Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree31Одобрявам

Нов климатик Daewoo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    29
    #16

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Най-добре викнете специалист да го види
    Благодаря на всички за съветите!

    - - - - - - - - - -

    Извинявам се, но жена ми е отчела неправилно киловатчасовете досега вместо мощността, защото използвам устройство, което мери разхода, мощността и парите за ток (немски адаптер). На турбо (пълна мощност) харчи 1180 Вт, а при 0 град. външна (в момента), 28 градуса настройка на климатика и 22.4 град.вутрешна - 480 Вт. Аз също се усъмних как харчи толкоз малко и повторих експеримента.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #17

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Нормално си работи ,със спестените пари едни по дебели пуловери си купете .
    necata2, Kasap, Mega и 6 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #18

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    ipiperov, имам преки наблюдение в/у точно този модел от тази есен , и мога да кажа че определено има проблем по начина по който работи при теб . На турбо режим , или когато догонва температура консумацията стига близо 8 ампера над 1600 вата , климатика не е кой знае какво но в 45-50 куб.м. ( гараж обособен на механа ) се справя без проблем да поддържа 21-22 градуса ( при външна за сега до -9/-10гр. ) . Мога да те посъветвам да извикаш фирмата да го прегледа и оправи .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    29
    #19

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    ipiperov, имам преки наблюдение в/у точно този модел от тази есен , и мога да кажа че определено има проблем по начина по който работи при теб . На турбо режим , или когато догонва температура консумацията стига близо 8 ампера над 1600 вата , климатика не е кой знае какво но в 45-50 куб.м. ( гараж обособен на механа ) се справя без проблем да поддържа 21-22 градуса ( при външна за сега до -9/-10гр. ) . Мога да те посъветвам да извикаш фирмата да го прегледа и оправи .
    Това мисля да направя в най-скоро време. Благодаря.
    P.S. Прави ми впечатление, че и сега когато вън е -2 град. климатикът спира на всеки 15-20 минути за около 2-5 минути, вероятно се размразява външната част или нещо такова. При теб как е?

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #20

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    ipiperov, имам преки наблюдение в/у точно този модел от тази есен , и мога да кажа че определено има проблем по начина по който работи при теб . На турбо режим , или когато догонва температура консумацията стига близо 8 ампера над 1600 вата , климатика не е кой знае какво но в 45-50 куб.м. ( гараж обособен на механа ) се справя без проблем да поддържа 21-22 градуса ( при външна за сега до -9/-10гр. ) . Мога да те посъветвам да извикаш фирмата да го прегледа и оправи .

    Колега,провери си метода на засичане.По документи ,максимума му при +7 гр е 1200 в. консумация ,та над 1600 в. и то при минус 10 гр,може да вдигне климатик ама от доста по различен ценови клас.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #21

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Цитат Първоначално публикувано от ipiperov Виж публикацията
    Благодаря на всички за съветите!

    - - - - - - - - - -

    Извинявам се, но жена ми е отчела неправилно киловатчасовете досега вместо мощността, защото използвам устройство, което мери разхода, мощността и парите за ток (немски адаптер). На турбо (пълна мощност) харчи 1180 Вт, а при 0 град. външна (в момента), 28 градуса настройка на климатика и 22.4 град.вутрешна - 480 Вт. Аз също се усъмних как харчи толкоз малко и повторих експеримента.
    Благодаря.
    Щом като на турбо вади 47 градуса(ако са истински),му няма нищо...но това уредче с което мерите е за боклука!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #22

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Цитат Първоначално публикувано от ipiperov Виж публикацията
    Това мисля да направя в най-скоро време. Благодаря.
    P.S. Прави ми впечатление, че и сега когато вън е -2 град. климатикът спира на всеки 15-20 минути за около 2-5 минути, вероятно се размразява външната част или нещо такова. При теб как е?
    При мен си работи без да спира , размразява за около 8-10 минути , размразяването не е по време . Тия 1180 вата които си измерил на турбо режим са номинала на климатика , щом не иска да качва над номинала и спира на 15-20 минути му има нещо .

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #23

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    При мен си работи без да спира , размразява за около 8-10 минути , размразяването не е по време . Тия 1180 вата които си измерил на турбо режим са номинала на климатика , щом не иска да качва над номинала и спира на 15-20 минути му има нещо .
    Или му няма нищо и работи он/офф, защото е преоразмерен. И защо пък трябва да се издува над номинал-може толкова да му е достатъчно. Турбо режим да не означава непременно работа на мах?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #24

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Или му няма нищо и работи он/офф, защото е преоразмерен. И защо пък трябва да се издува над номинал-може толкова да му е достатъчно. Турбо режим да не означава непременно работа на мах?
    Е това не го знаех , само дето проблема на човека е че при зададени 25 градуса в стаята не може да стане повече от 20-21 градуса , сега преоразмерен ли е или какво . Нищо лично но когато се взима отношение по дадена тема трябва да се знае за какво става въпрос .
    Asen Ikonomov одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #25

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Нищо лично, но човекът изобщо не е посочил в какво помещение работи-дори размери. Доста по-класни машини в тези студове искат по-висока настройка и не достигат точно зададената температура. Откъде знаеш, че горе при термодатчика температурата не е 25гр. И като ги направи ще работи он/офф. А в другият край на помещението на височина примерно 80 см. ще е 21-22гр. Отделно зависи и дали термодатчика отчита точно температурата. Добре е преди да се дават съвети за ремонт да се огледат нещата от всички страни.
    Този пост е редактиран от SPSt; 28-02-18 в 21:42.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #26

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Така де , всичките изброени неща през форума не могат да се свършат , това може да го свършат хората които са монтирали климатика . Не знам това как се нарича , ремонт , преглед или нещо друго .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    29
    #27

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Така де , всичките изброени неща през форума не могат да се свършат , това може да го свършат хората които са монтирали климатика . Не знам това как се нарича , ремонт , преглед или нещо друго .
    Така е. Но уредът, с който меря е точен - аз съм електроник по професия и съм наясно с електроизмерванията. Не съм посочил размерите на стаята, защото поставих питането на база сравнение със стария ми климатик. Стаята е 20 кв.м и е южна, т.е. в слънчеви дни слънцето много помага (лятото обратно). Доколкото знам датчикът за температура е горе в климатика (на обикновените май на всички е там). Така или иначе при първа възможност ще викам майсторите, защото е в гаранция.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #28

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Викайте ги, но първо се уверете, че има проблем. Прочетете малко от форума и най-елементарното-проверете входящата температура на вътрешното тяло в момента на изключване. Ако е колкото е зададената, значи ще трябва да задавате по-висока температура от желаната за поддържане.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #29

    Отговор: Нов климатик Daewoo

    Или няма фреон,или не може да развърти компресора и в двата случая е за ремонт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. климатик daewoo dsb-f1275lh-v
    От best klima във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 08-12-16, 21:21
  2. Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo
    От vectrababa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 05-11-14, 20:50
  3. Микровълнова DAEWOO!
    От tarbuk във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 12-06-11, 12:57
  4. DAEWOO DLT - L2
    От cecko24 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-10-08, 08:42
  5. Сервизно за tv Daewoo
    От airclima във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-07, 13:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе