Резултати от 1 до 10 от общо 10

CROWN CTV-2916 100Hz PIP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    62
    #1

    CROWN CTV-2916 100Hz PIP

    Спрял съм се на този телевизор CROWN CTV-2916 100Hz PIP, има го в момента на промоция в Метро за около 563 лв, но се колебая дали да си го купя. Казаха ми че бил с шаси 11AK52 на Вестел, Турция, което било доста сполучливо, ама не знам с какъв кинескоп е...Ще бъда благодарен на всеки който познава качествата на модела да ми каже дали си заслужава парите и дали е доволен.

    Благодаря предварително и весело изкарване на Великденските празници.

  2.  
     
  3. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #2

    Re: CROWN CTV-2916 100Hz PIP

    Никой не може да каже с какъв кинескоп са. Ако ти разрешат го светни с фенерче отзад и виж. Ако са с 3 г. гаранция кинескопа може да е или Томпсън или Филипс, ако е с 1 г. гаранция - може да е Самсунг. Мисля, че си струва стотонките. А и за доста повече пари може да се купи нещо "марково"/ЛГ, Самсунг и доста др./ което да е със същото шаси и с доста калпав кинескоп. Томпсън са качественни кинескопи, за Филипс не знам т.к. преди няколко години 100 херцовите им даваха много дефекти. А и по-евтино не знам дали може да се намери - м.б. Нео от Техномаркет.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #3

    Re: CROWN CTV-2916 100Hz PIP

    99% е томпсън или самсунг не е филипс

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: CROWN CTV-2916 100Hz PIP

    Днеска го гледах тоя телевизор по специално. Ами не съм впечатлен. Даже бих казал забелязох 2 големи проблеми. 1 PIP прозореца - дясната му страна постоянно се мести ту навътре ту навън, тъ е набраздена. Големият проблем е че самото прозорче ЯКО "диша". Вторият проблем и по чажният е, че и големият образ ЯКО "диша". особенно на по-динамични сцени и придружени със смяна на светлината. Понеже образа идва от ДВД през СКАРТ входа на ТВ-а и има определен размер филма с черни граници. Та ясно и хубаво се вижда как самата картина се свива и се разтяга до оригиналните граници.

  6. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #5

    Re: CROWN CTV-2916 100Hz PIP

    Явно вече са започнали да ги правят некачествени. Впечатленията ми са от средата на миналата година. Имам такъв. Няма нищо общо с другите ми 2 Сонита. Никакви забележки. Абсолютно линейна и добра картина. Никакво "дишане" при рязка смяна на картината. Никакво набраздяване или мърдане при Pip. Може вече да са с друго шаси и или* кинескоп. Единственото което не ми харесва е липсата на мултипип, което е тъпо при наличие на 2 тунера. На времето питах Зора с какви кинескопи са. Отговора им беше, че не знаят, т.к. всяка доставка била различна. Моя е с Томпсън - 3г. гаранция. Ако са с друг кинескоп би следвало гаранцията да им е 1 г.

    P.S. Сетих се, че имах подбни проблеми като тези описани от LUDIA - на раета и подскачаща картина от кабелната и ДВД и отвратителна от компютъра. Проблема се оказа наличието на ~ 60-70 V на оплетката на кабелната. Изнудих ги да ми подарят разделителен филтър. След слагането му картината стана "отлична даже много добра".

    LUDIA,
    сигурно си го направил, но в тази връзка - изключи ли другия вход при пробата от ДВД ?

  7. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #6

    Re: CROWN CTV-2916 100Hz PIP

    CROWN е БЪЛГАРСКА търговска марка на ЗОРА и няма нищо общо със старата японска CROWN, която фалира преди доста време.

  8.  
     
  9. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #7

    Re: CROWN CTV-2916 100Hz PIP

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    CROWN* е БЪЛГАРСКА търговска марка на ЗОРА* и няма нищо общо със старата японска CROWN, която фалира преди доста време.
    Тотално съм съгласен с теб. Има и други такива световно известни марки - например се сещам за Привилег, които са чисто "български" марки към днешна дата. Правим тонколони, УебКамери, МП3 плеери и т.д./преди 20 г. май бяха немска марка/,* БеийтБокс. Елит са другата крайност. Ама са си "български".
    Тъпото е, че може да купиш едно и също "съдържание-хардуер" под различни марки, да заплатиш в пъти повече стотинки, а вътре хардуера да е един и същ. Например същият телевизор може да се случи Елит, Нео, Краун, ЛГ, Смасунг или нещо от този сорт а разликата в цената да е над 20% и нагоре.* В момента май се работи на парче - заявка - брандиране- краен продукт-различни кутии с едно и също съдържания и обратно. Страдат тези които не си вярват на очите и не четат форумите.

    aram,
    няма нищо лошо в това да се правят и за UK, ама какво топли това бъдещите клиенти на Зора.* A за по-горния ти пост - Зора твърдяха, че има и с Филипс кинескопи - също с 3 г. гаранция.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #8

    Re: CROWN CTV-2916 100Hz PIP

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    Тотално съм съгласен с теб. Има и други такива световно известни марки - например се сещам за Привилег, които си чисто български марки към днешна дата. Правим тонколони, УебКамери, МП3 плеери и т.д. Елит са другата крайност. Ама са си български - но с задокеанска зглобка.
    по-скоро Зора има изключителните права да ползва тази марка само на територията на България.
    http://www.crowncorporation.co.uk/te...p?ProductID=64 ето примерно в UK пак има телевизори с тази марка и пак са правени във Вестел

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #9

    Re: CROWN CTV-2916 100Hz PIP

    Кинескопа на този Crown е Samsung.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #10

    Re: CROWN CTV-2916 100Hz PIP

    Цитат Първоначално публикувано от claudius
    Кинескопа на този Crown е Samsung.
    ми още по-лошо
    а за по-горния пост, просто исках да кажа, че Crown не е българска марка, тв-тата в БГ с тази марка се правят по поръчка на Зора...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на LCD 37" 100Hz - помощ
    От saint85 във форум Телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 17-08-10, 22:05
  2. LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?
    От jtq във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 13-02-08, 14:25
  3. Телевизор до 600 лв. 100Hz
    От milenski_bg във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 01-04-07, 17:45
  4. Дилема за 29" 100Hz TV
    От 087281087 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-06, 14:01
  5. Video out на 100Hz?
    От pjMarvin във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 20-05-01, 01:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе