Страница 8 от 112 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 1673

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #106

    Отговор: TCL телевизори

    Сигурно си прав,аз led тв-те на LG не ги разглеждам много.
    EP660 освен операционната с-ма (roku/android)не знам какво друго може да му е различно от миналогодишния.Даже R625 го оценяват с по-добро локално затъмнение,така че дори ако приемем ,че локалното е на ниво от миналата година....не мисля че специално за нас са направили нов вид такова....

    - - - - - - - - - -

    И днес цената която цитирахте при румънците е и при нас ...''седмична промоция''
    .https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/DHHDV6BBM/

    - - - - - - - - - -

    TCL 8 Series 2019/Q825 QLED TV REVIEW(TCLX10 за Европа)

    ''TCL 8 Series 2019 Q825 е страхотен 4k телевизор с впечатляващо качество на картината. Той показва дълбоки еднообразни черни цветове в тъмна стая благодарение на много високото си естествено контрастно съотношение и отличната черна равномерност, но характеристиката му за локално затъмняване е много агресивна. Той може да стане много ярък както в SDR, така и в HDR и благодарение на широката си цветова гама осигурява HDR съдържание с наситени цветове и ярки акценти. Работата с движение е страхотни и бързо движещи се обекти са само с минимално размазване. Повечето геймъри ще оценят отличното ниско забавяне на входа, но някои конкурентни геймъри може да не го намерят достатъчно ниско за целта си.''...........................


    Отличен контраст,но не прескача нивото на LCD тв-те.Даже като гледам цените ,ако спорта не е най-важното нещо май 6 серия си е за препочитане(защото при нас го няма HISENCE H9F).Разбира се цените в скоро време може и да се променят.



    https://www.rtings.com/tv/reviews/tcl/8-series-2019-q825-qled
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/tcl-r625-vs-tcl-q825/1591/1651?usage=7318&threshold=0.0
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.02

    https://www.lcd-compare.com/index.ph...n&TCL65X815=on
    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от cable; 28-11-19 в 18:26.

  2.  
     
  3. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #107

    Отговор: TCL телевизори

    Аз не устоях на "седмичната промоция" дне, поръчах 55EP660 и отказах LG-то. Надявам се да не съм сгрешил. Ще споделя мнение като дойде и имам време да си поиграя с него.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #108

    Отговор: TCL телевизори

    Струва ми се,че не си сгрешил.За цена под 1000 лв. едва ли има по-добър избор.След като пристигне и си поиграеш с настройките пиши отив и не забравяй да кажеш с какви тв-ри сравняваш(които си имал,а не в магазина)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    42
    #109

    Отговор: TCL телевизори

    Колеги,
    не се заблуждавайте... "нашия" ТСЛ 6та серия, няма нищо общо с американските ТСЛ 6та серия. Нито със R615, камо ли със R625.
    Вижте само за каква яркост говорим при техните и при нашите.
    Не че за 700 лева 55ЕР660 е лош де
    Бях чел още началото на година по форума на ТСЛ и европейци се оплакваха.
    Вече R825 може би ще е като X10 за Европа... ама май и цената ще е соленка

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #110

    Отговор: TCL телевизори

    Колега,аз сравнявам с миналогодишния модел.Каква е разликата според теб-американския е с друга матрица(Eu не е VA?),има друго локално затъмнение(това копирам отстр. на TCL:

    ''Micro Dimming for better contrast

    Micro Dimming analyses the TV picture in around one hundred separate zones to adapt the brightness. Picture quality is significantly improved for an exceptional visual experience, especially in the dark. ''
    Това е написано над тази картинка.

    Кой тв-р за по-малко от 800 лв. има 100 зони на затъмнение-броя разбира се е за големите диагонали(ако не е тайна),или USA модела е 100hz или нещо друго?
    И на мен ще ми е интересно да науча какви са точно разликите,затова ако имате данни просто ги покажете,също и линк с оплакванията(не че няма да има такива,както ги има и в USA,и не знам за кой няма).
    Или по принцип приемаме,че лъжат.Интересно защо някой друг не излъже,че пуща такъв тв-р?
    ....п.с....Сетих се за една разлика-миналогодишния модел за САЩ е с двуядрен процесор,EP660-4ядррен,като тазгодишния(виж долу в линка),не мога да кажа точно колко влияе това.
    https://www.tcl.eu/en/products/hdr-ep66-75ep660
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 29-11-19 в 20:03.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    42
    #111

    Отговор: TCL телевизори

    Колега,
    ето линк с оплакваниоята :
    https://twitter.com/tcl_europe/statu...764097?lang=bg

    Даже 2018та модела в US R 617 има FALD. Виж му и яркоста във SDR и ХДР.
    Модела от 2019та R625 е QLED.
    Ето и линк със разликте между US, EU :
    http://en.tab-tv.com/?p=17987


    "Кой тв-р за по-малко от 800 лв. има 100 зони на затъмнение-броя разбира се е за големите диагонали(ако не е тайна),или USA модела е 100hz или нещо друго?"
    Европейския EP660 няма 100 зони колега. Direct LED не значи автоматично FALD. Дори един от най-добрите FALD телевизори ( Sony FX9005 ) е със около 60 зони.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #112

    Отговор: TCL телевизори

    Колега,моля те да четеш внимателно.Това което копирах(по принцип гледам собственнните размишления да са по-малко и повечко факти) е от описанието за EP660.И линк съм дал.Дали има или няма 100 зони(при големите диагонали аз не знам-така е написано от TCL.Има си експерти напр. flatpanelhd(https://www.flatpanelshd.com),които вероятно могат да открият какви точно са разликите.Акои те не могат не е моя работа,който може-wc.
    Не знам дали прочете внимателно линка който си дал с разликите,ако да опиши ги все пак.
    А ''оплакванията''1. за андроида с/у roku не знам колко пъти го писах и прочете ли за кой модел P66 става въпрос-ЕP или DP660,защото аналога за 2018 е DP600,цифрите нищо не показват.Защото единия(DP660) е edge led и като такъв трудно може да има и 10 зони,а пък съм сигурен,че няма и една.Но няма проблеми,хубаво е да дискутираме,нали за това е форум,а оплаквания ако търсим със сигурност ще намерим.
    Ако кажеш ще потърся и за PANASONICFZ2000,само да не държиш да са от USA,защото имам основания да мисля,че може и да не се справя.



    https://www.displayspecifications.co...ison/2a0ce7e99
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 30-11-19 в 07:58.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    42
    #113

    Отговор: TCL телевизори

    Ти наистина ли вярваш че в Европа ще ни пуснат за 1100 лева 65 инчов телевизор със 100 зони ?!
    И говорех точно за европейския EP660 срещу американските R617 и R625.
    Андроид или року няма значение. Оплакванията са че европейския модел EP660 едва подпира долната граница за ХДР сигнал - 300 нита.
    Надявам се да си ме разбрал. Не се оплаквам, споделям. Да знаят и другите.
    Моето мнение е че EP660 си е чисто и просто Samsung RU 71xx - добър за парите си но нито е 10 бита, нито ХДР, нито WCG.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #114

    Отговор: TCL телевизори

    Аз дали вярвам и в какво вярам няма никакво значение.Никой не ме пита .Само цитирам източници.
    Ти говориш за EP660,но в линка който си дал говорят за DP660.
    Аз от яркост не се оплаквам,на моя LG B6 мисля е по-малка.И може да му видиш оценката в rtings за HDR.Тук долу са посочени яркостите.На кой да е тв-р,даже и на B6,който е с ниска якост на мен повече от 50% не ми трябва,намалям я до там.За тези които им трябва по-висока -не знам,
    https://www.displayspecifications.co...ison/0b4ce7ea1
    Оk колеха,приятна вечер,да погледаме и малко телевизия ,че покрай приказките за тв-ри малко позабравихме за това.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 30-11-19 в 08:10.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #115

    Отговор: TCL телевизори

    Здравейте. Купих си един TCL 32 ES560 на черния петък. Като картина , звук и бързина съм доволен дори доста ми хареса за цената от 249лв. Но , едно голямо НО ... много са "задушили" андроида на пръв прочит - жалко. Маркета е супер орязан , няма нищо интересно(поне според мен). Няма читав браузър с който да си свалиш apk , не позволяват даунлоуд на каквото и да било и да се кефиш от иначе читавото телевизорче. Направо са го задушили от гугъл - за пусти пари. Наложи се набързо да разуча какво е сайдлоудинг и се получиха нещата както ги искам , накичих го с каквото ми е кеф , но все пак си е занимавка.

    Имам сега един въпрос с който не съм наясно. Как да запазя всичко както си е в момента по андроида и инсталираните приложения ? Спрял съм автоматичните актуализации на приложенята , но възможно ли е андроида да се ъпдейтне без да ме попита ? Ако да , как да го спра/предотвратя ?

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    9
    #116

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Здравейте. Купих си един TCL 32 ES560 на черния петък. Като картина , звук и бързина съм доволен дори доста ми хареса за цената от 249лв. Но , едно голямо НО ... много са "задушили" андроида на пръв прочит - жалко. Маркета е супер орязан , няма нищо интересно(поне според мен). Няма читав браузър с който да си свалиш apk , не позволяват даунлоуд на каквото и да било и да се кефиш от иначе читавото телевизорче. Направо са го задушили от гугъл - за пусти пари. Наложи се набързо да разуча какво е сайдлоудинг и се получиха нещата както ги искам , накичих го с каквото ми е кеф , но все пак си е занимавка.

    Имам сега един въпрос с който не съм наясно. Как да запазя всичко както си е в момента по андроида и инсталираните приложения ? Спрял съм автоматичните актуализации на приложенята , но възможно ли е андроида да се ъпдейтне без да ме попита ? Ако да , как да го спра/предотвратя ?
    Колега ще споделиш ли как инсталира приложенията


    Изпратено от моят Mi MIX 3 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    40
    #117
    Здpaвeйтe.Днec и aз пoлyчиx oт eмaг мoя tсl еѕ 560.Teлeвизopът нe e лoш oт ĸъм cвъpзaнocт.Aндpoифa paбoти дoбpe,cмapт фyнĸцийтe cъщo.Интepфeйcът e дocтa paзxвъpлян нo ce cвиĸвa.Зaбeлeжĸитe ca ми глaвнo oт ĸaчecтвoтo нa ĸapтинaтa.Яĸo ycилeнo чepвeнo,нeвъзмoжнocт зa peгyлиpaнe нa яpĸocттa нa ĸapтинaтa.Динaмичният ĸoнтpacт и hdr peжимa дa пpocтo peĸлaмни тpиĸoвe.Bлизaйĸи в мeнютo нa пpилoжeниятa и иcĸaйĸи дa ce въpнeш oбpaтнo в peжим тeлeвизия тpябвa дa cи пoигpaeш c пoнe двa бyтoнa нa диcтaнциoннoтo,или дa тъpcиш миниaтюpнитe иĸoнĸи зa вxoдoвeтe нa caмия eĸpaн.Ho ĸaĸтo ce ĸaзвa зa тoлĸoвa пapи тoлĸoвa.Kaтo цялo пpoдyĸтa oтгoвapя тoчнo нa цeнaтa cи.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #118

    Отговор: TCL телевизори

    Така след обстоен тест на ТВ-то купено за тъщата 43EP660 мога да заключа следното:

    Плюсове:
    - дизайна, металната рамка придава доста приятно усещане. Тънък и стилен, не отстъпва на по-скъпите телевизори
    - много добра картина, когато става въпрос за 4K и 1080p - по добра от тази на Philipps-a в къщи
    - HDR-a като за 400 лева не е на кой знае какво ниво, но в двете игри които пробвах определно се виждаше, че го има
    - цената си е плюс ( макар да не съм много наясно как се справят телевизори от другите марки в този диапазон )
    - Андроид операционната система си работи доста пъргаво и пак по-пъргаво от андроида на моя Philips
    - след играчка с настройките цветовете и контраста придобиват приличен вид за тази цена
    - поддържа 4к през лаптоп/телевизор
    - не забелязах проблеми при гледане на футбол и няколко други спорта, има и спортен режим

    Минуси:
    - трудно се справя с каналите с лошо качество от бг операторите. Или всичко изглежда много роботизирано или много размазано
    - няма 4К през USB плеъра на телевизора
    - 2 HDMI-а ( поне аз 3ти не намерих ), а лично за мен това е минус, защото ми трябват минимум 3
    - при пускането цветовете са скандални, бялото е синьо, лицата на хората са оранжеви ( но както споменах по-горе това може да се оправи )
    - не можах да подкарам БГ субтитри по никакъв начин през Player-a на телевизора, просто не излизаха
    - дори да тръгнат субтитри ( на един сериал от Netflix имаше и тръгнаха, но не на БГ ) са прекалено високо на екрана и пречат. Не може да се регулира нито размер нито позиция!
    - не поддържа SAMBA SHARE, през DLNA също не можах да подкарам субтитри, които вървят на всички други телевизори в къщи
    - дистанционното е под всякаква критика, това, което ми дадоха от А1 за приемника се усеща по-добре в ръката

    В общи линии това е 4к ТВ за 500 лева. Ако някой има нещо конкретно, което го интересува да пита.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    40
    #119
    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Здравейте. Купих си един TCL 32 ES560 на черния петък. Като картина , звук и бързина съм доволен дори доста ми хареса за цената от 249лв. Но , едно голямо НО ... много са "задушили" андроида на пръв прочит - жалко. Маркета е супер орязан , няма нищо интересно(поне според мен). Няма читав браузър с който да си свалиш apk , не позволяват даунлоуд на каквото и да било и да се кефиш от иначе читавото телевизорче. Направо са го задушили от гугъл - за пусти пари. Наложи се набързо да разуча какво е сайдлоудинг и се получиха нещата както ги искам , накичих го с каквото ми е кеф , но все пак си е занимавка.

    Имам сега един въпрос с който не съм наясно. Как да запазя всичко както си е в момента по андроида и инсталираните приложения ? Спрял съм автоматичните актуализации на приложенята , но възможно ли е андроида да се ъпдейтне без да ме попита ? Ако да , как да го спра/предотвратя ?
    Колега от гугъл магазина може да се сваля всичко но ако си влезнал с готов профил в джи мейл ти идва съобщение на джи мейла че в профила ти е включено ново устройство и трябва да потвърдиш че е твое и чак тогава може да теглиш каквото искаш

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #120

    Отговор: TCL телевизори

    Потвърдил съм , има приложения , но малко и не са тези които са ми необходими. Не ми позволяваше да свалям APK например на ES file explorer или други имтересни(за мен).

    fanscape , дръпнах от маркета на телевизора приложението X-plore. От него отиваш на web storage и от там имаш връзка с google drive/диска. От телефона качвам на G-drive какъвто ми е кеф APK и си го инсталирам на телевизора.
    Смарт телевизор без приложение за онлайн филми не го признавам за умен. Бях на косъм да го връщам , защото имам едно Ариели смарт което е супер отворено откъм андроид и настройки но с наполовина по слаб хардуер 1гб.рам и двуядрен процесор, за сега съм доволен от покупката. Картината с малко игра се получава що годе добре.
    Само дано не се ъпдейтне за момента е перфект за парите. 2гб. Рам и четириядрен процесор всичко зарежда моментално и лети. Има минуси по менюто (не е добре подредено според мен) но не е голяма болка.
    Минус е дистамционното , в тъмното трудно се ориентираш коя му е горната част (как си го хванал. Една извивка да му бяха сложили поне.
    Този пост е редактиран от Mig82; 04-12-19 в 12:12.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 112 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 23:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 07:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 16:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе