Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree1Одобрявам

Мобилен климатик за отопление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #1

    Мобилен климатик за отопление?

    Здравейте,
    Попаднах на интересна информация за мобилен климатик, който става за отопление.
    http://klimat-desa.pl/eng/produkty_k...ja_AC12EHP.php
    и съответно българският представител
    http://www.otoplenie-bg.com/productdetails.aspx?id=21

    Някой може ли да ми даде конкретна информация за този модел мобилен климатик?


    Моля не правете сравнения със сплит системи инверторни и хиперинверторни ако нямате подобен.
    Знам, че е по-неефективен.
    Интересува ме просто дали има жив човек, който да го има (или подобен) и да го е ползвал за отопление.

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #2

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    Преди 4-5години съм ползвал Delonghi Pinguino - не си спомням модела. Хич не беше ефтин, шефа го взе за един временен офис - не останахме очаровани!
    1. през лятото бива
    2. през зимата просто не топлеше и го бракувахме

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    8
    #3

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    www.***.com imat Mitsubishi heavy

    /Mod. edit Cko: А къде са мобилните климатици?

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #4

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    Ходих до магазина, гледах ги, пулих се, но само с гледане не става.
    Пробвах да го повдигам, тежи си.
    Продавачката не можа да ми каже много повече от писаното в брошурите.
    Каза, че ги внасят от четири години.

    За момента и предвид изказванията май ще се въздържам от купуване.

    За Митсубиши чувам добри работи, но ми се иска да получа само мнения за мобилни климатици за отопление.
    В противен случай рискуваме да повторим много обсъждани теми.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #5

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    Вършат работа,но ако имаш възможност си вземи сплит.Имат повече недостатаци от колкото предимства.Удобниса само на места където е не възможно да се монтирта виншно тяло.Недостатаци-Проблем с конденза и трябва отдушник за изпарителя или кондензатора.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    С конденза не е проблем-читавите модели го събират в резервоарче и като се понапълни го качват с помпичка до кондензатора,където се изпарява и се връща обратно във въздуха.За отдушника е ясно-лесно става в комина или в отвор в прозорец.Друг недостатък-шума от компресора,все пак е вътре в стаята,а не е изнесен отвън,както при сплит-системата.
    И друг недостатък-гледам един Кериър 9ка в технонещо си е "само" 1 000-ка.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #7

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    Мисля, мисля, и май още не съм узрял за климатичната идея. Ще избутаме и тая зима без климатик пък догодина ще видим.
    Утре ще си купувам марков конвектор (адакс тпа20 ми се върти из главата). Явно трябва да си мина по целия цикъл от духалка през маслен радиатор и конвектор ...
    Пък като станат по 300лв мобилните климатици, ще рискувам да взема един просто за проба.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    Няма никаква разлика в работата на марковия Адакс и останалите немаркови.Разликата е само в името и цената.Аз никога не бих дал 200-300 лв за един реотан+малко ламарина.Като се скапе нещото за 300 лв е едно чувството,като се скапе китайчето за 50 лв е друго.Само да не ме убедите,че Адакса са вечни.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #9

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    Ще видиме, днеска го взех след обяд и съм го включил, и започвам да трупам впечатления. В краен случай ще взема и едно Теси на 1/3 цена за сравнение. Все пак пет години дават гаранция, за мобилния климатик даваха само една. Освен това нито едно положително мнение за цвят не видях за мобилен климатик за отопление. За АДАКС-а имаше и положителни и отрицателни, и повече положителни. За Теси търсих и никакви освен официалната страница мнения не намерих. В техномаркетите ме убеждаваха да не ги вземам, а да вземам Еърелек. Аз реших като е гарга да е рошава. Може и да съм сбъркал.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #10

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от tempo32
    Ще видиме, днеска го взех след обяд и съм го включил, и започвам да трупам впечатления. В краен случай ще взема и едно Теси на 1/3 цена за сравнение. Все пак пет години дават гаранция, за мобилния климатик даваха само една. Освен това нито едно положително мнение за цвят не видях за мобилен климатик за отопление. За АДАКС-а имаше и положителни и отрицателни, и повече положителни. За Теси търсих и никакви освен официалната страница мнения не намерих. В техномаркетите ме убеждаваха да не ги вземам, а да вземам Еърелек. Аз реших като е гарга да е рошава. Може и да съм сбъркал.
    Освен впечатления ще трупаш и сметка за ток, но дано не се окажа прав. Ползвам Адакс (1200W) в кухнята и почти обра точките (тези дни ще бъда сигурен) за високата ми сметка за ток през Декември, а се ползва само да отвърне въздуха, не да стопли помещението. Верно спор няма симпатични са много, преди време се бях размечтал (като не плащах аз тока де)да сложа във всички стаи,....леле каква грешка щеше да стане

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #11

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    То и до сега токът не ми е бил много ниска цифра. Включил съм го на мястото на Нео(Теси) 12 ребра радиатор 2500вата. Записах цифрите на електромера да видиме до утре колко ще дръпне горе долу.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    Ако се надяваш да е по-икономичен при еднаква мощност с Неото-си в грешка.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #13

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    Надявам се. Надеждата умира последна. Иначе Нео-то преди две години беше около 80лв.

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #14

    Re: Мобилен климатик за отопление?

    tempo32, ти за проби ще се набуташ повече! Избери един приличен климатик(на лизинг ако трябва), от сметката на тока и някой друг лев, до догодина това време ще си го изплатил и от там нататък пей сърце - ще ти остане за дълги години да ти служи. И аз до като се начудя две/три зими извъртях разни радиатори/духалки и маса пари за ток, като теглиш чертата ... помисли пак.

  18. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #15

    Re:Мобилен климатик за отопление?

    Доста ''възрастна'' е тази тема,обаче ме интересуват някои ''подробности'' около тези портабъл клими.
    В търсене на такъв вариант (за климатизация на квартира)попаднах на това:
    http://www.delonghi.com/corporate_en...ts/pac-w130hp/
    Явно Делонги доста работят по въпроса,щом има и инвертерен модел...а при нас категорично са отречени.
    По принцип ме вълнува какви са цените на тези клими,и къде мога да открия някой от реверсивните модели.
    Питах Гугъл...не ми казва

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  2. Смятам да закупя мобилен климатик DESA AC 12410 E.
    От nikitanev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-12, 13:40
  3. Мобилен климатик - ново обсъждане
    От kirko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 20-07-11, 08:24
  4. Отговори: 2
    Последно: 24-08-10, 18:45
  5. Мобилен климатик
    От pro във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-07, 10:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе