Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #16

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Велев, този климатик пича си го е взел от някъде - май от някакъв негов авер, незнам...не съм разпитвал. Свърза се с мен да му го монтирам. Това е всичко по климатика. Нито знам от къде идва, нито кой ги внася.Само видях, че вноса е за някаква фирма с адрес Стара Загора.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #17

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    дебелата тръба 12-ка или 16-ка е? прилича ми на нещо..., ама кажи за тръбите... като гледам и аз имам една марка с подобен изглед на вътрешното тяло - точно модела за 2009. Грешката Е2 , както ти казва Ванко си е от вътр вентилатор, а за тези другите ще се поровя утре да видим какво имам за тези китайски чудеса

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #18

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Я вижте само какви са ги нашляпали по табелката тези китайчета:
    1-измерванията за консумацията при отопление са правени при ?????? +24° и +18° !!! Какво ли щяхме да видим при -7° примерно,а? А вътрешната в това време е била +27°. Какви данни,непостижими за нито една друга маркова и недотам маркова климатична техника...
    2-Смукателното и нагнетателното( ниското и високото) налягане са еднакви ??? По 4,2 Мпа. Що ли?

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #19

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Това чудо направо ме хвърли в "транс" като го видях за първи път... На табелката пише 410, дебелата тръба е 12-ка и уникално криво заварен щуцер (трябваше да го снимам), тънката 6-ца. В последствие установявам, че крана е за 22 и отново незнам какво да кажа?!

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Кво да кажеш, викаш "Алелуя" и през 8-я етаж надолу... Климатика де, не ти.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #21

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Аз онзи ден му казах на пича - да ти дам 250 кинта колкото си дал и да си направя кефа да му развия болтовете от конзолите и да видя как се размазва от 4 етаж... реакцията му беше

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #22

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Тук в Сф се пръкна и една египетска !!! марка - Ализе. И тя е на същото дередже и топниво като твоето Рено.Даже се оказа,че липсва и четирипътник !!! и функцията отопление върху дистанционното.А сега де...

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #23

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Ами ако са само за Египет, за какво ти е отопление?!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #24

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    да де,то това е ясно,ама ги продават и за отопление !!! И монтажниците спят през това време...

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #25

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Каква е разликата при крановете за 22 и 410? Аз не съм забелязвал някаква конструктивна разлика, освен това,че при някои "цицката" на 410 е 5/16" а на 22 са си стандартните 1/4". За вида на фреона ако не си доливал друг, може да съдиш по налягането което имаш при спряла машина. Ако температурата по скалата за температура на манометъра на даден тип фреон ти отговаря на външната температура значи това е той! При положение че няма пропуски. Случвало ми се е фуджицу 9-ка от хубавите модели да е празен вътре. Нямаше грам фреон. Просто не беше зареден.
    Тоя климатик не е инверторен нали? А за да замръзне питата и смукателния кран, за мен е липса на въздух - вътрешен вентилатор, мръсни филтри.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Не само при някои,при всички клими на 410 би трябвало да е 5/16. Ментетата си позволяват да е 1/4,ако нямат в склада от задължителните 5/16.
    И това с манометрите при спрял климатик не е критерий,на който да се довериш.На 407 и 22 температурите са почти еднакви.Или примерно имаш 410,но фреона е поизтекъл и отчита 10 бара при 25 гр вместо нормалните 15 бара . И ще си помислиш,че е зареден с 22,което е грешно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #27

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Съгласен съм с теб, просто може да ти даде идея, да те насочи на някъде. Да не говорим, че като не е нов климатик който е свалян от някъде, може да има всевъзможни неща в него. В тоя случай, аз бих махнал всичко от него, бих проверил за пропуски вакум и зареждане след това с каквото трябва. Обикновено на етикета на компресора също пише на какъв фреон е.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #28

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    При 30 градуса външна температура, манометрите показваха при спрял климатик 8.5 бара. А и има нещо друго - ако кошницата е на 410, при 4.2 бара крана трябваше да замръзне,а това не се случи. Въпреки, че навън беше топло, успях да го излъжа да тръгне на топло - 23 бара на автоматичен вентилатор, двата крана не можеш да ги пипнеш...Както и да е....От последното ми ходене, пича не ес обадил, което ме навежда на мисълта, че бачка хайвана...provigo, съгласен с теб да го източа и да извърша всички операций, ама нали написах пича колко е дал за него - всяка операция по него е свързана с финанси...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #29

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Е тва е чара на евтинджосите...

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #30

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Ми това колко е дал няма значение. Той като е дал малко пари за климатика, трябва да си е направил сметка, че може да му излезе скъпо откъм сервиз. Или ти си на принципа, клиента като е дал само 200лв за климатик, аз ще му взема 20лв за монтаж. Щото скъпите климатици, 1800-2000 лв, монтажите им нали са по 200-240лв примерно, около 10%. Така не може Той клиента направил далаверата от евтината машина, сега и без пари ще ти иска монтажа. И после ще те вика още 10 пъти да го гледаш. На мен в БГ някой като ми кажеше "Ела да го видиш!" му отговарях, че с гледане не става. Ако иска да го гледам, да направи една снимка да ми я даде и ще го гледам докато изпием всичката ракия на масата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 48
    Последно: 19-10-13, 16:54
  2. Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.
    От harig във форум Автомобили
    Отговори: 23
    Последно: 26-08-13, 00:08
  3. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 16:42
  4. Въпроси - CPU
    От DarkRose във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 20-08-05, 21:18
  5. TV Out Въпроси
    От Executor във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 30-06-04, 12:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе