Резултати от 1 до 6 от общо 6

Монтаж на газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    16
    #1

    Монтаж на газов котел

    Здравейте! Предстои ми да премина на газово отопление. Живея в самостоятелна къща на два етажа, с изградено парно на твърдо гориво. Газовият котел (едноконтурен + бойлер за БГВ) ще се присъедини към изградената система, като се запази и старият котел- на дърва и въглища. И сега въпросът ми към вас: - От първата фирма, с която се консултирах ми казаха, че газовия котел трябва да се монтира на външната стена на стаята. Нямало друг вариант!?
    Лошото е, че така ще кръстосам доста тръби из стаята в която е и стария котел...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2

    Отговор: Монтаж на газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от komisar Виж публикацията
    И сега въпросът ми към вас: - От първата фирма, с която се консултирах ми казаха, че газовия котел трябва да се монтира на външната стена на стаята. Нямало друг вариант!?
    Лошото е, че така ще кръстосам доста тръби из стаята в която е и стария котел...
    И въпросът е.....?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #3

    Отговор: Монтаж на газов котел

    От първата фирма, с която сте се консултирали Ви казаха, че газовия котел трябва да се монтира на външната стена на стаята, защото...?
    (трябва да се изведе хоризонталния комин на котела навън)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    16
    #4

    Отговор: Монтаж на газов котел

    Въпросът ми е, дали може котела да се монтира на вътрешна стена. Така двата котела ще са един зад друг. Имам комин в стаята, в него е включен стария котел, но има още 2 свободни розетки към него.
    Да, комина на газовия котел трябвало да се изведе навън, не ставало в комина на къщата. А метър от този специален (хоризонтален) комин струвал около 100лв. ...

    - - - - - - - - - -

    Намерих подобна тема във форума. Сега остава да разбера дали наистина е толкова скъпо да се надстави хоризонталния комин.

    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/55632-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B0.html

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #5

    Отговор: Монтаж на газов котел

    "не ставало в комина на къщата" защото през него(на газовия) засмуква и пресния въздух.Иначе с удължаване не е проблем.Производителя си дава възможни схеми с максимални дължини на комина при всяка.Моя има вариант за свързване с 2 отделни тръби - водящи и изходящи газове, и при наличието на 2 розетки може и да се получи :
    https://baxi.ru/upload/iblock/2e2/sl...struktsiya.pdf стр.15
    Не знам твоя дали има такава опция.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 16-01-18 в 15:46.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    16
    #6

    Отговор: Монтаж на газов котел

    Тепърва тръгвам да събирам оферти за марка котел, бойлер и свързване. Ще изчакам края на отоплителния сезон и тогава ще започвам с реорганизацията.
    Първата фирма ми даде доста висока цена като цяло- с котел на Вайлант : – eco TEC Plus VU 246/5-5, Vaillant , + 200 литров бойлер с две серпентини (български, не уточниха марката), с прекарване на медни тръби от улицата до котела, свързване на топлата вода и с монтаж на два допълнителни радиатора (един панелен и един алуминиев). Общата сума е почти 9 000лв.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  2. Отговори: 15
    Последно: 17-07-15, 20:24
  3. Проблеми с газов котел ДЕУ
    От rigre във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-11-14, 07:08
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-11-13, 10:58
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе