Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с JVC LT-26A80 ZU

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с JVC LT-26A80 ZU

    Здравейте,
    От относително голямото разнообразие на пазара,закупих JVC LT-26A80 ZU - LCD TV, но HDMI входа му,не разпознава сигнала пуснат през DVI изхода на видео картата(RADEON 9200/256MB) на компа. Екрана си е неизменно син. Къде би могъл да е проблема и въобще може ли да бъде разрешен?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2

    Re: Проблем с JVC LT-26A80 ZU

    А избрал ли си точния HDMI вход на телевизора от дистанционното?
    Не съм сигурен за конкретния модел, но ако е с два само единият поддържа DVI.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    4
    #3

    Re: Проблем с JVC LT-26A80 ZU

    Да, опитах и с двата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #4

    Re: Проблем с JVC LT-26A80 ZU

    Едно въпросче, аз имам JVC LT-37A80 гледам Булсатком на него обаче много назъбва образите.При теб как е?Има ли някаква настройка?

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    4
    #5

    Re: Проблем с JVC LT-26A80 ZU

    Аз съм с обикновена кабеларка, образа си е нормален. При цифров сигнал оба4е не би трябвало да е така....би трябвало да е като от DVD или PC.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #6

    Re: Проблем с JVC LT-26A80 ZU

    При мен назъбва очертанията на образите от време на време.Най много си личи на футболен мач и при движещи се букви.Дали пък не дефектен моя щом като при теб няма такъв проблем???

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    4
    #7

    Re: Проблем с JVC LT-26A80 ZU

    Не дори скоро си смених буксата на кабела и вигнала стана още по качествен...не мисля 4е ако има проблем ,ще ти излиза само на един канал. Въпрос: пробвал ли си да пуснеш нещо през HDMI входовете?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #8

    Re: Проблем с JVC LT-26A80 ZU

    Не все още

  11. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #9

    Re: Проблем с JVC LT-26A80 ZU

    Цитат Първоначално публикувано от chokotka
    Здравейте,
    От относително голямото разнообразие на пазара,закупих JVC LT-26A80 ZU - LCD TV, но HDMI входа му,не разпознава сигнала пуснат през DVI изхода на видео картата(RADEON 9200/256MB) на компа. Екрана си е неизменно син. Къде би могъл да е проблема и въобще може ли да бъде разрешен?
    Доста отдавна сте писали. Но сега надзърнах тук. Аз също имам проблем с JVC от съъщта серия. Подобен проблем е описал plkochev, но не знам как и дали го е решил окончателно. Става въпрос за отказ от функциониране на някои бутони на дистанционното, след свързването на телевизора към компютър, през HDMI вход от видеокартата (кабел DVI-HDMI). Само единият вход поддържа DVI, това добре. Има ли начин да си възвърна пълната функционалност на дистанционното, без да минавам през сервиз, защото, очевидно, дори и да ми го оправят там, при някое следващо свързване, най-вероятно телевизорът отново ще ми спретне подобен номер. Сервизното меню не помага.
    Предварително благодаря за споделения опит. :-)

    Редакция:
    Оказа се, че има изгорял чип, благодарение на разлика в потенциала на корпуса на компютъра ми и телевизора. Древна и често повтаряна грешка. Хубаво е, човек да използва галваничен разделител на коаксиалния кабел, че и да осигури заземяване на корпуса на компа. Дано някой се поучи от този опит. :-)
    Както и да е, в сервиза подмениха чипа и всичко е наред. Даже продадох JVC-to. :-)
    :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе