Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 37 от общо 37
Like Tree21Одобрявам

Отопление на къща (~200 кв.м./три етажа) с твърдо гориво.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #31

    Отговор: Отопление на къща (~200 кв.м./три етажа) с твърдо гориво.

    Ти си от коректните и сме говорили с теб. Уважавам мнението ти. Цената си е цена. Така е и спор няма. Но няма друго освен цената. И това сме обсъждали. Поне при мен. 8-ма година почвам на газ и освен да си плащам сметките друго не ме е вълнувало. Преди това бях 7г. на твърдо гориво. За декември ми беше сметката за газ (топло и БГВ) - 228лв. За януари очаквам около 300-350лв. Когато беше яката цена наистина стигах 400-430лв. в най-студените месеци.
    И за термопомпа правих доста проучвания, но там е почти на 80-90% задължително да е подово, защото са най-ефективни при температура на водата 30-35гр.. Високо температурните (50-55гр.) термопомпи са рядкост. А и цената за мощните е по 15-16 000лв. само на помпата. И изискват трифазен ток. Бе не е лесна работа отоплението. Който му харесва на клими е наистина с приемливо съчетание на сметки при тази цена на тока. Аз докато може да си плащам сметките оставам на газ. Жената един път ме е похвалила в живота, че съм бил направил нещо както трябва за къщата - парното на газ.
    Имаше колеги с много добри отзиви за пелетни котли- автоматизация като на газ, с уж по-ниски сметки. Но по-високи от въглища и дърва.
    Моят ток се движи от 45 до 55лв. месечно, като се топля и БГВ на газ. Така че винаги съм се чудел на онези с 60-80лв. с 3 климатика.
    preparatos, George Petkov и ico123 харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #32

    Отговор: Отопление на къща (~200 кв.м./три етажа) с твърдо гориво.


    а за три клими и 80 лв. .....аз ако не ги пускам няма да плащам нищо. Споко
    Този пост е редактиран от mkukas; 26-01-17 в 11:09.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #33

    Отговор: Отопление на къща (~200 кв.м./три етажа) с твърдо гориво.

    А какъв е проблема с пелетите не разбрах. Газ няма как да си пусне човека, ако е на село може да е до ден два без ток. Някоя друга печка/камина на дърва не е лоша идея.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #34

    Отговор: Отопление на къща (~200 кв.м./три етажа) с твърдо гориво.

    Не му харесват пелетите, защото били скъпи. Котел с горелка на пелети също. На газ също не е евтино. Така че освен твърдо гориво не виждам друг избор в конкретния случай. Щом има кой да се занимава с хамалогията, един общ котел за всички е доста по-икономично от отделни по етажите. И хамалогията е обща. Само си трябва добър комин и редовното му почистване. И обслужващ персонал естествено.
    Чиста печка (камина) да, но всичко свързано с водна инсталация на 90% е свързано с помпа и съответно ток. Е, може с акумулатори или генератор да има бекъп.
    mkukas одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #35

    Отговор: Отопление на къща (~200 кв.м./три етажа) с твърдо гориво.

    Е, то без ток само гравитачно "парно", ама кой вече прави такова...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #36

    Отговор: Отопление на къща (~200 кв.м./три етажа) с твърдо гориво.

    Цитат Първоначално публикувано от goshe Виж публикацията
    Е, то без ток само гравитачно "парно", ама кой вече прави такова...
    Aз.Но при сегашните цени на Донбаса и тока,от идущата зима съм на климатик или ток.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #37

    Отговор: Отопление на къща (~200 кв.м./три етажа) с твърдо гориво.

    има един начин да се оправдае инвестицията в нови атомни мощности - да се вдигне цената на тока. ще го оправят и него споко - не е мърдал от доста време и му е време. да не наваксаме за 3 - 4 години и да скочи двойно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Избор на котел на твърдо гориво
    От freakobg във форум Отопление
    Отговори: 103
    Последно: 13-10-15, 21:10
  2. Котел на твърдо гориво
    От Sergey Savelev във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-15, 15:26
  3. Продавам котел на твърдо гориво 50 кв.
    От taurus75 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 17-07-12, 12:06
  4. Продавам котел на твърдо гориво
    От ivaylo_y във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-12, 14:20
  5. Котел на твърдо гориво
    От gorles във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 04-09-11, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе