Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Кви са тия?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    105
    #1

    Кви са тия?

    Finlux FEN-12A410B BLACK НАГРЕВА 569.00 529.00 BGN

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Re:Кви са тия?

    Собственик на запазената марка Finlux е Vestel / Zorlu Group Turkey.
    Интересното е, че в сайта на фирмата няма климатици!
    Докато BEKO (Archelik)/ Koch Holding имат в продуктовата си гама.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:Кви са тия?

    Кви са тия?
    Ами и щом не ги знае, ще си е приключение да се оборудваш с такава стока.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Кви са тия?

    Това в Зора ли го намери? Спести си зора.
    Ако някой ти обяснява как малка, още неизвестна фирма, се старае и произвежда нещо много качествено, не го слушай.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #5

    Re:Кви са тия?

    Не се набутваи със скапана турска техника

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Кви са тия?

    За тази марка питах телевизорите им какво производство са и ми казаха Финландска.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #7

    Re:Кви са тия?

    Има много голяма уловка в името,заводите на Vestel в Турция бълват посредствена продукция на добра цена.За всеки влак си има пътници

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #8

    Re:Кви са тия?

    Монтирах няколко от тях.Засега нямам негативни отзиви.Зимата ще видим за какво иде реч ...

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #9

    Re:Кви са тия?

    Обещах да пиша ...Никакви проблеми при никой от моделите,без значение дали е конвекционален или инверторен.Имах няколко с разхлабени вентилатори още при монтажа,но не е проблем стягат се за 20 секунди.За този студеният период имам само един проблемен(спукана гайка),от монтирани над 500.Конвенционалните се държат чудесно при минусови температури.FSG серията при инверторните работи при минус 10 градуса с около 700 вата консумация(12ка),при дядо ми на село.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    31
    #10

    Re:Кви са тия?

    Вече има доста марки евтини климатици. които се държат добре при ниски температури и хабят малко ток. Просто "големите" си продават технологиите на "по-малките".

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:Кви са тия?

    Цитат Първоначално публикувано от serge
    Вече има доста марки евтини климатици. които се държат добре при ниски температури и хабят малко ток. Просто "големите" си продават технологиите на "по-малките".
    Аз не го вярвам това вече не е като преди.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    31
    #12

    Re:Кви са тия?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Аз не го вярвам това вече не е като преди.
    Тъпия ми AUX при -16 поддържа 24 градуса в стаята. При -10 работи 6 минути и 3 минути почива. По табелка е 1011Вата.Какво повече да искам. Преди имах китайски Panasonic беше с една идея по-зле.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:Кви са тия?

    Едва ли някой вярва на такива истории как с климатик консумиращ 1kW при +7°, които при -16° са вече 0,8kW и отдаващ на тази температура 1,3kW можеш да седиш на топло. Може само ако в другите стаи не работят две духалки по 2 kW.

    Май четох, че електромерът ти бил нещо развален и плащаш с: климатика + две духалки + бойлер + фурна 160 лева на месец.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    31
    #14

    Re:Кви са тия?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Едва ли някой вярва на такива истории как с климатик консумиращ 1kW при +7°, които при -16° са вече към 0,8kW и отдаващ на тази температура 1,3kW можеш да седиш на топло. Може само ако в другите стаи не работят две духалки по 2 kW.

    Май четох, че електромерът ти бил нещо развален и плащаш с: климатика + две духалки + бойлер + фурна 160 лева на месец.
    Много слухове в тоя форум. Електромера си отчита като за световно, тъй като е цифров без никакви манипулации по него.Може и стаята да е топла-не знам, но това са ми сметките за ток. Ако лъжа някого, то това ще е мен самия.Просто животното толкова си харчи.Не знам колко е вярно но в сайта на Техномаркет пишеше, че работната му температура е -5 градуса(единствено на този климатик). За цялата зима е правил има-няма десетина дефроста(не знам дали е за добре). Пък дано да е вярно да е взел, че да се е самопрецакал електромера, ама не ми се вярва.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:Кви са тия?

    Явно Тошиба трябва да вземат от Аукс да се научат как се прави евтин и топлещ климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе