замаска според мен не ти трябва само си усложняваш живота, ако малко ти трябва да нивелираш със самото поставяне на фибрана ще нивелираш.

    @schumi
    XPS-a за под издържа доста килограми тези секции за които говориш трябва да са доста тежки

    Това са данни на фирмата Fibran:
    Издържливост при деформация 10% 0,52 N/mm2 = 520 kPa = 50 t/m2
    Допустимо напрежение от натиск<2% 0,18 N/mm2 = 180 kPa = 18 t/m2 (при този тонаж май няма да ти издържи плочата )

    Ето тука има данни за austrotherm
    Не е много тъй работата.1м2=10000см2.18T=18000кг.раздели 18000/10000 и ще получиш 1,8кг/см2.Една пералня например с тежина около 60кг имаща обща площ 20см2 на 4те си крачета ще създаде натиск от 3кг/см2 и ще пробие този Фибран.Едно легло също може да го пробие.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #12

    Re: ламиниран паркет

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Не е много тъй работата.1м2=10000см2.18T=18000кг.раздели 18000/10000 и ще получиш 1,8кг/см2.Една пералня например с тежина около 60кг имаща обща площ 20см2 на 4те си крачета ще създаде натиск от 3кг/см2 и ще пробие този Фибран.Едно легло също може да го пробие.
    Съгласен съм ... а кой е казал че ще се слага директно върху фибрана ?
    По скоро спора е дали да се прави замазка или не. Според мен е излишна освен ако не си редиш обикновен паркет или не слагаш плочки

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #13

    Re: ламиниран паркет

    Сложиш ли фибран на пода задължително направи замаска.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #14

    Re: ламиниран паркет

    Цитат Първоначално публикувано от astra
    ... задължително направи замаска.
    Защо ако не е тайна ?

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #15

    Re: ламиниран паркет

    Ами 1 фибрана няма да може да се залепи равно винаги подава и като наредиш паркета тои ще потъва като наредиш мебелите на местата им или след време . Трябва замаската да бъде възможно равна, зашото се получава потъване на паркета дори като стъпваш върху него и бих те посъветвал да си я направиш и да си сложиш подложка 3 мм и паркета да бъде поне 8 мм или ако имаш пари 10мм и дае поне от мдф не талашитен боклук.Поне немски да е, клас 31 32 ,щото те омаиват в магазините сложи си 6 мм тои е същия , да ама не.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.
    От estqwerty във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 135
    Последно: 05-04-14, 22:35
  2. Моя бъдещ 3D паркет
    От plochkatabg във форум Домашен майстор
    Отговори: 20
    Последно: 12-02-14, 12:02
  3. Отговори: 4
    Последно: 24-06-13, 21:03
  4. Паркет?
    От imarh във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 21-04-09, 13:21
  5. лакиране на паркет
    От tali във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 07-08-08, 13:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе