Страница 1 от 20 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 289
Like Tree13Одобрявам

Hitachi LCD Телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Hitachi LCD Телевизори

Всичко за Hitachi телевизори.
    Темата е за собственици с цел споделяне на проблеми и търсене на техните решения.

Ако сега правите своя избор, посетете тема за избор на телевизори:
    Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
    Мнения и Избор на 3D телевизор
    Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Hitachi Ltd
    (Kabushiki Kaisha Hitachi Seisakusho)

Предлаганите у нас модели от търговска верига Зора, са произведени от Vestel Турция, като менютата на телевизорите са едно към едно. Това означава, че софтуера е на Vestel.
    Важно е да се знае, че от известно време, сервизното меню на моделите е заключено и не могат да се правят никакви промени в него.
    Известно е, че при ползването на външен хард диск, или флаш памет при някои от моделите е възможно да възникнат софтуерни проблеми, които водят до дефект и задължителен сервиз.
    За съжаление ги няма обявени по официалните страници, което води до ред мисли че....вероятно Hitachi са продали правата за Европейският пазар на Vestel.

Как да разчетем модела?пример HITACHI-32H8S03R
    32 -размера на екрана в инчове
    Н - серия
    8 - година на модела
    • 9 - 2012
    • 8 - 2011
    • 6 -

L - тип на подсветката или дизайна
    • L - Led
    • С - CCFL - лампова
    • S - Slim /тънък дизайн

03 - екстри

• 01 -
    • 02 - HD Ready / черен
    • 03 - FullHD / тъмно сив
    • 04 - FullHD + 100 Hz
    • 06 - FullHD + DVB-T/C/S2 /сателитен тунер/

R - регионално предназначение / Русия

Mодели c Led подсветка
    HITACHI-19H8L02 - HD Ready, DVB-T/C, PVR
    HITACHI-22H8L03 - FullHD, DVB-T/C, PVR
    HITACHI-26H8L02 - HD Ready, DVB-T/C, PVR, USB
    HITACHI-32H8L02 - HD Ready, DVB-T/C, PVR, USB
    HITACHI-32H8L06 - FullHD, DVB-T/C/S2, PVR + Web brouser

Модели с лампова подсветка
    HITACHI-32H6C02 - HD Ready, DVB-T/C, PVR, USB-Media player
    HITACHI-32H6C03 - FullHD, DVB-T/C, PVR, USB-Media player
    HITACHI-40H6C03 - FullHD, DVB-T/C, PVR, USB-Media player

40-инчовият модел се очаква да се появи до един месец.

Поддържани формати: H.264, ts, XviD, mp3, mp4, JPG

+ Функция "Запис"
    - Проблем със субтитрите при главна буква Е на кирилица, която се изобразява с обърнат въпросителен знак
    Решение, замествате я с помоща натекстов редактор с латинска главна Е. Става много бързо, като се ползва функцията на текстовата програма Търсене/Замяна.
    - Часовникът се синхронизира с часовника на ефирните цифрови канали и не е точен, поради което настройката за запис ще се компрометира.
    - Грешен превод на менюто на Български.

В поста има прикачен файл със спецфикациите на следните модели
    HITACHI-22H8L03.pdf
    HITACHI-32H6C02.pdf
    HITACHI-32H8L03.pdf
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от Momchil; 14-04-16 в 17:49.

2.  
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Re:Hitachi LCD TV

Сервизно меню
    В сервизното меню се влиза MENU 4725 4725.
    [Menu] за изход

Матрици
    Всичките им модели от малките диагонали/19-22/ са с ТN матрици.
    32 инчовите модели са с H-IPS и S-IPS матрици.
    HITACHI-32H8L06 - S-IPS
    HITACHI-32H8L02 - S-IPS
    HITACHI-32H6С02 - H-IPS

HITACHI-22H8L03 - TN
    HITACHI-19H8L02 - TN
    Прикачени файлове Прикачени файлове

4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009

Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Какви чипове използват турците в телевизорите с марка Хитачи? Има нещо което адски ме дразни в рекламите на тези телевизори. В рекламите недвусмислено се пробутва идеята че това е японски продукт което е пълна глупост. Турците изкупиха една дузина търговски марки за да си пробутват недоносчетата но май номера не им минава.

5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Някои неща ме карат да мисля, че това са си телевизори Vestel с нов корпус, лого и дистанционно.

Да ти представя най-новото им производство - телевизори FTV Фешън ти ви - на името на модният тв канал/логото на корпуса свети/.
    http://lcd.tv.zora.bg/catalog/produc..._fullhd_dvb_t/
    http://www.kolko.bg/bg/ftv-22841a-22...d-bg/p/1172170
    Продават се в Зора и са декорирани с цветенца по рамката идеално за подарък на жената.....

6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Турците не са изкупили Hitachi! Спокойно!
    Виж китайците спокойно могат да им вземат бизнеса с AV и климатична техника...
    В заводите на Vestel се сглобяват ТВ модели за Европа, но при нас едва сега навлизат. Знам, че до преди 6-7 години правеха кинескопните модели на Sanyo, някои на Philips, Thomson, Hitachi и други почти неизвестни у нас марки.

7.  
  8. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009

Че не са изкупили Хитачи е ясно. Купили са правото да продават техни продукти с известни марки ( Grundig,Finlux, Hitachi и не знам още колко) Така или иначе не очаквам продукт от висока класа независимо каква марка са напечатали. И все пак ми е интересно какви чипове и пасивни елементи използват.

9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от Egor
    Че не са изкупили Хитачи е ясно. Купили са правото да продават техни продукти с известни марки ( Grundig,Finlux, Hitachi и не знам още колко)
    Vestel произвежда и Toshiba (AV/DL/EL 833 от 19 до 32 инча)

An original design manufacturer (ODM) is a company which designs and manufactures a product which is specified and eventually branded by another firm for sale." (from Wikipedia)

10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Toshiba ги пропуснах, наистина!
    Grundig е собственост на BEKO/Коч! Определено качеството на Vestel/Зорлу е много по-добро!
    Не подценявайте турското производство! не всичко е некачествено, както и при китайското!

11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009

Беко, Фестел няма значение какво пише . Дайте да видим какви части влагат и изводите сами ще си дойдат. Всичко друго са празни приказки. До сега не съм видял висок клас електроника от Турция и то не защото не могат да я направят а защото клиентите които биха купили тяхна електроника предпочитат евтини продукти. Всъщност турското производство е по скоро сглобка с в носни компоненти. Аз не знам турски производител на матрици или чипове.

12. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009

Беко, Фестел няма значение какво пише . Дайте да видим какви части влагат и изводите сами ще си дойдат. Всичко друго са празни приказки. До сега не съм видял висок клас електроника от Турция и то не защото не могат да я направят а защото клиентите които биха купили тяхна електроника предпочитат евтини продукти. Всъщност турското производство е по скоро сглобка с в носни компоненти. Аз не знам турски производител на матрици или чипове.
    И СОНИ слагат чужди чипове и процесори , както и другите марки , особено в евтините серии всички това правят , за това не виждам с какво турските са по-лоши и ги заклеймяваме. Който е виждал и чувал за руските сглобки на Самсунг , турската ще му се види Loewe . За матриците какво да говорим, най-големия производител на ТВ- Самсунг слага каквото му падне и то в средните серии , впрочем всички слагат всичко. Важното е каква обработка на сигнала постигат, тоест как е картината и колко често дават дефекти .
    ПП. Само да вметна ,че матрицата на 55" LED Finluх/Vestel в Зора е Самсунг

13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009

Самсунг са ми ясни още отпреди 20 години. Тогава се занимавах с ремонт на телевизори и добре познавам философията на тази фирма. Вярно че от тогава изтече доста вода но единствената разлика е че сега продават много повече бройки от преди 20 години.

Вероятно Вестел, Хитачи или не знам каква марка имат приемлива картина ,но аз се сещам за поне 500 причини да не си купя техен продукт.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319742273[/time]_________________________________________________

......с какво турските са по-лоши и ги заклеймяваме.......

Че кой ги заклеймява? Търсим достоверна техническа информация за да направим извод. Картината им не е от най добрата ,но не е и от най лошата. Има китайски недоразумения които са дори по зле. Дразня се от факта че купиха известни търговски марки и откровено лъжат че са "Японско качество" или "Японска технология" и т.н. Когато не заставаш с името си и с квалитетен продукт а търсиш начини да се криеш зад реномирани имена значи нещо не е наред.

14. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009

сещам за поне 500 причини да не си купя техен продукт.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319745840[/time]_________________________________________________

Картината им не е от най добрата ,но не е и от най лошата. Има китайски недоразумения които са дори по зле. Дразня се от факта че купиха известни търговски марки и откровено лъжат че са "Японско качество" или "Японска технология" и т.н. Когато не заставаш с името си и с квалитетен продукт а търсиш начини да се криеш зад реномирани имена значи нещо не е наред.
    Е това вече е изхвърляне на Зора , въпреки че в магазина веднага ти казват ,че се правят от Vestel.
    Добре е да чуем няколко от тези 500 причини , защото няма почти никакви отзиви за Vestel/Finlux във форума.
    Картината зависи от модела както при другите марки, по-високите серии са по-добри като картина , сравнявах този 55" -вия Finlux и имаше много добра картина.

15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009

Не се ли досещаш за някоя от тези 500 причини....

16. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008

Watson също се произвеждаха в Турция и се продаваха години наред с 5 години гаранция. Имам два такива - от 2002 и 2005 г. Още отлично си работят.... Замислям се да ги сменям с други - само защото не са съвременни,леки, плоски и икономични. Тези турски Нитачи е нормално да са в полезрението ми - особено, акo и те ... може и въобще да не дефектират 6-9 години... Защо да се робува на марки? Имам си и Фунай от 1993, Сони Тринитрон от 1995 и Панасоник от 2005 г. Всички работят - на различни места...Вече забравям кое къде е сглобявано. Нещата са си и до късмет.

17.  
  18. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009

Не се ли досещаш за някоя от тези 500 причини....
    А ми честно да ти кажа , не ! Освен неизвестността на турските сглобки в областа на LCD ТВ у нас. Както се спомена по -назад, ниските серии и на други утвърдени марки се правят там и са купувани доста пък няма отзиви да са с повече дефекти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 20 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

Тагове за тази тема

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе