Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree10Одобрявам

Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #1

    Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    Някой купувал ли е климатик Finlux с нагревател на външното тяло? Как се справя при отопление и охлаждане в сравнение с MIDEA MS9A 12HRN1? Ще купувам обикновен климатик за помещение - 24кв.м. който да не е много скъп .Препоръчайте ми такъв,от който сте доволни,моля.
    Finlux FEY-12A410W http://zora.bg/?go=product&itemId=18984
    Finlux FEN-12A410B http://zora.bg/?go=product&itemId=18985
    Finlux FEN-12A410W http://zora.bg/?go=product&itemId=18986
    Finlux FEP-12A410W http://zora.bg/?go=product&itemId=18989
    Finlux FN-12A410WF http://zora.bg/?go=product&itemId=18993

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    65
    #2

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    Колега дай малко по-подробна информация за самото помещение, защото на 24 м2 може да се окаже, че тия 12-ки няма да ти смогнат за отопление. По въпроса за двете марки - избягвай марки със слаба дистрибуция, които се предлагат главно от 1-2 фирми, макар и големи вериги. Ако ще купуваш климатик за 500-600 лв Мидеа-та си струва, най-малкото заради опцията за 5 години гаранция с профилактика и добрата разработка на марката(сервиз, части и тн). Това за нагревателя не бива да те подлъгва, към всяко външно тяло може да се пригоди нагревател с термостат за 50-60 лв. Друг е въпросът, че ако ти трябва климатик за основно отопление, то конвенционалните климатици далеч не са най-удачния избор.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #3

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    Климатика ще се използва основно за охлаждане през лятото и отпление в студените дни през пролетта и есента.Блока е на централно парно.Стаята няма външни стени. За по сигурно искам да може да работи и през зимата.По форумите пише че новите конвенционални модели на MIDEA не са добри за отопление под -5гр. Затова съм се насочил към FINLUX.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    Е ти нали си имаш централно парно за какво гледаш под -5гр? Или взимаш климатик за отопление /за охлаждане всеки го може/ или търсиш такъв дето до към 0 гр. външна ще те топли.С тези 24м2 нито една 12-ка конвенционалка на Midea или Finlux няма да може да те топли под 0-та.
    За отопление се насочи към по-сериозните марки климатици.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #5

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    Модела на MIDEA MS9A-12HRN1 (A3) също имал нагревател . Има ли доволни от този модел? http://www.midea-bg.com/bg/products/..._12_hrn1_a3_/#

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    Е ми те толкова ги орязаха тия конвенционални клими че вече с нагревател ще им помагат.
    А за тия 24м2 с този климатик забрави ще си от студуваш. Какъв е финансовия ти лимит с монтаж?

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #7

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    принципно трудно вече могат да се намерят конвенционални модели, които да топлят както трябва под -5 и с това разговора приключва
    ако все пак трябва да е нискобюджетен бих препоръчал по-скоро CS/CU-UW12GKE на панасоник, който с добавен нагревател (поради склонноста за трупане на лед) се е доказал като "работяга" при отрицателни температури без да е излишно скъп
    този модел беше изчерпан до скоро, но се чакат количества и може да се включиш...
    и все пак при 24 м2 трудно може да се стоплиш с такава 12-ка, просто пишеш за финлукс 12-ка и затова ти предложих за сравнение...

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #8

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    Имам доста монтирани от миналата година.В големия студ нито един не издаде багажа,без значение дали е конвенционал или инвертор.За първи път видях конвенционална девятка да издухва 44 градуса при -17 градуса с вятър.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    При минусови температури с вятър повечето климатици дори от световно неизвестни марки работят добре и духат горещ въздух.Проблемите са при минусови температури и мъгла/висока влажност на въздуха.Тогава се виждат истинските топлещи климатици.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Имам доста монтирани от миналата година.В големия студ нито един не издаде багажа,без значение дали е конвенционал или инвертор.За първи път видях конвенционална девятка да издухва 44 градуса при -17 градуса с вятър.
    Ти да не си монтажната фирма на зора че толкова ги фалиш. В зора дето подвеждат клиентите си че са финландски климатиците им направо нордик били.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #11

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    като има лебеди да вярват - това им е работата да ги подвеждат
    те колко години та чак и до днес продаваха японското Фуджицу?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #12

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    Монтажна фирма съм на много вносители.Знам кое работи и кое не !Финлуксите излязоха изключително здрави и свестни машини.Сам бях скептично настроен миналата година и се бях настроил за една дълга зима изпълнена с хиляди сервизи и проблеми покрай тях.Е,изненадах се приятно.В трите най-студени месеца нямах нито един сервиз или оплакване от клиент.Говорете си глупостите,не ми пречите.Който не вярва,да заповяда на по бира и да види сервизните протоколи

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #13

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    глупостите ги пишат хората, които не си представят, че днес финлукс е поръчан във фабриката Галанц, утре в Чунлан, а догодина в еди къде си

    и като свършат тези вероятно читави финлукси и като ги поръчат в някоя друга или в същата фабрика, но с друг модел стой та гледай...

    напричер НЕО започнаха преди много години в Чунлан, после бяха в Галанц, но най-много има от Аукс и Чиго в последните години...


  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    8
    #14

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    здравейте,

    от миналата година ползвам две инверторни деветки финлукс и явно партидата е била добра, защото се топлих цяла зима без грам заледяване на външното тяло. имах проблем обаче с монтажа от фирма симеонов клима и трябваше да идват три пъти докато се отстрани шум от вибрация. измуфтиха ме да си купя допълнителни тампони, като ми вторият път ми пробутаха стандартните от комплекта (когато монтираха не ги бяха сложили...). както и да е, накрая с двайсетина лева допълнителен разход и леко изнервяне нещата си дойдоха на мястото. та впечатлението ми (без да съм специалист) е, че машинките, които закупих работят тихо, поддържат зададената температура (имаме четитри месечно бебе-роди се март, та сме засичали температурата). тихи са. единствено трябва да се внимава с капаците при смяна на филтрите, защото са от някаква бая чуплива пластмаса и щипката на единия вече замина... а да, от време на време дистанционното им прави лек бъг и не хваща. едно връщане към заводските обаче оправя всичко. сега обаче остава да се види, колко време ще изкара-за разлика от мидеа, финлуксът има само три години пълна гаранция, която пада, ако не се прави профилактика в оторизиран сервиз (в моя случай - симеонов). охлаждането е по-слабо от очакването ми-отнема твърде много време да свали температурата в цялото помещение, но не съм сигурен дали това не е нормално в тия жеги. дано да съм помогнал...
    п.с. държа да отбележа, че нямам никакви други отношения с фирма зора, освен като клиент. и да, първоначално аха да ми кажат, че са финландски, ама ги резнах, че съм наясно под чия шапка са. тогава обясниха, че се правят в турция и след няколко уточнения и настояване да се види производител, стигнахме до извода, че са правени в китай... в крайна сметка навсякъде лъжат, тъй че... успех!

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #15

    Re:Климатик Finlux с нагревател на външното тяло.

    условната гаранция, която пада ако не са правени профилактики е най-голямата лъжа и колкото повече години условна гаранция се дават, толкова повече лъжат...

    по повод на твърдението, че всички са маскари, защото лъжат бих казал, че това съвсем не е така, защото има достатъчно читави фирми, които поддържат качествена монтажна и сервизна дейност...

    всеки преценява към кого да се обърне, никой не си купува насила...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтаж на нагревател на външно тяло - как ?
    От nqmapa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 07-01-16, 00:20
  2. Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 17-12-13, 20:32
  3. Допълнителен награвател на външното тяло на климатик
    От ste4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 28-08-12, 21:51
  4. Колеги моля за съвет - нагревател за външно тяло.
    От mazganisot във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 03-04-11, 12:32
  5. Климатик Prolux - външното тяло шуми
    От bo4o във форум Други марки климатици
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-07, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе