Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Finlux ?

Гласували
125. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 55" LCD

    14 11.20%
  • 52" LCD

    0 0%
  • 48" LCD

    4 3.20%
  • 47" LCD

    1 0.80%
  • 46" LCD

    3 2.40%
  • 42" LCD

    16 12.80%
  • 40" LCD

    14 11.20%
  • 39" LCD

    3 2.40%
  • 37" LCD

    2 1.60%
  • 32" LCD

    50 40.00%
  • 26" LCD

    3 2.40%
  • 24" LCD

    9 7.20%
  • 22" LCD

    5 4.00%
  • 19" LCD

    1 0.80%
Страница 39 от 40 ПърваПърва ... 2937383940 ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 588
Like Tree44Одобрявам

Finlux телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #571

    Отговор: Finlux телевизори

    Нивото за слушалки винаги се настройва отделно!
    Не знам какви телевизори имаш, но и при моето LG е така. Даже има опция едновременно да подава звук както от говорителите на телевизора, така и към слушалки или Line out.
    Също така не е лошо да си прочетеш упътването или да качиш снимки на изходите и ауфио менюто.
    Не си написал при включване на жака на слушалките звука от говорителите на ТВ спира ли или трябва да се изключи от дистанционното?
    Регулирането на силата на звука ТВ и слушалки независимо ли е?

    1.Провери дали нямаш опция в менюто нещо от сорта Audio Out, Line Out, при която се използва изхода за слушалки.
    Също така дали случайно от Vestel не са предвидили два chinch на задния панел с подобни надписи.
    Ако последните ги има, включваш там Logitech-а, задаваш съответната опция в менюто и си готов.
    2.В случай, че няма такива опции по т.1 и се изключват говорителите, при включване на жака на слушалките
    2.1.Настройваш звука на телевизора за слушане през неговите говорители на необходимото ниво.
    2.2.Включваш слушалките към домашното кино, усилваш му звука до исканата мощност и не го пипаш!
    3.Ако не се изключват говорителите, при включване на жака на слушалките и има едновременно регулиране на нивата става най-лесно.
    При положение, че бутонът Mute действа само на ТВ, разбира се.
    Усилваш звука на ТВ, регулираш ниво на Logitech и натискаш Mute.
    Успех!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    4
    #572

    Отговор: Finlux телевизори

    Ще се опитам да отговоря на нещата които си писал, по памет, защото в момента тв-то не е при мен и няма как да направя снимки:
    "Не си написал при включване на жака на слушалките звука от говорителите на ТВ спира ли или трябва да се изключи от дистанционното?" - като се включи жака, ТВ- говорителите си оставят включени и трябва да се влезе в менюто на звука, където си има отделна секция за Слушалки. Като интересното, е че малко по- надолу има опция да избираш дали да са активни слушалките или не. Като променя конкретното меню от слушалки на изход ( или нещо подобно ), ми увеличава външните колони до край и менюто за променяне на звука на слушалките, вече не е активно, а в същото време като променям звука от дистанционното нищо не се променя на външните говорители.


    Намерих снимки отзад на панела да се види точно какви изходи има.
    Има още едно меню, което е в допълнителните настройки на телевизора и там може да се избира говорители - ТВ и Усилвател. Аз го давам на усилвател, но пак нищо не се променя.
    Може и аз нещо да не съм направил както трябва от всичките тези комбинации, кое да спра и кое да пусна от менютата, но в първия удобен момент, ще тествам отново всичко по отделно, защото сега по празниците бяхме доста хора и нямах много време да си играя.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    14
    #573

    Отговор: Finlux телевизори

    Поне, аз не съм открил такава опция.
    Няма как да контролираш звука от тв-то освен пред HDMI-ARC ли там каквото беше.
    Каквото и да съм пробвал е без успех.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1
    #574

    Отговор: Finlux телевизори

    Здравейте, имам въпрос - как да направя така че съобщението да спре да излизана всеки 2 минути?
    Благодаря предварително! IMG_20190115_192102.jpg

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    4
    #575

    Отговор: Finlux телевизори

    Все пак някой може ли да ми каже как се ползва vestel tools и от къде мога да си го сваля. Там дали ще намеря някакви опции свързани със звука. Също така има ли шанс да подкарам Bluetooth на FUB7000.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    17
    #576

    Отговор: Finlux телевизори

    Здравейте Колеги! Днес купих Finlux 55-FUB-7000. Смарта и интернета не ме интересуват, взех го за моите родители,които са възрастни и единствено ме интересуваше да е голям размера на дисплея. Обаче се сблъсках с проблем при настройката на кабелната, колкото и да се мъчих не можах да го накарам при търсенето на каналите, а и в последствие мъчих с филтриране да ги подредя в същата поредност, в каквато са на останалите ни телевизори, при Тошиба, Самсунг и Панасоник подредбата е абсолютно еднаква, при Финлукса си счупих нервите и не можах а го накарам да ги подреди така. Има ли някаква опция да го накарам да го нареди автоматично както другите тв, в момента върви 1,2,3 и изведнъж след 7 канал примерно отива на 102, никаква логика, някой с подобен тв да сподели мнение моля, че се уби цялата идея да им улесня гледането на тв с голям тв, реших да им сменя 32-ката на Самсунг понеже не виждаха субтитрите, а нещата се опорочиха.
    Другото което ме интересува е, как да намаля подсветката понеже е на 100 и е неактивно в менюто, а ми умря един Панасоник понеже му изгоря диод от подсветката, в сервиза човекът ми каза, че е била усилена на 100, и докато при Панасоник можеш да си я намалиш понеже е активна, тук не дава.
    Въобще ще съм щастлив ако някой от собствениците на този модел може да ми сподели някакви настройки на картината, предполагам,че за тези пари матрицата хич не е чудна, но за възрастни хора става.
    Нещо от сервизното меню допълнително активира ли се?
    Много въпроси
    Този пост е редактиран от Dante; 05-02-19 в 01:25.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    14
    #577

    Отговор: Finlux телевизори

    Колега, пусни опцията LCN при сканиране. В този случай, ще ти ги подреди каналите като на фирмените боксове - примерно. Без LCN ще ти ги нареди по честота.
    Задай параметрите които ти дават от кабелната - стъпка, честота и т.н.. Или направо сканирай наред от 114MHz със стъпка 1000.
    Тук има една много хубава тема за настройка на картината. .https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%89%D0%B8.html
    А иначе махни динамичният контраст и backlight май беше.(по спомен карам) Изключи всички "автоматични опции" като noise reduction и т.н. Сложи тоналноста на цветовете на WARM.
    Аз си поиграх доста и картината е доста "истинска" . Тревата е зелена , а не електриково зелена и т.н.
    Този пост е редактиран от krasimir81; 06-02-19 в 09:30.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    17
    #578

    Отговор: Finlux телевизори

    Колега, прерових менюто отвсякъде мисля, разгледах книжката на тв-то, но опция LCN не видях никъде. И както и да го мъча ги настройва разхвърляно, аз такова чудо не бях виждал до сега, нарежда от 1 до 6 после скача на 103 реди там отива на 200+, после пък на 300+ и викам ще ги наредя ръчно, само че пробвам 106 да го сложа на 8 примерно, казва невъзможно действие или нещо от сорта.
    Иначе за картината бутнах настройките както си ме посъветвал, мисля, че е по-добре. В темата видях няколко страници назад, че двама колеги с този модел са си играли повечко с настройки и сервизно меню, може би те ако се появят ще могат да ми помогнат повече с въпросите, които поставих по-нагоре, но основно тази подредба на каналите ме съсипа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #579

    Отговор: Finlux телевизори

    Там, където е настройката на каналите трябва да е. Или при сортирането / подреждането им.
    Така, както го описваш, излиза, че подрежда каналите по първата цифра на номера им, а не по големина на числото.
    Прегледай още веднъж упътването или дай някакъв линк да го видим, Така наизуст няма как да стане. Всеки производител прави менюто според hardware и OS. То се различава значително дори за телевизори от различни серии и години на производтсво.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    17
    #580

    Отговор: Finlux телевизори

    Здравейте!
    Подредих каналите, възползвах се, че бях занесъл друг тв за смяна на подсветка и WI FI модул на сервиз и питах за настройката, дадох първоначална инсталация и след като приключи с търсенето на каналите ме попита дали да ги подреди по LCN.
    Намерих и как да си намаля подсветката, трябва енергоспестяващият режим в настройките на картина да е на потребителски сложено.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    5
    #581

    Отговор: Finlux телевизори

    Здравейте!
    Имам телевизор Finlux FF4330 smart и използвах youtube да гледам клипове на телевизора. Когато съм вписан в профилът си мога да ги пускам и от телефона си.
    От 2 месеца youtube не тръгва. Зарежда началната картина с надписа youtube и до там. От телефона също виждам телевизора но пак стига до черен екран и не тръгва.
    Софтуерът е V0.39.24.3.
    Да не е спряно приложението или проблема е в моят телевизор и има ли решение?
    Сложно го обясних, но дано сте ме разбрали.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #582

    Отговор: Finlux телевизори

    Причини много
    - спряна поддръжка на приложението
    - не може да направи връзка със сървъра

    Свържи се със Зора (те са вносителят) и ги попитай
    https://zora.zendesk.com/hc/bg/requests/new

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    5
    #583
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Причини много
    - спряна поддръжка на приложението
    - не може да направи връзка със сървъра

    Свържи се със Зора (те са вносителят) и ги попитай
    https://zora.zendesk.com/hc/bg/requests/new
    Благодаря. Ще питам и тях.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #584

    Отговор: Finlux телевизори

    Да споделя и моя опит. Имах телевизор Тошиба, производство на Vestel - Турция, който е производител и на Finlux. Започна със същите признаци 100% като Вашите. Пробвах всякакви "дяволи", но без успех. Така няколко месеца и телевизора умря. Дадох го на сервиз и диагнозата беше: дефектирала платка main board.
    Дано не Ви се случи същото.

    Изпратено от моят LDN-L21 с помощта на Tapatalk

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    1
    #585

    Отговор: Re:Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте, от август месец имам телевизор Телевизор Finlux 43-FUC-7020, 43"

    Днес при черен фон най-вече от доста близко се забелязват ситни цветни точици.
    Понеже го чистих от прах само със суха кърпа и без да натискам .
    И като го включих бях доста близко и ги видях .
    Има ли за какво да се притеснявам.
    Картината е нормална иначе.

    П.П : Досега не съм ги забелязала дали ги има, защото не се взирам толкова близо .
    Този пост е редактиран от blonde; 02-02-20 в 16:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 40 ПърваПърва ... 2937383940 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1679
    Последно: 22-04-24, 21:00
  2. Hitachi телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 341
    Последно: 23-07-21, 17:47
  3. Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница
    От hristoslav2 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 1269
    Последно: 09-03-15, 22:29
  4. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  5. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе