Резултати от 1 до 10 от общо 10

Странно зарибяване по GSM

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #1

    Странно зарибяване по GSM

    Спам, измама или реална сделка... последното е абсурд. Ето за какво става въпрос:

    Обаждат ми се по GSM от скрит номер и човека се представя за посредник по голяма сделка. Имал клиент има и продавач, разликата при продажбата била еди колко си а той иска комисионна от 20%. И преди са ми се обаждали с подобни "предложения", но сега зачестиха отново.



    Не знам до колко бихте ме послушали и да не се поддавате, но това много прилича на пловдивските игри от близкото минало...




  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Странно зарибяване по GSM

    Да, има пак такива опити. И мен ме пробваха преди две седмици.

    Моя съвет е - отрежете го веднага и твърдо. Усетят ли колебание, ще ви безпокоят пак. Това не е и пирамида, а чист лов на балъци.[!]

  4. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #3

    Странно зарибяване по GSM

    На мен преди повече от година ми звънна един тип. Знаеше ми името (бил му го дал мой познат в кафене до Централна гара!) и знаел (пак от същия мой познат), че съм свестен и можело да се разчита на мен за такива неща!?!

    Представи се, че е от Трявна. А сделката била със стока от завод в Плевен... Отрязах го.



    Бях забравил за него, но най-изненадващо той ми се обади пак преди около месец-два с абсолютно същата история.



    Дали не ни тормози всичките един и същ калпазанин?


  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Странно зарибяване по GSM

    ЧИСТА ИЗМАМА !!! Подобни случки ги даваха по телевизията (жалвали се опарени потърпевши). Ставаше въпрос за някакви резервни части (ремъци май бяха), дето някой ги чакал и бил много на зор....и т.н., ама видиш ли намира се един "добър" човек дето ти предлага и Ти да изкараш някой лев. Той ще ти ги продаде на теб, а ти на крайния копувач....И при това ти ги дава на по-ниска цена....страшна далавера (то наистина си е страшна ако се върже човек [:D] ). Така че - умната! Според мен такива обаждания са направо за полицията.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #5

    Странно зарибяване по GSM

    Преди време и на мен ми се обаждаха. Отрязах човека, но ми стана интересно и задълбах в схемата по мои си канали. За съжаление схемата не е за полицията. Практически измама няма.

    Човяекът ти предлага да купиш някаква стока - например ремъци, бетонни тръби, резервни части за някакви машини или др. Ако се навиеш да платиш наистина ги купуваш и стават твои само че в този момент купувачът изненадващо се отказва и ти оставаш със стока която на никого не върши работа. Предлаганите стоки са изостанали по заводите от далечното комунистическо минало и в момента са практически непродаваеми.

    Хората които се обаждат по телефоните са същите които пускат обяви във вестниците с текст от типа "Съдействам при реализиране на застояли стоки".



    Така, че умната.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #6

    Странно зарибяване по GSM

    Явно или са изкарали отново схемата или никога не е спирала да работи. Аз имах подобни обаждания преди повече от две години ако не се лъжа -- яка далавера с водни помпи имаше някакава [:D]

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Странно зарибяване по GSM

    Изненадан съм от тази "малка" далавера - преди предлагаха работни облекла, сода, сол, струни за гайда и кожи за тъпан..............[]

    Още ли има балъци с пари?? - май ги поизбиха напоследък...[V]

    Не вярвам нормален човек, с опит в бизнеса да се хване...[]



    //Едит

    А не предлагат ли наследство от 20 -50 милиона долара да мине през ваша сметка срещу 10% комисионна и някаква история, достойна за индийски сериал.....[]

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #8

    Странно зарибяване по GSM

    Много изтъркан номер, но за съжаление има хора които се хващат.

    С мои познати им направихме номер на такива измамници - в продължение на 3 дни си определяхме срещи, то не бяха уточнения, то не бяха разговори, то не бяха обещания[8D]

    В крайна сметка спечелиха от М-тел- мераклийте доста се набутаха с разговори по мобилни телефони.

    Моят съвет е да ги гъбаркаш - те ще се откажат сами.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    Странно зарибяване по GSM

    Мда. Преди месец два даваха предаване за подобни тарикати по телевизията. Ама явно схемата работи още [:D]

  12. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #10

    Странно зарибяване по GSM

    Много ми е познато осебенно това което е написал prt, ония каза да му внеса няколкобона посметкаи след месец два ще ми преведе доста по-голяма сума ... естетвено не му преведох. Караше ме да купувам някакъв концентрат за олио роса или нещо подобно.

    Мисля, че вземат имената и телефоните от рекламни агенции които правят визитки или от подобни места.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 12 LDC жужи странно
    От zeroslav във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 23-01-12, 19:46
  2. Нещо странно
    От korea60 във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-06, 17:31
  3. Странно
    От the_unique във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 26-01-05, 02:26
  4. Странно
    От nikolin във форум За Форума
    Отговори: 4
    Последно: 14-01-04, 02:48
  5. странно
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 18-03-02, 09:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе