Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

кабеларките - и те плачат за бойкот

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #1

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    Днес получих в пощата, че от 01.10.2004 мес. такса става 18 лв(с ДДС). Спрямо досегашната цена 14.40 лв - увеличението е 25% ?!



    Мисля да ги бойкотирам с отказ от ползване на услугата - конкурентите също вдигат цената.



    Кажете какво мислите..



    <font color="blue">п.п. Планираното увеличение на мин. раб. заплата е 15%</font id="blue">

  2.  
     
  3. SAGE
    Guest
    #2

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    Към коя кабелна си?

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #3

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    Евроком Кабел ЕАД, но това няма значка - другите също си вдигат цените[V]




  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    Като ще вдигат цените поне да подобрят качеството и да махнат външните кабели. Сега при по яка буря има опарсност да ти грумне телевизора(имам приятели с гръмнали телевозори), а и качеството не е много добро. Аз говоря за мойто си кабеларка разбирасе но съм сигурен че при почти всики ситуацията е същата.

  6. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #5

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    <font color="blue">п.п. Планираното увеличение на мин. раб. заплата е 15%</font id="blue">



    <div align="right">Originally posted by Zaphod B*-*20/09/2004*:* 19:36:17</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Министерството на труда и социалната политика ще <font color="red">предложи</font id="red"> на МВФ увеличаване на минималната работна заплата не с 15, а с <font color="red">25%</font id="red">.

    Но както казваш ти, това е само план, а дали ще се осъществи ще раберем едва 2005 год.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    Цените на кабелната телевизия не са променяни в София от 2001г.

    Дайте да направим сравнение за:

    -натрупаната инфлация за периода 2001-2004г

    -цената на телефонните разговори

    -цената на електроенергията

    -цената на топлинната енергия

    преди да се впуснем в поредния безсмислен бойкот

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #7

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    Ти се впускай в полемики, аз вече си спрях кабелната. И не си прав за цените, като се нанесох в този апартамент, да приемем в ноември 2002, се вързах на 12 лева на месец, година след това стана 14 лева и стинки некви. Сега 18 лева. Вместо да намаляват цените заради повечето клиенти, те ми вдигат с 25% на година. При това с уговорка, заедно всички фирми. Еб@си конкуренцията. Рипа ми гъзО каква е инфлацията, моята заплата не е мръднала с лев. Да си гледат чалга каналите сами, и без това не ставам от компа много-много

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #8

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ти се впускай в полемики, аз вече си спрях кабелната. И не си прав за цените, като се нанесох в този апартамент, да приемем в ноември 2002, се вързах на 12 лева на месец, година след това стана 14 лева и стинки некви. Сега 18 лева. Вместо да намаляват цените заради повечето клиенти, те ми вдигат с 25% на година. При това с уговорка, заедно всички фирми. Еб@си конкуренцията. Рипа ми гъзО каква е инфлацията, моята заплата не е мръднала с лев. Да си гледат чалга каналите сами, и без това не ставам от компа много-много



    <div align="right">Originally posted by KOKOSH*-*20/09/2004*:* 23:59:46</div id="right">







    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    KOKOSH и мен на там ме избива ! А и от доста време не съм гледал телевизия[}]

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    [/quote]

    KOKOSH и мен на там ме избива ! А и от доста време не съм гледал телевизия[}]



    <div align="right">Originally posted by kafka*-*21/09/2004*:* 00:28:59</div id="right">

    [/quote]



    Извинявайте много, ама какво беше това "телевизия"??? []




  12. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #10

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    <font color="blue"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Извинявайте много, ама какво беше това "телевизия"??? </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Едно такова..., ни се яде, ни се пие, само време краде </font id="blue">

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><font color="blue"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Извинявайте много, ама какво беше това "телевизия"??? </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Едно такова..., ни се яде, ни се пие, само време краде </font id="blue">



    <div align="right">Originally posted by Profita*-*21/09/2004*:* 00:54:38</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ...време и парите на съвестните абонати




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #12

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    ...време и парите на съвестните абонати

    <div align="right">Originally posted by IvO_tm - 21/09/2004 : 00:59:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Хихи, абе чак съвестен абонат не бях, но със сигурност им бях вързан в кърпа и така или иначе си плащах като поп. Щом вдигат цените значи са задминали очакванията си по брой клиенти. Като си поговорих с касиерката на Еврокаквобешетам останах с впечатлението, че няма да настоява да им остана клиент. В смисъл имам да плащам 2 месеца кабелна и докато съм бил на почивка по време на третия месец са ми резнали кабелната. Отидох в офиса им с кинтите за 2 месеца (третия месец не беше изтекъл още, аз нямах кабелна), не можело, трябвало и трите месеца да платя за да ми пуснат пак кабелната. Еми тръгнах си, изобщо не си направих труда да и обяснявам, че няма да платя за времето за което съм бил спрян. Като гледам изгоряха им и предните 2 месеца

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    аз съм без кабелна вече близо две години и не усещам нещо д ами липсва нито като инфоирмация, нито като забавление. филми - не мога да насмогна на тези от нета, музика - и без това като за мен не пускат по tv, новини - нета за какво е....

  17. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #14

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    Абе ако не е Discovery chanel отдавна да съм се отказал.

    В Гео Милев съм на Центрум Груп и трябва да ви кажа че качеството е <font color="red"><font size="3">ужасно</font id="size3"></font id="red">

    Да не говорим че на ден има поне 10 прекъсвания и на всичкото отгоре ще ми увеличават таксата! Е***съм им м****a



    <center> <font color="red"><font size="6"> БАСТА</font id="size6"></font id="red"></center>

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #15

    кабеларките - и те плачат за бойкот

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Цените на кабелната телевизия не са променяни в София от 2001г.

    Дайте да направим сравнение за:

    -натрупаната инфлация за периода 2001-2004г

    -цената на телефонните разговори

    -цената на електроенергията

    -цената на топлинната енергия

    преди да се впуснем в поредния безсмислен бойкот



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*20/09/2004*:* 22:09:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами... Що да не вземе да сложим вместо тия показатели ръста на БВП на глава от населението, инфлация на потребителската кошница и увеличението на заплатите за периода? Тогава обаче сметката няма да излезе. Как подбра точно тия показатели?

    Чудно ми е, как всички, които се пишете, че разбирате от икономика, определяте цените - и за Глобул, и тук - само от интересите на предлагането. Така трудно някоя икономическа структура може да прокопса.

    Бойкотът не е безмислен, това са си пазарни принципи - търсене и предлагане. Кабелните телевизии вдигат самосиндикално цената на предлагането - даже явно и проучване не са направили, щото на човека му лепват бележка - едва ли не от утре цената се вдига. Пълна тъпотия, според мен е необходимо най - малко предупреждение месец по - рано. Добре, обаче на потребителите това не им отърва. И предприемат мерки. Я индивидуални изключвания, я организиран бойкот, я алтернативни източници на ангажиране на свободното време.

    И цената постепенно застава на реалното си място.

    Не мога да разбера, как кабеларките не ги е страх да променят своеволно цената, а ги е страх след това, че клиентите може своеволно да не се съгласят. Няма никаква логика. Едното следва от другото.



    А най - добрите принципи на ценообразуване са смесените. Ценообразуването "от разходи" може дададе само долна бариера на цената на услугата; не пропорционално увеличение на цената спрямо вдигане на долната бариера.

    И хич не ми става ясно какво общо може да има между повишението на въглищата и увеличението на кабелната телевизия? Никой не е казал, че при условие например, че даден изчерпаем ресурс вземе да свършва и вследствие на това цената му се покачи, всички стоки и услуги на пазара са задължени да скочат колкото могат. Много странни сравнения []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 63
    Последно: 22-02-06, 14:52
  2. Клиентски бойкот
    От D3BEP във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 88
    Последно: 09-09-04, 09:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе