Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree5Одобрявам
  • 3 Post By Aleksandars
  • 1 Post By AC_From_Hell
  • 1 Post By AC_From_Hell

Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #1

    Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    Здравейте. Имам климатика от около 4 години.. Panasonic CS-RE12GKE.. досега винаги в студа е включвал на размразяване и лампичката почва да мига няколко минути и всичко е било ОК. Тази зима обаче тази функция нещо не се активира и климатика замръзва... натрупва лед и става много шумен и дори почва да блъска перката... за щастие на другия ден беше топло и се размрази... но сега пак хвана студ, а климатика отново отказва да размразява и го усещам, че външното тяло става по-шумно, а и климатика предполагам е по-неефективен... иначе климатика си топли добре, когато вън са били + температури и не е замръзвал.

    Къде може да е проблема.. датчик нещо.. и може ли да се направи нещо по въпроса.. от сервиза ми казаха ако пак замръзнел щели да му сложат нагревател.... но все пак климатика досега си е работел зимите и при -20 без проблеми... профилактика му е правена 2 пъти..

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk Виж публикацията
    от сервиза ми казаха ако пак замръзнел щели да му сложат нагревател....
    Съветвам Ви, тези да не ги търсите повече...
    Kasap, AC_From_Hell и mirandi харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #3

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Съветвам Ви, тези да не ги търсите повече...
    За съжаление сме от малък град и няма голям избор на сервизи...

    След доста ровене в гугъл, разбрах, че най-вероятно проблема е във външен тръбен датчик. Обаче проверката/Check на дистанционното/ не показва нищо?!?
    Видях сайт, където ги продават за около 40лв. мисля... трудно ли се сменя или и аз ще мога да го направя това?!? А междувременно за да работи има ли някакъв начин да се включва ръчно на размразяване... комбинация на клавиши или друго?!?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #4

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    Здрасти.При мен датчика се беше извадил от гнездото си почти целият.Машината е UW12GKE,работи от 6 години и също тази зима започна да прави проблеми.За сега е ОК.Отвори горният капак и погледни дали и при теб не се е извадил.Нямам обяснение как е станало.Успех.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #5

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    Доста често става от вибрации, не е трудно да отвориш горния капак на климатика и да видиш дали не е излязъл и при теб. Намира се в задната част на климатика, на някоя от тръбите на топлообменика.

    Ръчно размразяване няма как да включиш, то се включва само при предварително изпълнени условия, които са заложени софтуерно.

    Има един-два начина, ама няма да ги кажа, че ще си изпочупи половината форум климатиците с тях хахаха

    Кофата с топла вода е вариант, трудоемък, но вариант.
    dodo_pv одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #6

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Доста често става от вибрации, не е трудно да отвориш горния капак на климатика и да видиш дали не е излязъл и при теб. Намира се в задната част на климатика, на някоя от тръбите на топлообменика.

    Ръчно размразяване няма как да включиш, то се включва само при предварително изпълнени условия, които са заложени софтуерно.

    Има един-два начина, ама няма да ги кажа, че ще си изпочупи половината форум климатиците с тях хахаха

    Кофата с топла вода е вариант, трудоемък, но вариант.
    Дай му един жокер, кажи му точно къде да лисне от топлата водица...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #7

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    Топлата вода не е вариант, тъй като климатика не е на тераса или прозорец, а на гола стена.. и макар да съм на 1ви етаж се стига до него само със стълба... това с датчика ще го проверя като се пооправи времето и намеря стълба... макар и малко трудно предполагам.. ако може малко по точни указания/снимки/ какво се сваля/много ли трябва да се разглоби/ и къде се гледа...

  10. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #8

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    Мисля, че ако включиш на режим "охлаждане" за 20 мин, би трябвало да се размрази външното тяло (но не е постоянно решение).

    Моля да ме коригирате ако съм написал някоя глупост

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #9

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    не е глупост и помага ,освен това е добре както е на охлаждане да обдуха вътрешната пита с един сушоар да се размрази по бързо отвън

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #10

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    После да не си поръчва и външа перка като почне да пада лед в тавата.
    dodo_pv одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #11

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    е ,тя е по евтина от стълба

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #12

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    Е това със студеното го бях пробвал една зима... не е много добър вариант.. се пак в тази стая се живее.. де ми е кирията да стопля до 21-2 градуса и после за да размразя да ми падне на 10 и айде пак на ново... после освен за ремонт да давам и пари за лекарства Засега ще се топлим на конвекторна печка, пък като се оправи ще се кача да видя какво е положението с този датчик...

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #13

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    "кирията" е ,че климатик с необледено външно тяло топли добре за разлика от тоя с обледено .. пускаш тема в която питаш и после ти казваш какво точно трябва да се направи а защо я пускаш ?

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #14

    Отговор: Инв. климатик Pаnasonic спря да включва на размразяване и замръзва?!?

    Цитат Първоначално публикувано от i77kolev Виж публикацията
    Здрасти.При мен датчика се беше извадил от гнездото си почти целият.Машината е UW12GKE,работи от 6 години и също тази зима започна да прави проблеми.За сега е ОК.Отвори горният капак и погледни дали и при теб не се е извадил.Нямам обяснение как е станало.Успех.
    -Самия лед го измъква особенно като я няма свинската опашка която държи малко нагоре кабела на датчика за някоя тръба.Виждал съм много сменени датчици и незакопчани както са заводско щото е малко трудно.За седмица и ги измъква.Всяко замръзване го издърпва по малко.Като го вържа проблем няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  2. Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?
    От hristokk във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 04-02-14, 14:19
  3. Въпрос за размразяване на климатик Panasonic
    От steffan във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 18-12-13, 20:38
  4. LG- не включва в режим размразяване.
    От krasi80 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-12, 18:04
  5. Отговори: 5
    Последно: 25-11-10, 09:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе