Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #1

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    ... и от купуване на коли от германия



    иде реч за следното:

    активно купуване на коли от http://autoscout24.de ,

    Проблема е, че се изтърват, буквално със стотни, няколко коли за последните дни.

    След едно проучване сред хората в Германия се оказа, че там имат развита система за информация за наличие на оферта, по предварително зададени критерии, за кола, като така са винаги с едни гърди пред нас за най-апетитните оферти. Ние имаме хора там, които стоят там на стенд-бай и чакат да им пратим адрес и телефон за да вземат колите, но те нямат време и не умеят да ползат подобен род хай тек известяване за офертите.

    По наблюдения от там, известяването става по пейджър, като информацията, която получава е не само, че има такава кола, а направо номер, адрес, и информация за състоянието и парите за колата.



    За жалост с немския не съм много навътре, основно хората, които се занимават с разговорите с хората, продаващи колите, се водят на доста слаб немско-англииски ..



    молбата ми е следната, по скоро молбите,

    моля, ако разбирате немски, отделете няколко минути да се регистрирате на сайта, и ако е възможно, потърсете опция за известяване по поща за информация за нови оферти



    другата ми молба е, ако имате хора, занимаващи се с подобен род купуване на автомобили, то помолете ги да ви кажат от кои сайтове пазаруват, и дали имат подобен род услуга известяване за обява



    предварително благодаря на всичко отзовали се

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #2

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    справих се сам с немския и речниците []

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #3

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    Разкатан,

    имам една молба към тебе.

    Понеже и на мен ми се върти подобна идея - да си купя кола лично аз, с предварителен избор от сайтове, договорка по телефона, полет и закупуване- имам ли шанс да осъществя идеята си. Какво мислиш по въпроса?(Не ти пращам личен въпрос, тъй-като темата може да е интересна и на други).

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #4

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    от Варна ли си?



    ако да - ще ти кажа точно къде да отидеш, с хората там ще обсъдиш това,

    като ще имаш възможност да им кажеш `искам точно тази кола`,

    техен човек отива на място и я гледа дали е читава,

    ако е - свързват се с тебе, ако те удовлетворява цената, условията и срока - твоя е



    имаи впредвид обаче, че ако колата ти е примерно 700-800 евро, за да дойде до тук читава, то може няколко пъти да мине тази сума, ако е ударена де, ако не - около двойно повече излиза,

    като не става дума за комисионната, която ще ти вземат, а за разходите, без които не може - автовоз, митнически такси и т.н., тези и сам да отидеш, и да ти подарят колата - няма как да ги избегнеш



    иначе не виждам защо ще искаш билет и т.н. от нас - не сме туристическа агенция, ако искаш сам да си гледаш колата - обърни се към тях



    а инак, щом нащия човек ти каже `читава е колата` то това значи е така,

    практикува се следното : диктува ти по телефона пълното състояние, особенно ако има ужулено или е удряна колата,

    като пристигне тук ако нещо не отговаря на информацията, дадена от нашия човек, то ти се връща капарото веднага и не си длъжен да купиш колата

    така се практикува от много време, няма ни една върната кола за сега []



    а инак какво си мисля ако ти отидеш да вземаш и т.н. ли ? ще станеш един от хилядите, мислещи си ` ще съм по на далавера ако сам е взема`

    това е така, стига да си запознат с географията на Германия, говориш немски, имаш транспорт там, перфектно си запознат с устройството на колата и можеш да прецениш дали е ОК или не, ако имаш няколко дена за губене, и после, най страшното - два дена пътуване, много рушвети по митниците, риск от ПТП, от обир, проверки и моткане - това се избягва ако е на автовоз колата

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #5

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    Има възможност да избереш и друг език - руски например[8D].



    Добавено:

    При мен няма проблеми с езиците.


  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #6

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    базата данни не работи, крашва се при всеки език, различен от Немски,:

    Microsoft VBScript runtime error '800a01f4'



    Variable is undefined: 'getMakeNameById'



    /obtree/member/searchjobs/all/asp-as24-searchjob-UI.inc, line 32



    писах няколко пъти вече на webmaster@auto* но няма отговор, явно толкова и ги интересуват другите езици []

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #7

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    От софия съм и ще се радвам някои с идентична дейност като тази на познатите на разкатан да се свърже с мен с цел закупуване на кола от Германия, Австрия или Холандия.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #8

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    и аз искам такава услуга в софия

    Айде кой внася коли по поръчка?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #9

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    Защо не отидете на Горубляне - там има десетки хора, които с това си изкарват хляба, а ако поразпитате - не може да не намерите и някой познат.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #10

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    muncho e прав

    или заповядайте във Варна []

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #11

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">От софия съм и ще се радвам някои с идентична дейност като тази на познатите на разкатан да се свърже с мен с цел закупуване на кола от Германия, Австрия или Холандия.



    <div align="right">Originally posted by commguy_79*-*13/07/2004*:* 10:47:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Сина ми снощи замина за Германия.Прави "екскурзии" за коли с микробус.Ще ти дам ICQ то му и телефониа като се прибера от работа.Екскурзия 200 лв.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    [quote]От софия съм и ще се радвам някои с идентична дейност като тази на познатите на разкатан да се свърже с мен с цел закупуване на кола от Германия, Австрия или Холандия.



    1. Извинявам се НО ЕБА ТИ ФОРУМА. Не мога да се логна 5 мин.Правих 4 опита.

    2. По същество : ICQ195222170 ; 0898770730 ; 0886123567

    Снощи към 23 часа тръгна .Очаквам да се върне някъде около 21 ви.Сега замина за Кембниц, имаше наводнение и съответно евтини коли след оглед на застрахователите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    43
    #13

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    Ох, а аз като се замисля, една хубава 5-6 годишна кола струва 15 000 лева мамицата мууууууууу... и то САМО кола, сега ще обясня какво имам в предвид, и ЗАЩО искам да си купя НОВА кола

    Значи таковата как стоят нещата при закупуване на нова кола, да речем от 20 000 лева крайна цена, Шевролет някакъв гледах, или KIA, а може и нещо като Fabia.

    Тези коли си имат ABS, Airbags, климатици алабала...

    Тези коли са НОВИ, не миришат на... не знам какво...

    Тези коли имат гаранция 3 години или 100 000 км.

    От тази сума възстановяваш 3-4 000 лева ДДС

    Имаш 3 години амортизация като фирмен разход

    Даваш първоначално 20% а за другите му мислиш после [8D] ама караш нова кола

    Като казах после, имах впредвид нещо като лизинг, а може и в брой, въпрос на личен избот [8D]

    И като претегля нещата вземам да се чудя, защото карам една 14 годишна Вектра без никакви екстри, а май не го заслужавам.

    Всъщност никой не го заслужава, нали?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #14

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    пропускаш нещо []

    няколко неща []

    за да е регистрирана кола на фирма за да направиш както ти си мислиш, то тя трябва да е.. как беше - повече от 6 местна, имаше там разни изисквания, не е толкова просто [] малко хора имат връзки или фирми за да го направят това



    за 15 000 знаеш ли каква лимка 2ра ръка ще си вземеш? верно е на 2-3 години, но да ти кажа, ако имаш късмет... []



    тези low end коли - Киа, Фабиа, новия Шевролет... качвал ли си се в тях ? Е като каруци возят, да не говорим за качеството на ламарините и самите части - но от цената мисля всеки сам може да си направи изводи []



    инак новото си е ново, но като ще е ново, поне да е рошаво / като Королата на Кайсо [:D] [] /

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #15

    Молба към всички, разбиращи от немски и от ...

    @Krassy

    Принципно си прав - няма нищо по-хубаво от новата кола, НО съм склонен да се съглася с Pa3KaTaH напълно и да добавя: за 15 000

    можеш да си намериш Вектра (понеже нея споменавш) - слънце с всички екстри.






Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. търся помощ от хора разбиращи от компютри
    От tonivp във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 15-05-12, 06:31
  2. Въпрос към разбиращи
    От txtotko във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-11, 16:31
  3. Бултра за немски.
    От homeoflove във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 05-01-07, 13:45
  4. Моля за мнение от разбиращи
    От milenk във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-06, 11:13
  5. Молба към всички можещи... / 3d /
    От Pa3KaTaH във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 22-01-04, 13:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе