Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    11
    #1

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    Това е компютърна програма за Търсене на Лек За СПИН най-коварната болест, която убива хиляди всеки ден.Ако има желаещи ето линк да си свалите програмата http://fightaidsathome.scripps.edu/download-FAAH.html

    Може и да се присъедините към Тима Bulgaria. Така всички Българи ще сме в един отбор.

    Надявам се да отделите поне малко от ресурсите на компютъра си, за да има един по-добър свят в който СПИН-а няма да е убиец Номер 1.





    P.S. Team Bulgaria вече има 22 члена за 2 дни. Присъединете се и вие, за да намерим лек за тази чума.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #2

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    @SaintFrantics

    Дано не прозвучи грубо, но нали знаеш че HIV вируса не е с бинарен код 100100110111... , а е с биологичен АТТГАЦЦАГГТТ... С компютърна програма няма да стане лечението или намиране на противодействие.



    <font color="navy">Edit:</font id="navy">

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Знам много добре. А ти занещ ли програмата която работи с бинарен код май може да обработва и не бинарен код.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Май знам... А ти знаеш ли че съм вирусолог и знам цикъла на заразяване и начин за инхибиране процеса на адсорбция на вируса [?] Май не...

    Хайде да не се обиждаме. Добре дошъл във Форума!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    11
    #3

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    Знам много добре. А ти занещ ли програмата която работи с бинарен код май може да обработва и не бинарен код.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    Принципно аз одобрявам идеята, но съм природно много недоверчив. Та по какъв точно начин програмта ще използва моят компютър, за да открие лек за СПИН ??? Може ли някой да ми обясни ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    11
    #5

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    Ами нека вирусолога да обясни щом ги е учил и се занимава с това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    Всъщност той наистина е вирусолог. Или поне наполовина, а наполовина с друга медицинска насоченост. Наясно е с бранша. И мисля, че е човек, достоен за уважение, а не за дребни заяждания. Не мисля, че той е смятал да се заяжда с теб, като ти е редил азотни бази или каквото е там, а е искал да ти каже нещо съвсем друго.

    Но според мен ти трябва да ми обясниш, не той. Ти изскачаш с това предложение. Да разбирам ли, че нямаш идея ?

    Edit: Очаквам подробна информация за метода на търсене на лек и за това, какво точно ще е участието на моят компютър в процеса, а не общи приказки.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    11
    #7

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    Разбира се че имам. Така програмата има специален алгортъм за пресмятане на възможни реакции между молекули. И в случая се търси протейн който може да убива вируса на HIV. Така сотят нещата горе-долу не съм вирусолог и не мога да ти обясна по-подробно, ако нашия приятел ни разясни ще сме му благодарни. Говоря сериозно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #8

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    предполагам че идеята на проекта е същата като на проекта пробващ същото за рака.

    или за зелените човечета

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    11
    #9

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    Точно така.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    11
    #10

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    Няма ли желаещи да се присъединят към нас вече сме 24-ма от цялата страна. Ако имате въпроси задавайте ги!!!!

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #11

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    Може би донякъде сте прави да подхождате така скептично към нещата - но някак не ми се струва нужно или особено смислено да се нахвърляте по този начин на човека. Видял сайта - решил, че може да помогне. Споделя линка, призовава към някакво коопериране. Разгледайте и вижте дали си заслужава - сами. "Не убивай приносителя", думам

    []

    Нападките - защо?

    Той, вероятно, не би могъл изобщо да обясни какво представлява СПИН - но кому е нужно това? Ако бяхме всички биохимици и вирусолози, нямаше изобщо да съществуват такива "fightAIDS@home", щяхме да си водим сами битки с епруветките.

    Почти сигурна съм, че SaintFrantics не е инициатор на онзи проект - информация за него, ДЗВЕР, е твърде вероятно да намериш на същия сайт. "Подробна информация за метода на търсене на лек и за това, какво точно ще е участието на моят компютър в процеса, а не общи приказки", имам предвид.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    11
    #12

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    Ами не мога да. Не съм учен аз съм прост тракторист. Не бе бъзикам се. Ако нямах напредстава нямаше да ви приканям бе хора.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #13

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    <font color="blue">===off topic===

    Не съм искал да нападна никого. Просто се изказах сарказтично и се защитих. Идеята изглежда благородна, но според мен може да е поредния начин за реклама, извличане на инфо и т.н. Извинения към SaintFrantics .

    И Kirande много си права:



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    ...нямаше изобщо да съществуват такива "fightAIDS@home", щяхме да си водим сами битки с епруветките...

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Повярвай ми с епруветки става [:D]

    ===off topic===</font id="blue">

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #14

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><font color="blue">===off topic===

    Не съм искал да нападна никого. Просто се изказах сарказтично и се защитих. Идеята изглежда благородна, но според мен може да е поредния начин за реклама, извличане на инфо и т.н. Извинения към SaintFrantics .

    И Kirande много си права:



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    ...нямаше изобщо да съществуват такива "fightAIDS@home", щяхме да си водим сами битки с епруветките...

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Повярвай ми с епруветки става [:D]

    ===off topic===</font id="blue">



    <div align="right">Originally posted by sorrowsad*-*20/07/2004*:* 1255</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    /* offtopic



    Sorrow, повярвай, знам как се води тази война []



    offtopic */

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #15

    Team "Bulgaria" Заедно в борбата срещу СПИН

    Киранде,

    Ясно ми е, че една голяма част от постовете към мен в тоя форум вече отдавна не почиват на логиката, а на определени случки и пропаганда на някои участници във форума. Не искам пак да влизам в конфронтация, но изключително се дразня като чуя такива оценки.

    Та:

    Никого не съм нападнал. Просто попитах, а неговият първоначален отговор според мен не беше на място.

    Смяташ ли, че съм толкова глупав, че да не съм погледнал сайта? Хайде, погледни го и ти и ме насочи, къде да чета - не съм безгрешен, може и да съм пропуснал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 35
    Последно: 19-09-14, 23:33
  2. кой е-вирус отговаря на СПИН-а
    От cvb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 19-03-12, 19:22
  3. ПРЕМЕСТЕНО: swat-team.dir.bg
    От fXOrange във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 17-05-09, 20:40
  4. СПИН е мистификация от световен мащаб
    От GENERALAT във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 11-07-06, 01:22
  5. MS дарява $100млн. за б-а със СПИН , и 425 с Линух
    От DeathKnight във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 21-11-02, 14:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе