Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. jtq
    jtq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #1

    LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Интересува ме коя от двете комбинации е по-добра според вас и защо?
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    20
    #2

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    има и по-добра комбинация. 100hz и 4ms http://sharpbg.com/index.php?productID=202

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    18
    #3

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    100Hz е по-добрата комбинация. Дали е 8 ms или 4 ms няма голямо практическо значение - само при игри (PC, Xbox, PS) и то ако видео сигнала е повече от 125 fps!

  5. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #4

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Само, че на повечето ТВ със 100Хц, тази опция я изключват, така че какъв ли е смисъла? Картината не естествена казват със 100те херца.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    18
    #5

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivando
    Само, че на повечето ТВ със 100Хц, тази опция я изключват, така че какъв ли е смисъла? Картината не естествена казват със 100те херца.
    100 Hz представляват функция която вкарва "изкуствен" кадър, т.е. самото ТВ измисля междинен кадър с цел по-плавно движение. Доколкото съм чел, само топ моделите на Сони и Филипс се справят с тази функция. Самсунг са много зле, а за Шарп на този сайт или добро или нищо ... в случая нищо

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #6

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Без 100-те херца картината е по добра. Ходи виж и се убеди с очите си.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #7

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Защо говорите глупости за 100-те херца,незная какви програми гледате и какво гледате ама 100хц правят много по хубава и стабилна картина,точно това гледах вчера в един магазин,аман от разбирачи

  10. jtq
    jtq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #8

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Цитат Първоначално публикувано от sssaaa
    Защо говорите глупости за 100-те херца,незная какви програми гледате и какво гледате ама 100хц правят много по хубава и стабилна картина,точно това гледах вчера в един магазин,аман от разбирачи
    Може ли да споделиш за кои марки и модели става дума?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #9

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Цитат Първоначално публикувано от sssaaa
    Защо говорите глупости за 100-те херца,незная какви програми гледате и какво гледате ама 100хц правят много по хубава и стабилна картина,точно това гледах вчера в един магазин,аман от разбирачи
    О ти си видял нещо в някакъв магазин. Ние пък как не сме сетили да отидем също до някой магазин не знам. Ти не знам какво си гледал но съм си носел компа по същите тези магазини и знам как предава по добре. Като не разбираш си трай най добре.

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #10

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Аз не забелязвам никакава разлика при 100Хц на ЛСД, докато при СРТ забелязвам (но не и при Самсунг). Така ли е?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #11

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Цитат Първоначално публикувано от shpeksi
    О ти си видял нещо в някакъв магазин. Ние пък как не сме сетили да отидем също до някой магазин не знам. Ти не знам какво си гледал но съм си носел компа по същите тези магазини и знам как предава по добре. Като не разбираш си трай най добре.
    Какви телевизори съм вижда и тествал ти на снимка не си виждал имам вече телевизор със 100 хц ти като нямаш пари да си купиш нещо свесно по-добре ти трай да не ти чета глупостите има си тестови страници с инфо където са правени от инжинери с такива устройства където ти не си и чувал....изобщо ли пиша на невежи хора

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #12

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    и ако си взимаш нещо не гледай 100 хз гледай да е фуллХД картината е много по добра от хд-реди

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Днеска гледах LCD телевизори. Определено 100Хз са по добри от към движенията, но всички телевизори като им се пусне телевизия вадят зърнест образ, който го няма при CRT телевизорите, което много ме разочарова. Оказа се, че плазмите не са това което си мислех. Уш са с голям контраст, но бялото им не е от най бялото, както и черното не е черно. Когато има пуснато HD видео образа е много добър, но за телевизия е пълна скръб. Можеби ако сигнала е цифров нещата ще бъдат по различни. Това за фулХД-то са глупости. Ясно, че образа е по добър, но цената е много по висока, така че няма смисъл да се коментира. Не гледайте по характеристики колко милисекунди е, а реално как се справя с картината. Също 100 херца не означава по добър образ. 100Хз са за да няма насичане на движенията.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #14

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    съг
    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Днеска гледах LCD телевизори. Определено 100Хз са по добри от към движенията, но всички телевизори като им се пусне телевизия вадят зърнест образ, който го няма при CRT телевизорите, което много ме разочарова. Оказа се, че плазмите не са това което си мислех. Уш са с голям контраст, но бялото им не е от най бялото, както и черното не е черно. Когато има пуснато HD видео образа е много добър, но за телевизия е пълна скръб. Можеби ако сигнала е цифров нещата ще бъдат по различни. Това за фулХД-то са глупости. Ясно, че образа е по добър, но цената е много по висока, така че няма смисъл да се коментира. Не гледайте по характеристики колко милисекунди е, а реално как се справя с картината. Също 100 херца не означава по добър образ. 100Хз са за да няма насичане на движенията.
    абсолютно си прав,....и аз исках да си купя плазма,много държах да имам такъв телевизор,но след гледане и тестове се отказък...за кабелна телевизия немога да кажа нищо,но за сателитна и ако се гледат спортни програми или каквото и да е когато има движение когато няма 100 хц има замъгляване на картината,точно 100хц премахват това...

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    9
    #15

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Към Julian.
    Многократно е ставало дума, че да се гледа качеството на кабелната телевизия в магазините е безмислено. Избери си който искаш телевизор, избора си е твой, сложи си после цифрова (аз съм с БУЛСАТКОМ) и ще видиш, че качеството заспива. Аз съм със Panasonic 32LX700P и мога да ти кажа, че няма да съжаляваш за качеството на образа. Колкото до 100 херца, не съм забелязал каквито и да е дефекти в картината, напротив - няма никакво мигане. Надявам се да съм помогнал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на LCD 37" 100Hz - помощ
    От saint85 във форум Телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 17-08-10, 22:05
  2. Телевизор до 600 лв. 100Hz
    От milenski_bg във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 01-04-07, 17:45
  3. Дилема за 29" 100Hz TV
    От 087281087 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-06, 14:01
  4. CROWN CTV-2916 100Hz PIP
    От mmony във форум Други телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 07-05-06, 20:48
  5. Video out на 100Hz?
    От pjMarvin във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 20-05-01, 01:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе