Резултати от 1 до 12 от общо 12

Отново сложен проблем с Daewoo климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    28
    #1

    Отново сложен проблем с Daewoo климатик

    Явно не случих на климатик - моделът е инверторен DSB-F1281ELH-V. Преди 2 седмици даде грешка Е0, но такава в описанието няма. Разпитах майстори тук-там, казват "комуникационна грешка", но никой не знае точно каква е. Като го включиш тръгва нормално, топли ОК, но след 5-10 минути спира като за размразяване , след 2-3 минути отвън се чува звук като дълбока въздишка, компресорът спира и на дисплея излиза грешката Е0. Един форумец ми писа, че това е "Eeprom parameter error". Някой да знае каква е причината? След грешката на външното тяло продължава да има 220В, а на комуникационния проводник (това е третият проводник идващ към външното тяло) има 24 Волта и климатикът не може да се изключи от дистанционното, а само от щепсела. Интересното е, че преди две седмици след повторно включване работи два дни, после грешка, после 1 ден и вече не може повече от 10 минути - като, че ли се "разболява" постепенно. Ще караме Нова Година на радиатор май.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Отново сложен проблем с Daewoo климатик

    Един съвет. Възможно най-бързо сменете въпросния" климатизатор" с друга машина от марка която произвежда климатична техника.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    28
    #3

    Отговор: Отново сложен проблем с Daewoo климатик

    Благодаря за отговора, поне в момента нямам възможност за нов. А и не съм сигурен, че и "сериозните" марки се повреждат - например сестра ми купи Митсубиши и не е доволна. Учудва ме, че сериозни производители продаващи техника за милиони не са организирали елементарно обучение и документация за сервизиране у нас. Говорил съм с десетина техници за моя климатик и всички казват "тези не ги познаваме"! Следващият ми климатик ще е от марка, която има представителство тук.


  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #5

    Отговор: Отново сложен проблем с Daewoo климатик

    Нормално е да не ги познават. Това е "шир потреба" където даже и от фирмата уж производител незнят, че има подобни недоразумения.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #6

    Отговор: Отново сложен проблем с Daewoo климатик


  7.  
     
  8. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    28
    #7

    Отговор: Отново сложен проблем с Daewoo климатик

    Много благодаря! Изключителна информация има във втория линк - там потърпевшият е преживял абсолютно същото като мен 4 години по-рано. И накрая си решил проблема като заменил кабела (1,5 кв.мм !!!) по който тече комуникацията. Той смята, че причината е алуминиевият накрайник на кабела към лустър клемата. Невероятно, но утре ще пробвам и ще пиша , малко е кофти точно на 31 декември, но ще бъде!

  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #8

    Отговор: Отново сложен проблем с Daewoo климатик

    Успех!
    И да ме споменеш в новогодишните наздравици за здраве и късмет.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    28
    #9

    Отговор: Отново сложен проблем с Daewoo климатик

    Първо ЧНГ на всички ! Здраве и успехи! За мое съжаление ефектът от смяна на проводника е нулев. Единия линк води до описание, в което пише, че Е0 е "Eeprom parameter oerror", т.е. грешка в управляващата програма. Презаписването обаче е почти невъзможна работа. Направих обаче друг опит : включих го на охлаждане и той работи почти час без да даде грешка, но го изключих защото стана много студено в стаята. После го пуснах отново на топло и пак даде грешката Е0. Няколко пъти повторих експеримента и все същото. Не знам какво да правя .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #10

    Отговор: Отново сложен проблем с Daewoo климатик

    ЧНГ и на теб!
    Да извикаш кадърен специалист за диагностика и евентуален ремонт?

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #11

    Отговор: Отново сложен проблем с Daewoo климатик

    махай отпадъчето и вземи нещо читаво

  13.  
     
  14. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    28
    #12

    Отговор: Отново сложен проблем с Daewoo климатик

    Говорил съм 3-4 души по препоръка на познати, но всички дигат рамене. Липсата на сервизна документация в такива завързани случаи изключва надеждата за успех. Меренето по платката (външната ) е много трудно, защото тя е покрита с дебел слой лак. Ако нищо не стане до 15.01 съм се записал за посещение от фирмата, която го инсталира и уж отговаря за марката Деу.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нов климатик Daewoo
    От ipiperov във форум Други марки климатици
    Отговори: 28
    Последно: 01-03-18, 14:55
  2. климатик daewoo dsb-f1275lh-v
    От best klima във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 08-12-16, 22:21
  3. Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo
    От vectrababa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 05-11-14, 21:50
  4. Отново за избор на климатик
    От RebelAct във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 46
    Последно: 30-10-12, 21:26
  5. отново избор на климатик
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 03-10-11, 09:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе