Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Отново за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #1

    Отново за избор на климатик

    Здравейте, предстои ми монтирането на климатик, който ще се използва предимно за отопление на стая 27 кв.м. ( 72 куб.м. обем). Стаята е с 2 външни стени (изток и юг), PVC дограма с двоен КА стъклопакет, квадратура на прозорците 8,4 кв.м. Стаята е хол с кухня на 1 етаж от измазана къща без изолзция на стените, пода е изолиран с 4 см фибран. Горния етаж се отоплява, а долния приземен не се обитава. Жилището е в Асеновград. Ако може да се вместя до 1300лв ще е добре.
    В другите стаи ползвам вече 4 години Fuji Electric (9-ки инжертор, точния модел в момента не се сещам) и понеже съм доволен от тях отново се ориентирам към тази марка. Предложиха ми RSA12LKC за 1150 лв с монтажа и RSG12LE за 1280 лв с монтажа. Въпросът ми е дали ще се справят в студената зима при -15 -20 градуса и ако се справят на кой от тях да се спра.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Re:Отново за избор на климатик

    Нито един от двата модела които са ти предложили няма да се справи в тома помещение. За тази кубатура ти трябва модел отдаващ над 4 kW номинално на отопление. И респективно този бюджет няма да ти стигне...

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #3

    Re:Отново за избор на климатик

    Малки са за това помещение,но ако вдигнеш бюджета ще измислим нещо.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #4

    Re:Отново за избор на климатик

    Благодаря за отговорите, имах подобни съмнения, че ще трябва по-мощен климатик. Очаквам предложения за други модели, за предпочитане Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric. Moже и друга марка - Daikin, Mitsubishi, Toshiba или Panasonic до 1700лв.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #5

    Re:Отново за избор на климатик

    В този нов ценови диапазон имаш отново ограничен избор...Бих те посъветвал за Panasonic CS-E12NKEW-3~CU-E12NKE-3 и Daikin FTXN50L~RXN50L, но мисля, че след оглед на помещението най-добре ще се прецени към какъв конкретен модел да се насочиш.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Re:Отново за избор на климатик

    Може с този бюджет да хвърлиш едно око и на тези:
    http://www.**********************/klim...-fh7-1367.html
    http://www.**********************/klim...5jkx-830.html#
    http://www.**********************/klim...8mkx-1086.html

    Не съм монтирал нито един от тези и не-мога да кажа как работят само те ориентирам.Нека колегите помогнат.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #7

    Re:Отново за избор на климатик

    Според мен този би ти свършил супер работа и горе долу влиза в бюджета - http://www.**********************/klim...2-e-1447.html#

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #8

    Re:Отново за избор на климатик

    Идеален е.

  11. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #9

    Re:Отново за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Идеален е.
    Основната разлика е в теглото..
    Колкото по-тежък е климатика, толкова по-добър е!

    Позволявам си такива радикални констатации, защото разфасовам климатици и виждам, какво има вътре! Тръбички, като вестник!
    Ако я стиснеш с пръст, я смачкваш като станиол...Японските "втора" правят три обиколки в топлообменника, затова ги тачат!
    Всичко което има P.R.C. в лепенките е един дол дренки.


  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #10

    Re:Отново за избор на климатик

    Здравейте, вчера отново ходих до фирмата и отново ме увериха, че Fuji Electric RSG-12LEC ше се справи без проблем с моето помещение ( 72 куб.м. обем). При сметките залагат по 50 W на куб.м., т.е. 3,6 kW при номинал 4kW остава запас от 400 W, който не знам дали е достатъчен. Максималната е 5.6kW, но въпроса е как ще се отрази една по-продължителна работа на мах мощност. Цените се рзличаваха от тези от преди месец - RSA12LKC е 1230 лв, а RSG12LEC за 1350 лв с монтажа. Предложиха ми и малко по-мощните Toshiba RAS-137SKV-E3 за 1300 лв (малко по-мощен, но не толко икономичен и е по-шумен) и Panasonic CS-E12NKE за 1590 лв с монтажа на промоция. Функциите NANOE-G, AUTOCOMFORT и ECONAVI сензора на Panasonic-а не ме интересуват. Искам най-вече надежден и икономичен климатик за отопление, Fuji имам 3 броя и 4 години работят без проблем, но Toshiba и Panasonic са ми непознати като става въпрос за климатици. Ще ми бъде полезно, ако някой сподели впечатления конкретно за тези модели.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:Отново за избор на климатик

    RebelAct
    Така както сте ги "попитал" те могат да Ви кажат, че всякакъв климатик дори и 6-ца(около 2.2-2.7 киловата в режим отопление) "ще се справя", защото за един справянето е 25-26 градуса, а за друг може да каже и че на 18 градуса му е много горещо и се поти от жегата и затова си поддържа с климатика 16 градуса и му е много приятно топло, стои си по "натурален пуловер" и си пие ракията зимата...И ще бъде прав, защото нямате изискване и посочени конкретни градуси които да поддържа ... При така поставено "задание" всеки климатик може да е правилният отговор- просто зависи от човека, дали е потребител или търговец ...

    Вашият подход към фирмата :
    1. Отидете изкарайте курсове за огнестрелно оръжие
    2. кандидатствайте за разрешително за оръжие получете такова разрешително
    3. купете си многзаряден пистолет(например Глок 17 е подходящ).

    Давате сам на себе си отговорите на следните въпроси .

    4. Занасяте им отговорите (със сложен в кобура пистолет на кръста) на тези въпроси и ги питате кой климатик(марка, модел капаците като мощност в режим отопление) е подходящ и отговаря на поставените изисквания.

    Когато Ви направят предложение, поискайте писмено да го формулират с печат и подпис и да гарантират писмено, че ще изпълни поставените от вас изисквания.Междувременно ги попитайте колко човека са на брой персонала на фирмата.Когато попитат защо им отговорете сериозно:" За да знам колко куршума ще ми трябват, ако сте ме излъгли и ми е студено зимата на мен, съпругата или децата ..."


    П.П. Пистолета може да е и играчка, стига да има вид външно и да тежи колкото истинския...


    И още нещо- ако продължат да препоръчват толкова слаби климатици, и Вие закупите предложеното от тях, то тогава наистина ще ви трябва истински пистолет...

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #12

    Re:Отново за избор на климатик

    Желаната температура е 22-23 градуса.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #13

    Re:Отново за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от RebelAct
    ...При сметките залагат по 50 W на куб.м., т.е. 3,6 kW при номинал 4kW остава запас от 400 W, който не знам дали е достатъчен...
    За такива температури, смятай поне по 70-80 W/м3 и виж какъв номинал ще трябва да има климатикът.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #14

    Re:Отново за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от RebelAct
    Жилището е в Асеновград. Ако може да се вместя до 1300лв ще е добре.
    С този бюджет спокойно можеш да се ориентираш към средния/високия клас на 100/200 волтови климатизатори втора употреба. Драсни едно ЛС на Сашо и се обзаведи с топлещ и икономичен климатик.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #15

    Re:Отново за избор на климатик

    предпочитам нов до към 1700лв. Panasonic CS-E12NKE евентуално

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик
    От maxuel82 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 183
    Последно: 26-07-12, 22:52
  2. Отново за избор на плеър
    От listening във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 57
    Последно: 04-10-11, 04:36
  3. отново избор на климатик
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 03-10-11, 08:07
  4. Отново сравнения и избор
    От owerto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 17-02-10, 10:12
  5. Отново за избор на 17" LCD
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-04-05, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе