Страница 1 от 127 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1896
Like Tree789Одобрявам

Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1

    Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Отварям тази тема за да може притежатели на Звездни цепеници да могат да публикуват информация спрямо моделите предлагани от Емаг и по този начин да може бъдещите клиенти да добият повече информация за климатиците, понеже информацията дадена от Емаг е доста оскъдна,

    Така, днес официално монтираха първата Star-Light(ACT12 EAWF) цепеница в кухнята(другата ACT 12 TSWF ще почака известно време преди да бъде монтирана). Помещението, което ще отоплява е кухня(северно изложение) 10м2 и Г-образен коридор 8м2. Тръбният път е малко над 4 метра. Първи впечатления от работата на климатика. Нагласен е на 22 градуса на отопление и ауто вентилатор. Работи доста тихо както вътрешното, така и външното. При пускането му температурата в стаята беше около 15 градуса а външната около 4-5.градуса. Зададах му 22градуса. Стартира плавно въздушната струя без да се форсирва. Сложих му умен контакт с ватметър и той показа, че работи с около 1050w. Струята се усещаше доста топла, но нямам термометър за да измера колко градуса е. За около половин час достигна зададената температура. Станцията е монтирана на 3 метра срещу него и на около 1.80м височина. В момента работи в диапазона около 500w. Синоптик-а го дава 3 градуса външна. Wi-Fi то се върза бързо с приложението и дава много опции за управление на климатика. От промяна на клапите, режима на работа, силата на турбината до нагласяне на таймер с много опции как да се включи, единственото, което липсва спрямо TSWF цепеницата е енергийният монитор. Това е на първо четене за тази цепеница. Ще споделям бъдещи отзиви за работата и. За дефростите, ще бъде по-трудно да кажа, понеже не прекарвам много време в кухнята. Ако имате някакви въпроси питайте.
    estqwerty, mimojef, necata2 и 6 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Честито , и за машините и за темата
    Jack Krauser одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Мерси, надявам се да сме полезни на бъдещите ползватели на тези цепеници и положителните коментари да са повече от отрицателните.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #4

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Да направя едно бързо ревю на TSWF

    Качвам снимки с параметрите,понеже за сега в нета ги няма никъде.
    Прекарахме студените дни с него и за сега се държи доста прилично. Шума си е субективен за всеки,но за мен е в рамките на нормалното,както вътрешното така и външното тяло. Дори външното е монтирано на затворена тераса и не се усещат вибрации.

    При мен машината е монтирана в хол 19кв,като точно под климатика е вратата към спалнята 16кв. Мястото не е много подходящо,но там бе стария климатик,а не ми се правиха нови дупки. Блока е панелка санирана с 10 и 12 см стиропор. 3 външни стени има в двете помещения и около 6-7 кв прозорци. Тръбния път е 5.3 метра,фреон не се чува изобщо. Он-офа също е абсолютно безшумен. Машината си стартира плавно и никога не се напъва да гони температури,дори и при -10гр. С малко заигравка дори и в моите условия може да работи почти без да изключва. Ако е в общо помещение от 30кв с изолация ще си работи като инвертор. Минимумите са(може и да не са мн точни) над 8гр външна пада до 240ват, от 8 до 3гр вдига на около 400вата,под 2 до -6 е 500-550. При тези минимуми духа на 2ра степен с около 36-39 според външната. Ако вдигна вента на 3та,пада на 35 и надолу и се усеща хладна. Ако е на Ауто вента почти винаги сваля на Лоу и изключва,поне при мен. Държи си заданията без проблем и за сега дефрост не съм хванал. Влажноста на външния въздух се движеше около 50-80%. Силно се надявам при влажно време да не стане като кубче лед [emoji846]

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Mig82 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #5

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Понеже от Емаг нямаше почти никаква информация и разбираш за реалните стойности едва чак, когато пристигне, имаш един лист с показания при -10 но не става ясно дали е номинал или максимал(аз поне си мисля, че е максимала) и табелката на двете тела, където са записани минималите, номиналите и максималите на отдаване и консумация. Прилагам данните за да се знае.


    Също така имаше дилеми, кой е правил тези климатици. Дали е дело на Мидея или Чиго. След няколко дена търсене най-накрая намерих виновника и това е TCL.
    Цепеницата Star-Light ACT 12 EAWF отговаря на TCL Era, като в самият сайт на TCL има доста оскъдна информация, затова продължих да се ровя и открих модела на TCL, който се продава в Полша и в Украйна под наименованието на модела TAC-12CHSD/YA11I
    Давам линк към полският сайт. Там има подробна информация и секция за сваляне на ПДФ-фи свързани с модела. Всичко е на полски, но с гугъл може спокойно да се преведат на друг език.
    https://tcl.lindab-polska.pl/pl/prod...?idzDo=produkt


    Да се върнем към моята цепеница. Монтирах външен температурен датчик на едната от стойките и по този начин ще мога да давам по-точна температура спрямо общатата за Пловдив.
    В момента е около 1 градус външната. Нагласен е на 20 градуса. Станцията показва 22.6.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Genadi80 и Mig82 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    В събота на монтаж видях на срещуположен блок тази марка беше бая заледена не знам дали модела е същия.
    Alexi одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #7

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Втора степен на вентилатора и увеличих ъгъла на клапата и не е изключвал от както се прибрах към 17:00. Външната варира от тогава между 2 и -3 в момента. Консумацията 460-80 вата,задание по ДУ 24

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от HiDefinition; 20-01-21 в 00:02.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #8

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Може да е същия може да е и друг. Гледам Емаг са пребрандирали почти цялата гама на TCL. Времето ще покаже дали ще работи като хората или ще стане на ледено блокче.

    Иначе го хванах колко му е минимал-а при 0 градуса преди да офф-не. 440-450w. Настроен е на 18 градуса на станцията е 21.5. Настойката е средно ниво на клапата и макс вентилатор, Офф-а му е незабележим. Развърта до към 480-500w и чак тогава пуска клапата. Моторчето на клапата е безшумно и не би пречило ако сеползва за спалня. Има пукания от време на време но с времето може и да се улегне пластмасата. На макс вентилатор е по-тих от пералнята ми. Wi-Fi-то му бачка много добре. Командите се отчитат мигновенно. Като цяло от апп-а имаш повече опции за нагласа на жалузите и клапите, както и силата на турбината спрямо дистанционното.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #9

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Хайде и аз заприходих една 24-ка от Емаг.Ще го сложа на вилата след няколко месеца да охлажда 60-70м2 етаж.Доста се чудех дали да взема два по 12, но имам място само за един, където няма духането да разваля нечия прическа, а и ме поблазни, че външното е 52 кила.Ще се ползва за охлаждане и няколко месеца отопление през преходните месеци есента и пролетта.Като го монтират мога да драсна някой ред.Не съм се ровил задълбочено кой му е производителя

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,737
    #10

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Като гледам параметрите по етикетите, направо чудо и приказ....набедена работа....
    Alexi, bobovo, SPSt и 1 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #11

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Нямам кой знае какви очаквания, а и за охлаждане и отопление примерно ноември и април сигирно ще свърши работа.Пък и не искам да набухвам повече пари, щото се случва там да шетат мургави

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,543
    #12

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    По мненията на колегата човек остава с горчивото впечатление, че това нещо отвява всички реномирани марки и тези, които притежаваме такива, сме се прецакали. Един негатив не прочетох.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #13

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    По мненията на колегата човек остава с горчивото впечатление, че това нещо отвява всички реномирани марки и тези, които притежаваме такива, сме се прецакали. Един негатив не прочетох.
    Преглътни горчилката и го приеми.
    Alexi и mimojef харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #14

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    За пръв път виждам,коп на номинал 3,8 което е прилично,а коп на минимум да е само 3,3 а на максимум 2,5.Това би означавало че всеки режим доста по различен от номинала му е неикономичен.И не знам Тея параметри колко са реални ама Scop да му е 4,6 не знам как става.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Брех, пък и горчилка, пък и преглъщане... Как ли ще живеем занапред.
    Mega и SPSt харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 127 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик STAR LIGHT 09WIFI
    От miro72 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 03-05-22, 14:02
  2. Отговори: 11
    Последно: 16-06-18, 23:43
  3. ЕМАГ
    От FearMe във форум Бял списък
    Отговори: 15
    Последно: 05-12-17, 09:22
  4. Телевизори Star Light - мнение?
    От drkalo във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-17, 22:39

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе