Резултати от 1 до 5 от общо 5

UPS за нестандартно приложение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #1

    UPS за нестандартно приложение

    Преди време имаше тема "UPS за "дърводелски" цели",която следих с интерес,защото ми предстоеше направа на локално парно.Сега,когато парното вече е готово,се сблъсках със следния проблем.Пробвах помпата му (която е DAB - италианска,тристепенна),дали ще работи със служебния ми UPS - APC Back-UPS CS 500EI,и се оказа,че по принцип работи,т.е. върти,но при преминаване на захранване от UPS-а,започва да бучи,което ми се струва,че не е нормално.Моля,ако някой вече е реализирал идеята на практика,да ми каже,какъв UPS използва и,разбира се ако знае,дали мога да използвам служебния си UPS за такива цели.Търсих в Нета характеристиките на изходното му напрежение (при захранване от акумулатор) и се оказа,че формата не е идеална синусоида,а меандър - вероятно затова се получава бученето.Най-общо въпросът ми е - какъв UPS да използвам без опастност за помпата(и разбира се най-евтиния,ако трябва да купувам) и откъде мога да го купя?

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. SAGE
    Guest
    #2

    UPS за нестандартно приложение

    Доколкото знам не всеки UPS става за тази цел. Повечето са за импулсни захранвания и са опасни за уреди с "намотки" т.е. трансформатори и ел. двигатели, довеждат до прегряване.

    Причината е в трапецовидната крива, която за горните уреди трябва да е синусоида.

    Има български разработки на захранвания за парно на фирмата INTIEL и струват около 200лв. без акумулатор.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    UPS за нестандартно приложение

    Купи си непрекъсваемо захранване специално за парно. Мисля че и по евнити имаше от горепоченото. Те са направен да работя със стандртен оловен акумулатор.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #4

    UPS за нестандартно приложение

    @Julian

    Откъде може да се купи такова непрекъсваемо захранване което да е специално за парно?Ако имаш някаква информация,то напиши.



    @SAGE

    Влязох във www.intiel.com,но в сайта няма никаква информация за дилъри,магазини в страната и т.н.Ако знаеш нещо по този въпрос,пиши,ще бъда благодарен.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    UPS за нестандартно приложение

    Ами знам но е във Варна. Става въпрос за магазина на Прити който се намира на ул битоля, нагоре от новото пикадили в дясно. Предполагам че ти си от софия а и там има магазин на Прити. Виж тука http://www.prity-bg.com къде имат магазин в софия или в града където живееш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. приложение за управление на достъп
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 05-11-13, 10:03
  2. Приложение bulgarian keyboard
    От pilot във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-13, 22:17
  3. Странно приложение в Galaxy S III
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 21-04-13, 10:47
  4. Има ли simbian приложение антирадар??????
    От SX1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 21
    Последно: 04-11-04, 18:39
  5. exe файл от MS Office приложение?
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-02-04, 03:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе