Резултати от 1 до 8 от общо 8

Климатик Electra - не работи както преди

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    3
    #1

    Климатик Electra - не работи както преди

    Здравейте.Много се радвам,че открих такъв форум,в който мога да се допитвам до вещи хора за различни неща
    По принцип не съм много запален по електроника и електротехника,но днес климатикът ни отказа и това ме гложди сериозно.Вече не е първа младост...предполагам е на около 7-8 години,но пък си работи екстра...работеше де.Докато днес следобед не забелязох,че на вътрешното тяло зелената лампа не свети постянно ами мига.Плюс това не духаше вече студено ами топло и леко влажно.Излязох на терасата външното тяло бучеше,но ми направи впечатление,че перката не включва.Ето тук вече си мисля,че е проблема.Между другото от 1-2 седмици издаваше странно скърцане,което ти утихваше ту пак се появяваше.И оня ден свалих капака и зачистих осичката от прахоляка и капнах 2 капки масълце и утихна.Ама днеска никаква я няма.И понеже сам си ремонтирам колата съм се ядосал на дъртия климатик и имам желание да се помъча сам да отстраня повредата...макар,че с тоците не съм много на "ти".Така и така няма гаранция по-зле от това не може да стане...а ако стане ще прибегна до техници.

    Дайте идеи сега аз ли го прецаках с тия 2 капки или просто му дойде времето.Утре смятам да сваля мотора с перката.Не ми се вярва повредата да е някъде в електрониката та ще сваля ел.мотора да прегледам.Ама ми се въртят въпроси:
    1.Като го сваля смятам да му пусна ток да видя върти ли първо,но не знам пише ли на самия мотор на какъв волтаж работи?
    2.Капсуловани ли са тези мотори или подлежат на ремонт?

    Малко разхвърляно съм описал ситуацията ама тия климатици са ми тъмна Индия.Всякакво инфо и съвети ще са ми полезни,че в тия жеги без него не си е работа.
    Очаквам помощта ви и предварително благодаря!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #2

    Re: Климатик Electra - спешна помощ

    Като за начало, бутни перката с отверка, ако завърти , може да се наложи да сменяш кондензатора. Ако не иска да тръгне, мотора е възможно да е починал.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    3
    #3

    Re: Климатик Electra - спешна помощ

    Еми аз вчера я бутнах с една отверка да видя върти ли се въобще или е заклинила.След това като пуснах пак не тръгна...Сигурно е мотора както казваш.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #4

    Re: Климатик Electra - спешна помощ

    Цитат Първоначално публикувано от white_shark
    Еми аз вчера я бутнах с една отверка да видя върти ли се въобще или е заклинила.След това като пуснах пак не тръгна...Сигурно е мотора както казваш.
    Пусни климатика и тогава бутни перката с отверката.
    Това , което ти описах по-горе се прави на пуснат климатик, нещо не си ме разбрал

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    3
    #5

    Re: Климатик Electra - спешна помощ

    Да не съм те разбрал.Бутнах го и тръгна полека лека да се върти.Спря,пак я бутнах усеща се,че не се върти леко нещо запира,но сега тръгна и съм го пуснал да разхлажда,че е някакъв ужас.Сякаш проблема ще да е в мотора-нещо затяга ама как се оправя това?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Климатик Electra - спешна помощ

    Ако е от кондензатора, щом спре ,повече няма да тръгне и трябва пак да го бутнеш с отверката.
    Щом казваш , че не си "на ти" с жичкаджийството , намери си разбирател , да ти смени кондензатора, ако се окаже че е от него, той е запоен на платката близо до буксата за перката . А ако мотора е "пътник", направо го смени, ако намериш същия или го дай някъде да го "рециклират".....да го отворят и да се пренавие ако е нагоряло нещо или да се подмени карантията
    Успех!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re: Климатик Electra - спешна помощ

    Щом развърта, според мен нещо запира някъде. Може по оста да се е навило нещо. Доколкото разбирам, щом завърта, значи моторът работи, но просто се мъчи да завърти перката.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #8

    Re: Климатик Electra - спешна помощ

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Щом развърта, според мен нещо запира някъде. Може по оста да се е навило нещо. Доколкото разбирам, щом завърта, значи моторът работи, но просто се мъчи да завърти перката.
    Е да де, ама пича го е изчистил и смазал с масло, трябва да се разглоби и да се види какво му е....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Преди да питате за марка,модел и вид конвенционален/инверторен климатик!
    От justify във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 8
    Последно: 12-01-13, 12:45
  2. Монтиране на климатик преди акт 16
    От gogorog във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-11, 19:41
  3. Проблем с климатик Electra - канален
    От mazganisot във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-08, 22:47
  4. Климатици Electra
    От lubo74 във форум Други марки климатици
    Отговори: 23
    Последно: 02-03-08, 22:55
  5. NEO 12-ка - не охлажда както преди
    От bodlivez във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 19
    Последно: 05-09-07, 09:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе