Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38
Like Tree4Одобрявам

Винтоверт на 220 волта от мрежата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    4
    #16

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    ми взех 3 А

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,571
    #17

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Как 3А, повечето винтоверти при старт и под товар спокойно харчат над 15А.

  4. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #18

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Да уточня - кондензаторите се слагат във винтоверта, а не до изправителя. Кабела особено ако е по тънък има съпротивление, което също прави голям пад на напрежение при старт. И както е казал Мечо Пух - колкото повече, толкова повече
    boje и zdravich харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #19

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Може ли малко да отклоня темата.

    Подобен проблем с винтоверта - СКИЛ 14.4В. Батерията става ако току що съм я свалил от зарядното - може човек да поработи, но ако я зарежа да поседи дори и разкачена от винтоверта се срива за 1-2 месеца. В резултат когато ми дотрябва то няма ток в нея и пак си ползвам отвертките. Другия вариант да виси нон стоп на зарядното, знам че не е особено здравословен за самата батерия, но вече е единствената опция за да имам ток в нея когато ми дотрябва.ю

    Стига толкова история сега за проекта.

    Искам да подменя батерията със кондензатори. За сега съм харесал 6х 500F на 2,4V. подредени последовалтелно ще направят 83F на 16V. това при цена от 15$ на парче кондензатор.
    Наясно съм, че за да изпозлвам подобно нещо ефективно ми трябва мощно зарядно. Капацитетите могат спокойно да се тъпчат с колкото успея да им подам ток важното е дебели жици и яко зарядно. Като се заредят тока сам си пада и не могат да се презаредят. Общо взето се зареждат по-просто от акумулатори.

    Основния въпрос е колко винта мога грубо да завия с 83F на 16V? И дали да се боря за по-големи кондензатори? Другата оферта е за 3000F на 2,7V (стандартни за бустер за палене на автомобил) но са 47$ на парче и бюджета заминава много над идеята ми за хоби проект до 200лв. (все пак тъпия винтоверт беше на половината от тази цена)

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    4
    #20

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Да уточня - кондензаторите се слагат във винтоверта, а не до изправителя. Кабела особено ако е по тънък има съпротивление, което също прави голям пад на напрежение при старт. И както е казал Мечо Пух - колкото повече, толкова повече



    Слагам 2-та кондензатора колкото е възможно по близко до винтовера , ако правилно съм те разбрал правилно "protonic"

  7. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #21

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Орлинчо, не се залъгвай с тези фаради! Това са кондензатори за много малък ток и не могат да се ползват за целта. Трябват ти големи по обем електролитни кондензатори на 16 или 25 волта. Не е необходимо да са повече от 10000uF ако ползваш компютърно захранване.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #22

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Цитат Първоначално публикувано от protonic Виж публикацията
    Орлинчо, не се залъгвай с тези фаради! Това са кондензатори за много малък ток и не могат да се ползват за целта. Трябват ти големи по обем електролитни кондензатори на 16 или 25 волта. Не е необходимо да са повече от 10000uF ако ползваш компютърно захранване.
    Кое те кара да мислиш, че са малки, 300F модела 6бр са по-големи от текущата батерия тези по 3000Ф предпоалгам ще го докарат на размер колклто 1/2 винтоверт. И при мен идеята е винтоверта да остане безжичен просто да завва по-малко винтове на един заряд, но зареждането да се улесни вмногократно. Боцкаш го да се зарежда до минута да се е заредил и навиваш, после пак.


    (извниявам се на колегата за размиването на темата).

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #23

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    то ако беше така хората да са го направили до сега.... няма да откриваме топлата вода...
    Вземи си си смени елементите на батерията с някой качествени и с голям капацитет 3000mA/h примерно и ще си решиш проблема за има -няма 50-60лв.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #24

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Тези кондензатори ще струват повече от нова батерия, май?
    Освен това зареждането им не е толкова лесно, те са пълно късо, като медна шина, когато са разредени за зарядното и ако то не е умно, ще изпляка.
    Освен това и те се саморазреждат от вътрешни утечки, особено ако са за ниски напрежения като споменатите. Не може да ги оставиш месец заредени и да очакваш после да има ток в тях.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,571
    #25

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Кое те кара да мислиш, че са малки, 300F модела 6бр са по-големи от текущата батерия тези по 3000Ф предпоалгам ще го докарат на размер колклто 1/2 винтоверт. И при мен идеята е винтоверта да остане безжичен просто да завва по-малко винтове на един заряд, но зареждането да се улесни вмногократно. Боцкаш го да се зарежда до минута да се е заредил и навиваш, после пак.


    (извниявам се на колегата за размиването на темата).
    Не го слушай какво приказва protonic, изобщо не е в час с този си коментар. Значи ако си направиш батерия 6х2,7V 83F като капацитет и я разреждаш (експлоатираш до падането на напрежението до 10V) това отговаря на околот 0,3А/ч на съответната химична батерия. Ще стане без проблем, но имай предвид че саморазряда при суперкондензаторите не е малък. Честно казано е много по на далавера за си вземеш една Li-Po батерия и зарядно за нея. Забравяш за саморазряда и разполагаш с по-голям капацитет. Какви са вътрешните размери на кутията на батериите?

    По лошото е че еквивалентния капацитет на 6 последователно свързани 300F кондензатора не е 83F, а 50F и това сваля капацитета на батерията до 0,18А/ч
    Този пост е редактиран от espace; 05-08-14 в 11:22.

  13. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #26

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Не го слушай какво приказва protonic, изобщо не е в час с този си коментар.
    Извинявам се но не допусках да се купуват за целта кондензатори от по +15$ парчето, предполагах, че става дума за бекъп кондензатори от по доларче.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,571
    #27

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Още по-зле, не четеш, а коментираш!
    Този пост е редактиран от avenger; 08-08-14 в 19:11.

  16. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #28

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Още по зле, не четеш а коментираш!
    Мисля, че след като съм се извинил, последващи нападки са признак на ниска култура! Лек ден!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,571
    #29

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Така е, понякога съм некултурен. Особено когато се въвежда в заблуждение питащия! И се чете по диагоналната система.
    Mr.TECHNO одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #30

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Честно казано е много по на далавера за си вземеш една Li-Po батерия и зарядно за нея. Забравяш за саморазряда и разполагаш с по-голям капацитет. Какви са вътрешните размери на кутията на батериите?

    По лошото е че еквивалентния капацитет на 6 последователно свързани 300F кондензатора не е 83F, а 50F и това сваля капацитета на батерията до 0,18А/ч
    Кутията е грубо 7х7х7см. Ли-По както и Ли-йон батериите до колкото съм запознат имат твърде малко работни цикли. Поне при телефоните съм го забелязал че за годниа ефективния капацитет слиза на половина. А за година телефона няма повече от 100-150 цикъла от които 50% са непълни което теоретично не би трябвало да е проблем за подобен вид батерия.

    Идеята ми беше да се зарежда на момента когато дотрябва.
    Благодаря за сметката наистина съм объркал числата 83Ф е за кондензатори 500Ф. Балгодаря и за чилсото 0,18А/ч, ето това число незнаех как да намеря.
    Оригиналната батерия е 1.2А/ч което прави кондензаторите 10-на пъти по-зле като капацитет/обем.
    От друга страна тези 0.18А/ч биха се заредили за час с 200мА или с по-сериозно зарядно с 10А за 1мин 20А/30сек. - като гледам стойностите скоро ще се окаже, че трябва да го зареждам с електрожена и може да стане и по-бързичко

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Зарядно за Винтоверт 24 волта.....-Манесман....
    От Gavri във форум Домашен майстор
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-14, 17:11
  2. Компресор от 12 към 220 волта. Става нали?
    От valerko във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-13, 18:16
  3. Отговори: 2
    Последно: 29-04-11, 12:42
  4. Kak да свържа 1 UV диод от 6 волта на 12 волта AC ?
    От niki72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 10-01-10, 20:38
  5. Лунички на 12 и 220 волта
    От niki72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-09, 21:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе