Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Климатици Electra

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #1

    Климатици Electra

    Здравейте.мой приятел се завърна от Изрел и сподели.че там се ползвали предимно климатици от марката ЕЛЕКТРА според него били много добри дали някой от вас е чувал за въпросната марка и дали има впечатления.благодаря предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #2

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???


  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #3

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    Имай предвид, че в Израел е топло и там ги ползват главно за охлаждане! Те нямат нашите студове.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #4

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    Цитат Първоначално публикувано от Emily
    Имай предвид, че в Израел е топло и там ги ползват главно за охлаждане! Те нямат нашите студове.
    Ходил съм в Израел, там през зимата е топло, но трябва да се отбележи , че през лятото понякога температурите се качват до +50С, което също е голям тормоз за климатиците

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #5

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    Аз пък съм живяла там и досега +50 не съм видяла, даже +43 както беше тук в Пловдив не помня да е имало. Просто слънцето е по-силно оттук и няма това разхлаждане сутрин което го има тук и влагата е по-голяма. Но както и да е идеята ми беше, че техния климат не е като нашия и това, което е добре за там може да се окаже, че не е добре за тук.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    Цитат Първоначално публикувано от Emily
    Аз пък съм живяла там и досега +50 не съм видяла, даже +43 както беше тук в Пловдив не помня да е имало. Просто слънцето е по-силно оттук и няма това разхлаждане сутрин което го има тук и влагата е по-голяма. Но както и да е идеята ми беше, че техния климат не е като нашия и това, което е добре за там може да се окаже, че не е добре за тук.
    Съгласен съм, моето мнение е, че за БГ най-подходящи за отопление са климатиците предназначени за скандинавските държави, но е лошо, че са скъпи и никой не иска да ги внася. Малко са хората, които ще платят 1500-1800 евро за климатик 9-ка или 12-ка.Такава цена трудно ще се избие с икономия на електроенергия, даже е почти невъзможно. На нашия пазар се търси компромис....по-ниска цена и горе-долу да "върши работа". Търговците са принудени да продават по-голям брой климатици за да оцелеят на пазара.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #7

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    Благодаря ви за отделеното време добре.че има такъв форум човек да поразпита

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #8

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    В София ,на площад Слвейков,над Кентаки има Електра. Ведях да работи при минус 2.Преди десетина дена беше.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #9

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    rsvr еееее да си дойдем на думата тук значи ме анатемосаха катоказвах, че в БГ се внася така горе долу качество...че като ревнаха...каааак то от складовете всичко за ЕС е едно и също и пр....евровенти пр тъпотии ....едно и също ама другия път едно е климатик за Швеция или Норвегия друго вза БГ. Най добрто което може да бъде но малко хора го могат сега като паднаха митата оттам да си се купят машини и тук свой човек да ги монтира и поддържа...товае ...тогава имаме 100% качество на марковите машини .иначе...домен "точка БГ" да не говорим за монтажите

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #10

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    Ти правиш ли разлика между разположението на Норвегия и България и съответните температурни разлики.
    Естествено е че в скандинавските страни се продават по-различни модели, приспособени към много ниските температури. "Нордик" вариантите са си точно за там.
    Щом търсиш 100% качество, купи си Уруру-Сарара.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #11

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    muchoto правя правя аз...в една фирма няма да кажда коя е ми извадиха от 10 кладенеца вода дами доказват че всички машини за Европа били АБСОЛЮТНО еднакви . Не става въпрос за нордик варианти. Аз просто твърдя че една машина тук и същата в айде да не е Норвегия напрмер Германия ...хммм малко ме съмнява да са еднакви по качество... пък и Дайкини също е така мисля, едва ли това за БГ и това за Франция или Швейцария са еднакви. Ха сега ми кажете защо??? За монтажите си мълча засега...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #12

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    Climatronic , аз имах предвид, че водещите фирми за климатици произвеждат и скъпи и евтини модели, но у нас се внася предимно по-евтиното, защото скъпото няма да се продаде.
    Преди време Valen1, ни направи сравнение между два малайзийски Панасоника, по "сървис менюал".
    Единият беше нашия е9гке/продължението на дке/ , много популярен модел в БГ,който е с единичен топлообменник, с капилярка и се препоръчва да работи до -5 градуса....тук струва около 1200-1300 лева.
    Другият беше ne9dke/нордик версията на дке/, оказа се , че е с двоен топлообменник, не е с капиляр, ами е с "expantion valve", има нагревател на компресора, има заглушител на линията на фреона, препоръчва се да работи до -15, но пише че нямало проблеми и с -20 градуса и т.н........обаче там струва 1500 евро.
    Единственото което ме издразни е , че на скъпия модел, компресора го пишеше че струва 107евро в скандинавските държави, а тук е около 700-800 лева. /КиК да пукнат-дано/
    У нас КиК, внасят само евтиния /е9гке/, защото скъпия няма да се продава.
    Нали се сещаш, че никой няма да си купи у нас за 1500 евро Панасоник, защото ще го вземат за луд

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #13

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    rsvr ми там е работата я че там не могат да са по 700 -800 лв щото те са държави подредени. Бе и тук може да е така с вноса но ако продадат 2-3 нормални машини и след това ще ги подменят с ментета. И не саам въпрос само за Панасоник а за всичко повтраям ВСИЧКО което се търгува тук. Няма Дайкин няма Мицубищи няма Тошиба. затова който си държи да има истински и качествен климатик и има паричка сега като са паднали митата най добре е зам мен да си го вземе от друга дърава и да си намери свой човек да му го монтира и поддържа тук. За съжаление малцина могат.....Та такива работи в общия европейски дом. Той като всички други си има тоалетна....

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #14

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    rsvr ми там е работата я че там не могат да са по 700 -800 лв щото те са държави подредени. Бе и тук може да е така с вноса но ако продадат 2-3 нормални машини и след това ще ги подменят с ментета. И не саам въпрос само за Панасоник а за всичко повтраям ВСИЧКО което се търгува тук. Няма Дайкин няма Мицубищи няма Тошиба. затова който си държи да има истински и качествен климатик и има паричка сега като са паднали митата най добре е зам мен да си го вземе от друга дърава и да си намери свой човек да му го монтира и поддържа тук. За съжаление малцина могат.....Та такива работи в общия европейски дом. Той като всички други си има тоалетна....
    Твърдения от този род са некоректни и ....смешни. Значи тия от Дайкин ще ми набутат климатика с инструкции преведени на десетина езика,без да има на български и това ще е произведено специално за нашия пазар... Може и така да е.Само ще отбележа ,че като за менте моя се справя блястящо. При минус петнадесет като го пусна на пълна мощност ще избие дограмата от топла и силна въздушна струя.... ...Какви ли ще са тия оригиналини клими за Турция тогава,щото има и превод на турски в книжките...

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re: КЛИМАТИЦИ ЕЛЕКТРА ???

    Ха на бас, че за Германия и за България моделите на няколко от най-добрите марки са едни и същи! Climatronic, имаш интернет - потърси малко и ще видиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Проблем с климатик Electra - канален
    От mazganisot във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-08, 22:47
  3. Климатик Electra - не работи както преди
    От white_shark във форум Други марки климатици
    Отговори: 7
    Последно: 22-06-08, 18:05
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе