Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By VeleV.Klima
  • 1 Post By dodo_pv

Проблем климатик SOGO - Включва на размразяване при външна температура от 17 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #1

    Проблем климатик SOGO - Включва на размразяване при външна температура от 17 градуса

    Здравейте,

    Скоро си купих конвенционален климатик SOGO - 12ка втора употреба /със стария фреон R22 мисля/. Климатика работи и топли разкошно, но за жалост доста често прави дефрост. Дори и вчера, когато външната температура беше около 17 градуса си цъкаше периодично което според мен никак не е нормално. Можете ли да ми помогнете и да ме насочите към евентуална причина за проблема.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #2

    Отговор: Проблем климатик SOGO - Включва на размразяване при външна температура от 17 градуса

    Като се почне от датчик до бобина на четирипътния вентил.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Отговор: Проблем климатик SOGO - Включва на размразяване при външна температура от 17 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Jay Vee Виж публикацията
    Здравейте,

    Скоро си купих конвенционален климатик SOGO - 12ка втора употреба /със стария фреон R22 мисля/. Климатика работи и топли разкошно, но за жалост доста често прави дефрост. Дори и вчера, когато външната температура беше около 17 градуса си цъкаше периодично което според мен никак не е нормално. Можете ли да ми помогнете и да ме насочите към евентуална причина за проблема.
    Тези климатици дефрозват на 40-45минути но когато тръгва компресора за малко светва индикатора за дефроз което не е дефект просто така работи.
    Aleksandars одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Отговор: Проблем климатик SOGO - Включва на размразяване при външна температура от 17 градуса

    Същото като при Midea.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Проблем климатик SOGO - Включва на размразяване при външна температура от 17 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Тези климатици дефрозват на 40-45минути но когато тръгва компресора за малко светва индикатора за дефроз което не е дефект просто така работи.
    Благодаря на всички, които са отделили време да ми отговорят.

    Дефроства си на общи основания. Спира, обръща цикъла, бучи си 5-10мин после "киха" и започва пак да отоплява.

    Добре, но при външна температура от 15-17градуса нормално ли е да си върти пълен цикъл на дефрост на 45мин примерно? .....

    При монтажа го тестваха и казаха че наляганията на фреона са ок - вадеше около 55 градуса на изход температура при входна около 10-12 градуса.

    Климатичето е около 5 годишно и макар да не е работило си е старче вече. Мога ли да проверя някой датчик или нещо подобно дали не се гъбарка с грешни показания ... от климатици не разбирам, но от електроника поназнайвам .... Търсих схеми в нета ... няма такива. Дистанционното му много прилича на такова за Мидеа но това едва ли е критерий.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Отговор: Проблем климатик SOGO - Включва на размразяване при външна температура от 17 градуса

    Провери дали изобщо има външен датчик или дефроста е само по време. В службата имаме конвенционална Мидеа 9-ка, която е така.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Проблем климатик SOGO - Включва на размразяване при външна температура от 17 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Провери дали изобщо има външен датчик или дефроста е само по време. В службата имаме конвенционална Мидеа 9-ка, която е така.
    Има тръбен датчик на външното тяло, чиято информация се използва за стартиране на времевите дефрости. Ако е NTC (предимно са такива) и се скапе, повишава си съпротивлението и лъже системата, че изпарителя е прекалено студен, при което стартира дефрост по време. Външната температура може и да е 20 градуса. Ако би имало и датчик за околна температура, щеше да самодиагностицира грешка. Залагам 10$ за скапан тръбен температурен сензор на външното тяло!
    Jay Vee одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #8

    Отговор: Проблем климатик SOGO - Включва на размразяване при външна температура от 17 градуса

    Мидеата за която пиша няма външен тръбен датчик. Няма куплунг за такъв на платката на вътрешното тяло, няма и проводници от вътрешното към външното за датчик. При първоначално пускане светва диод за дефрост за малко и после тръгва. Дефроста е по време, но никога не съм го заглеждал на колко.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #9

    Отговор: Проблем климатик SOGO - Включва на размразяване при външна температура от 17 градуса

    До тук само SPST и bobovo познаха ,Нямат никакви датчици,климатика включен ли е на отопление дори да е 20гр.вън ще си прави размразяване на всеки 90мин.а не на 45мин.45мин ако работи компресора без прекъсване и през това време не е спирал външния венилатор тогава ще се размрази,но при тези външни т. няма как да стане това.Алгоритъма е точно като на старите железни Мидеи на р-22.
    Този пост е редактиран от necata2; 21-03-14 в 09:30.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #10

    Отговор: Проблем климатик SOGO - Включва на размразяване при външна температура от 17 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Тези климатици дефрозват на 40-45минути но когато тръгва компресора за малко светва индикатора за дефроз което не е дефект просто така работи.
    Колегата VeleV.Klima му е отговорил много точно ,но явно питащият чете между редовете.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 13
    Последно: 27-01-14, 13:01
  3. LG- не включва в режим размразяване.
    От krasi80 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-12, 18:04
  4. При определена външна температура какъв COP
    От ivo75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 21-01-12, 18:02
  5. Отговори: 5
    Последно: 25-11-10, 09:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе