Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

TV Funai ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    4
    #1

    TV Funai ?

    Здравейте, прочетох доста хубави неща за LCD TV Funai в предимно полски сайтове (все пак там ги сглобяват) и на атрактивната цена, която беше в Метро ме изкушиха и купих този модел LH7-M32BB. Като екстри и параметри не е нищо особено и впечатляващо, но за всекидневна употреба като ТВ е повече от прекрасен. Няма много настройки, но и тези които има са предостатъчно. Аз лично останах много приятно изненадан от тази малко позната в БГ марка и съм много доволен от ТВ-то засега. Гаранцията, която предлагат също е уникална 2 г. 0 пиксела за матрицата и 5 г. пълна гаранция. Това не го предлага никой от т.нар. реномирани марки, но за мен остава въпроса и любопитството какво се крие като техника (матрица и други компоненти) зад тази марка. Ако има някой запознат нека сподели .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Re:TV Funai ?

    По-закон гаранцията трябва да е 2 години-така че няма нищо уникално в това. Не знам само откъде реши ,че има гаранция за 0 блокирали пиксела.
    Можеш и сам да видиш каква матрица и процесори използват ,като свалиш задният капак и погледнеш етикета залепен на гърба на видеопанела или като снимаш матрицата с фотоапарат в режим макро.

    http://www.funai.de/products.html
    модела няма DVB-C кабелен цифров тунер

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    4
    #3

    Re:TV Funai ?

    Законът е ясен, но ето и откъде съм решил http://funai.bg/_multilang/bg/5-/ за 0-та пиксели. Пък повече от ясно е, че няма да свалям задния капак докато е в гаранция Матрицата е по някоя VA технология съдейки по вида па пикселите и особеностите на изображението, но чие производство е явно няма кой да каже. Да няма DVB-C, но с Булсат или друг САТ приемник от по-висок клас този тунер е практически ненужен за мен. Ако имах вместо САТ, кабелна ТВ може би да, но в случая не е фатално. Искам мнението на някой, който първо е виждал такъв ТВ, а ако е и разглобявал още по-добре .

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #4

    Re:TV Funai ?

    На телевизор с DVB-C тунер можеш да сложиш САМ модул с карта и се раждаш.за което благодаря на lazarus18 че ме посъветва и не сбърках.

    моите впечатления за ПРЕДИМСВTАTA НА САМ модул с карта ca;
    1-по добра картина.
    2-липса на смущения при лошо време.
    3-сменяш каналите на тв. с твоето дистанционно.
    4-никакви допълнителни топове с кабели,дистанционно,букси,разклонители,приемници,чиниии др. простотии.
    5-не се налага да дупчиш къртиш и пробиваш.
    МИНУСИТЕ СА ;
    1-САМ модула и картата се закупуват и струват около 100лв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    36
    #5

    Re:TV Funai ?

    А бе човека за какво пита, вие за какво му говорите... Все едно аз да питам в някой автомобилен форум какви двигатели имат Фиат, а там да ми кажат "купи си Опел, щото има електрически стъкла"... Те пък нали всичките самсунги, панасоници и филипси имат DVB-C тунери...
    Сори за спама, ама то май е по-добре човек да не пита за нищо - ще се начете на празни приказки...
    Извинявайте, ако обиждам някого без да искам!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #6

    Re:TV Funai ?

    karloson нали затова му казвам бе за да търси телевизор с DVB-C тунер и hristoslav2 затова и тои му казва че това е голям минус че няма DVB-C тунер

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #7

    Re:TV Funai ?

    Защо ще са празни приказките?
    Без CAM модул, с външните кутийки които масово се предлагат от кабеларките и сат операторите си гледаш сигнал преобразуван от цифров през аналогов и пак в цифров. Има външни устройства, които имат HDMI, но са скъпи и се обезсмисля закупуването на TV без DVB C/T или S тунер.

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    4
    #8

    Re:TV Funai ?

    Мерси karloson изглежда само ти си прочел внимателно написаното. Задавам конкретни въпроси и освен спам нищо друго не се получава като отговор. Първо ТВ-то съм го купил отдавна и не питам никой какво да купувам, не искам оценки и изтъквания на +/-, знам какви са предимствата на вградения DVB-C тунер, но аз си преценявам необходим ли ми е или не. Написал съм конкретни въпроси и конкретни факти, искам конкретни отговори ако има кой да ми ги даде. Форумът е добър и съм го следил доста дълго време преди да предприема каквито и да е действия, но сега се регнах за да попитам нещата от горните ми постове. Моля, който няма какво конкретно да каже да не спами темата !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    36
    #9

    Re:TV Funai ?

    Доколкото прочетох из нета, Фунай ползват матрици на LG и тайванските: Chi Mei Optoelectronics (CMO) и Chunghwa Picture Tubes (CPT). Един текст, който не съм сигурен как точно трябва да се преведе: Earlier this year, Funai signed a five year deal with Philips to license the Philips and Magnavox brands in the North America TV market. Indirectly, the future Philips and Magnavox brands LCD TV will manufacture by Funai, with panels from LG Display, Chi Mei Optoelectronics and Chunghwa Picture Tubes.
    Доколкото разбирам, марките Филипс и Магнавокс ще се произвеждат от Фунай, но това само за Северна Америка ли се отнася, не разбрах...
    Общо взето - мненията са за добро съотношение цена-качество, без някакви допълнителни настройки и други такива екстри и глезотийки:-) С други думи - като за непретенциозен потребител като мен е идеален:-)
    Ако намеря още нещо по-полезно, ще споделя

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #10

    Re:TV Funai ?

    Цитат Първоначално публикувано от karloson
    Доколкото прочетох из нета, Фунай ползват матрици на LG и тайванските: Chi Mei Optoelectronics (CMO) и Chunghwa Picture Tubes (CPT). Един текст, който не съм сигурен как точно трябва да се преведе: Earlier this year, Funai signed a five year deal with Philips to license the Philips and Magnavox brands in the North America TV market. Indirectly, the future Philips and Magnavox brands LCD TV will manufacture by Funai, with panels from LG Display, Chi Mei Optoelectronics and Chunghwa Picture Tubes.
    Доколкото разбирам, марките Филипс и Магнавокс ще се произвеждат от Фунай, но това само за Северна Америка ли се отнася, не разбрах...
    Общо взето - мненията са за добро съотношение цена-качество, без някакви допълнителни настройки и други такива екстри и глезотийки:-) С други думи - като за непретенциозен потребител като мен е идеален:-)
    Ако намеря още нещо по-полезно, ще споделя
    Филипс -нямат завод в северна Америка /въпреки че 2 поредни години беше ТВ номер 1 там 2006 2007/и поради тази причина продадоха правата за производство/за 5г/ и търговия на Funai. Марката Magnavox беше купена от Филипс преди 30 години. Funai продава в САЩ и телевизори от ниска ценова категория - Emerson, Sylvania и Symphonic.
    Благодаря за инфото-какви матрици ползват.

    altec
    Има вероятност някъде на етикета залепен отзад на телевизора да е обозначен типа матрица и производителя.Така ,че огледай го добре или още по-добре го снимай и качи снимката тук.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    36
    #11

    Re:TV Funai ?

    Информацията е от тук: http://www.guide2lcdtv.com/2008/mark...omment-page-1/
    Радвам се, че има хора, които си правят труда да събират и систематизират всичко, за да можем ние обикновените потребители да се възползваме:-)

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #12

    Re:TV Funai ?

    Цитат Първоначално публикувано от karloson
    Информацията е от тук: http://www.guide2lcdtv.com/2008/mark...omment-page-1/
    Радвам се, че има хора, които си правят труда да събират и систематизират всичко, за да можем ние обикновените потребители да се възползваме:-)
    Благодаря
    За последното нямам възможност да го правя тук. Сега в друг форум.

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    4
    #13

    Re:TV Funai ?

    Превеждайки си от същия сайт, 37" панели са на LG, 32" на CMO, а всички по-малки на СРТ. Снимал съм пикселите и етикета на ТВ-то.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #14

    Re:TV Funai ?

    Снимката не е много ясна липсва увеличение но прилича на S-MVA CMO
    http://www.avguide.bg/forum/index.ph....msg724#msg724
    На етикета не се вижда номера под бар кода-възможно е да има буква определяща матрицата.Трябва обаче да се направи сравнение с надписите в останалите модели за да се потвърди.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #15

    Re:TV Funai ?

    Прегледай и тази тема в руският форум
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:11088

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV Funai-1400A MK7 - проблем захранване
    От taralion във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 06-08-14, 14:11
  2. проблем с funai 21D-8118F
    От imegogo във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-03-14, 00:52
  3. проблем с тв Funai черен екран
    От petleto във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-12, 19:24
  4. Климатици FUNAI
    От pantsiani във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 05-06-09, 19:55
  5. funai lcd d20bb
    От kaki във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-11-08, 22:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе