Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Нужда от помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    27
    #1

    Нужда от помощ

    Здравейте, имам следните терзания. Предстои ми ремонт на апартамент. В кооперацията в която се намира няма, нямало е, няма и да има ТЕЦ. Дотук добре, но сега идва и голямата ми дилема, след като всичко вътре в него (в апартамента, който на всичко отгоре не е и голям...) ще е на ток се замислих откъде може да се спести електроенергия без да се губи комфорта и така че сметката за тока да не е ... И така ровейки из i-нета в полезрението ми попаднаха термопомпените бойлери. Веднага правя уточнението, че искам само и единствено топла вода не цялостно решение за отопление.
    Та дилемата или по-скоро терзанията ми са: дали си струва, от къде и кой модел, на кой производител, къде може да се види (ако може) и отново струва ли си (привърженик съм на факта, че ако сега се даде малко в повече за в бъдеще то ще се възвърне)!?

    На всички отзовали се предварително благодаря, че ще отделят малко от времето си да просветлят такива невежи като мен!!!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Нужда от помощ

    Ерато имат такива бойлери с термопомпа - 100, 150 и 300л:
    http://bgopit.com/index.php?option=c...id=1&Itemid=65

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    27
    #3

    Re:Нужда от помощ

    Здравейте, гледах ги тези на Ерато-то, но като всеки и аз да попитам, а имали някакви мнения, отзиви или нещо, което някой доста по-технически грамотен в тази сфера човек може да каже за тях!?
    Днес гледах такива системи на Тoshiba, амиии много са хубави ама това е цяла система (вкл. отопление/охлаждане + топла вода) на цена ххххх.хх лева. А аз се надявах да имат само такава за топла вода (като може да се махне системата за отопление/охлаждане, но уви не може) в порядъка на хххх.хх лева. Т.е. инвестицията си заслужава, но само ако е за къща или голяяямо жилище а за малък апартамент май няма друга алтернатива, поне аз така разбрах.


  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #4

    Re:Нужда от помощ

    @karaul а с какво ще се отопляваш?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    27
    #5

    Re:Нужда от помощ

    Здравейте, за отоплението бях предвидил да е с климатици, но сега като се замисля (а и с оглед цената) да се накичи стената с n-на брой тела отвънка... Все повече се замислям, да е комплексно решението (май ще е най-доброто) т.е. да е система но ме притеснява цената. Не ме разбирайте погрешно но цена около 12000 лв. ми е дооста солена.
    Да знам, крайно си противореча, но вече съм почти твърдо убеден да е цялостна система и за БГВ и за топло.

    p.s. То май и темата ми не е за тука, за което се извинявам нека модератора да я премести ако има нужда.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re:Нужда от помощ

    Добре дошъл при термопомпите . Е, кажи сега защо се спря на система от 12000лв?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    27
    #7

    Re:Нужда от помощ

    Хехе не съм се спрял, просто такива намерих.... А съм сигурен, че има и други на по-нормални цени и също толкова надеждни.
    Надявам се колегите, които разбират доста повече от мен да ми помогнат

    Поздрави на всички, които помагат

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    27
    #8

    Re:Нужда от помощ

    Или няма други или тези които разбират от това са много заети и не им остава време да "притеснят" моята особа
    Ако все пак някои иска да помогне съм насреща !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    10
    #9

    Re:Нужда от помощ

    Мисленето ти е правилната насока. Колебанията около финансите също.
    Аз искам да споделя, какво възнамерявам да правя през лятото: външно тяло 7-ца, т.е. 7 000 BTU, втора употреба, обаче задължително японско, National най-добре, фреон 410, може и да не е инвертор; известен метраж медна тръба за топлообменник спирален монтиран паралелно на електрическия нагревател във вътрешността на съществуващия бойлер 80 л. Теси през фланеца му; разбира се други медни тръбички между топлообменника и компресора на въшното тяло, и малко дупчене на стената, е-е-е, и смяна на фаянс 1-2 плочки. А като помислиш за управлението по температура, лесно ще се справиш. Лимитът ми е една минимална работна заплата. Не посочвам точни данни, най-добре се обърни към фирма за климатизация, и опиши идеята, те със сигурност могат да сметнат всичко, да го направят с гаранция, е малко по-скъпо , но в никакъв случай няма да са фантастичните 12 000, че аз знам и за по-скъпи. А иначе климатизацията ми е чрез Тошиба и Дайкин, моно и мулти. Успех ти желая, и да почерпиш като стане !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    27
    #10

    Re:Нужда от помощ

    Много мерси за информацията, само че за съжаление досега който и да съм питал винаги са повдигали рамене с недоверие: "абе за к'во говори тоя..." . както и да е де, решил съм и отоплението да е с термопомпата освен топлата вода, така че ако някой има идея за фирма/човек способен да го направи (и да даде гаранция за това) да го казва защото времето си минава....

    Мерси предварително и то се знае, че ще почерпя само да стане..........нещо

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #11

    Re:Нужда от помощ

    прекалено български заплати вземаме за да купуваме термопомпи за бвг - оставете го за англичаните които вземати грантове за да го направят
    помпа ще сложа когато държавата поеме поне 20% от нея.

    аз изкарах една зима с 80л теси бойлер и за една зима /5 месеца/ съм платил само 30 лева ток по нощтна тарифа - имам друга по йофтина идея - вземам си един умен 100 или 120л бойлер има с контролери пускам го само на нощен ток да загрява- ако няма да се топлиш да градиш радиатори и подови може би това е най оптималния вариянт.
    поне според мен.
    80л бойлер се пуска всеки път когато някой пусне водата, работи по-скоро като проточен.
    за мен това е минималната инвестиция с която ще атакувам следващата зима - 300 350 лева за нов бойлер + малко повече контрол в семейството

    иначе и на мен ми се експериментира с помпи - очаквам да ми падне една стара нетоплеща мидея това лято.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    27
    #12

    Re:Нужда от помощ

    Някой да има повече информация, наблюдение и мнение за тези термопомпи: http://www.thermo-comfort.com/produc...ter/index.html .
    Ако има ще бъде чудесно да си сподели мнението.

    Благодаря!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #13

    Re:Нужда от помощ

    LG Therma V - HN0914/HU091- 9kW с около 5К лева по евтина и перфектна за апартамент...

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #14

    Re:Нужда от помощ

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    LG Therma V - HN0914/HU091- 9kW с около 5К лева по евтина и перфектна за апартамент...
    а бе не е моя темата но я кажи и цена на конвектори подходящи за тази помпа. аз исках подово но не ми се разбутва няма и година откакто влязох. и има ли някакви по ниски 30 40 см?

    и питанка - конвекторите се връзват към бойлер/буфер/ или към хидробокса? може ли без буфер?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #15

    Re:Нужда от помощ

    Няма конкретни изисквания към конвекторите така че можеш да сложиш каквито намериш иначе буфер е добре защото ти създава енергиен склад но е скъпо, ако работиш конвектори може и директно макар че поне хидравличен изравнител е добре да се сложи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нужда от помощ!
    От J0nY във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 24-04-14, 17:30
  2. Нужда от помощ.
    От Aleksandars във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-13, 12:01
  3. Нужда от помощ
    От kirilk във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 12-11-12, 15:07
  4. Имам нужда от помощ-МР 4
    От mar4ela във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 1
    Последно: 03-01-11, 20:05
  5. нужда от помощ
    От boko29 във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 21-03-05, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе