Резултати от 1 до 6 от общо 6

Интересен проблем с климатик Star-Light ACM-12AR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    2
    #1

    Интересен проблем с климатик Star-Light ACM-12AR

    Климатика е на вече на около 6 години, гаранцията е изтекла, монтажа съм си го правил аз и не е бил вакуумиран, имам още 3 такива но този е най стария от тях, ако има значение. Та проблема се крие в това че климатика спира да работи в неизвестни интервали от време, по точно работи добре в продължителност от време няколко дни и изведнъж спира докато не се изключи и изчака ден, два няма и помен от него, лятото се съвзема от час два до ден, зимата твърдо му трябват няколко дни да се освести и не знам в какво се крие проблема, майстора са идва ли в нас и казват че му няма нищо, проверяван е, налягане има, компресора не шуми и не тропа, но реши ли да спре просто повече не тръгва. Турбината е почистена, вътрешното тяло също, външното също е почистено, както и перката. Зимно време когато реши да го прави този номер, външното тяло спира да работи, перката е спряла, отзад няма лед или скреж тавата е суха и чиста, след като спре го изключвам и се включвам отново, перката на въшното тяло тръгва, вътре се развартява турбината, но не духа топло работи така около 30 минути и спира, звуци няма, индикации за грешка също няма, също така не се влияе от температурата когато си реши тръгва и на -13, все пак живея в планината и тук зимата има доста ветрове и сняг. Лятото е по същия начин тръгва от рас и след известно време спира. Реално бях доволен от климатика, а и ми се иска ако може да се оправи да ми дадете съвет какво да погледна, защото до тази зима бях изключително доволен, а и имам и още 3 от същия модел и би било хубаво да знам поне каква е причината. Съмнявах се за
    четирипътния вентил, през пролетта опитах като смених режима от отопление на охлаждане при външна температура засечена до тялото 20 градуса и пак не тръгва, просто реши ли да спре, повече не включва. При самото включване винаги се чува едно цък, предполагам реле на външното тяло, ако това е от значение.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2

    Отговор: Интересен проблем с климатик Star-Light ACM-12AR

    Има много по-разбиращи от мен, но да не е нещо по електрониката. Моят газов котел така както си работеше и изведнъж изключваше. Без никаква повторяемост или видима причина. Приятел майстор ми оправя платката и вече проблемът го няма. Може и в случая да е напълно погрешно твърдение.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #3

    Отговор: Интересен проблем с климатик Star-Light ACM-12AR

    От електрониката е проблема, а и много вероятно да са два IMHO. Но за съжаление, като не връща грешка, ремонта става само след диагностициране с уред. Ако искаш да ти се отремонтира, мога да помогна.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: Интересен проблем с климатик Star-Light ACM-12AR

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    От електрониката е проблема, а и много вероятно да са два IMHO. Но за съжаление, като не връща грешка, ремонта става само след диагностициране с уред. Ако искаш да ти се отремонтира, мога да помогна.
    Естествено, предполагам трябва да ти сваля платките и двете ли или може по някакъв начин да установим коя е. Аз имам съмнение че забива на дефрост и след това не тръгва.

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #5

    Отговор: Интересен проблем с климатик Star-Light ACM-12AR

    Върнах отговор на лично съобщение.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    14
    #6

    Отговор: Интересен проблем с климатик Star-Light ACM-12AR

    Как се развиха нещата, дай някаква информация ?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.
    От splendor във форум Други марки климатици
    Отговори: 1905
    Последно: 18-04-24, 21:31
  2. Климатик STAR LIGHT 09WIFI
    От miro72 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 03-05-22, 13:02
  3. Продавам нови 2 бр Star-Light ACT-12ETL 12000BTU
    От ivanivan2021 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 01-03-22, 10:58
  4. Въпрос за заземяване на вътрешно тяло на климатик Star Light
    От bialk във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 29-05-21, 17:47
  5. Телевизори Star Light - мнение?
    От drkalo във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-17, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе