Резултати от 1 до 14 от общо 14

12 LDC жужи странно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #1

    12 LDC жужи странно

    Имам две фуджита в къщи едното е на 8 год LBC другото сега на март прави 2 год LDC с първия никви грижи до сега. Втория LDC обаче тука от няколко месеца забелязвам един странен шум от вътрешното тяло от дясно от към мотора, жужи сякаш, или свирука или не знам как да определя шума. Чува се само нощем щото спя под него но си е дразнещо като знам че преди го нямаше. Шума е само когато вентилатора работи с ниска скорст. Плазма филтъра е мит дори съм пробвал без него и пак си жужука определено е от мотора. Някъкви идеи, тва може ли да го рекламирам гаранционно като проблем или ???

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Re:12 LDC жужи странно

    Лагери....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #3

    Re:12 LDC жужи странно

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Лагери....
    Освен това,може да се предава вибрация и шум от външното.Пусни само на вентилатор,мини през всички степени.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #4

    Re:12 LDC жужи странно

    Ще го пробвам, макар че шума спира веднага щом спре вентилатора и се променя щом вентилатора смени скороста си, но ще пробвам само на вентилатор
    А тея лагери сигурно се поемат гаранционно друг е въпроса как ще ги убедя че са за смяна, те за тях винаги всичко си е нормално , нормален бил и тоя шум

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #5

    Re:12 LDC жужи странно

    Моя General 12LDC имаше същият проблем , но от фирмата отстраниха проблема гаранционно.Да не прозвучи като реклама но от Евроклима Ст.Загора/представител на Булклима/ в рамките на деня демонтираха мотора смениха лагерите в техния сервиз и го монтираха отново и вече 3 месеца е добре.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #6

    Re:12 LDC жужи странно

    Вчера говорих с тях, тоест първо говорих с Темпекс които казаха няма проблем ще го оправим, но като разбраха че климатика не е монтиран от тях ме препратиха към фирмата монтажник въпреки че гаранционната карта е към Темпекс не знам тва нормално ли е. Обадих се на монтажниците от там обаче ми казаха че лагерчетата не влизали в гаранция
    Ебем ви пичку матерна, кво влиза в гаранцията тогава? тва да не е консуматив, те утре и за компресора ша кажат че не влиза в гаранцията щото работеики е възможно да изгори. Инак за 10 лева лагерчета от хубавите и за 15 лева труд щели да ми го оправят Мен не ми е за 25 лева ама що ша ми разправят такива простотии лагерчетата не влизали в гаранцията , къде го пише тва в гаранцията бре аламкоулууу? Ша се разправям! Мушеници!

  8.  
     
  9. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #7

    Re:12 LDC жужи странно

    Ако ти е гаранционно обарни се кам темпекс и им кажи че фирмата която ти го е монтирала отказва да отстрани проблема и мисля че те шети го оправят не вярвам дати откажат фирмата е сериозна и това не би било проблем за тях

    И аз не вярвам дати откажат ремонт при такова положение че монтажната фирма ти е отказала садеситвие и ремонт Определено сигорно ше има санкциии

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #8

    Re:12 LDC жужи странно

    В годините фирма ТЕМПЕКС се е доказала че е от сериозните и няма да остави така нещата.Обади се както казва колегата turboie и кажи че не искат да ти го правят гаранционно в балите държави се отнема лиценз за такова нещо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #9

    Re:12 LDC жужи странно

    Да ще говоря с тях и ще ви кажа какво е станало, макар че..... то фирма монтажник така или иначе не знам коя е. В картата на темпекс пише името на монтажника а не фирмата мотажник, е аз ако случаино тои не ми беше познат и не му имах телефона аджеба на кои щях се обадя тогава??? освен на посочените телефона на гаранционата карата!? Ще проведа някои разговор с тях ако не става по тел и на място ще отида, все пак имам 5 климатика от тях, на всичко отгоре с първия ме изментиха щото още не разбирах, не знам за хубаво или за лошо да чукна на дърво не ми е правил проблем, но аз платих за серия LC на времето, те ми докараxа LB, "тои вика е същия", е хубууу щом е същя тя една буква при някои модели значи коренно различни машини, ама не се оплаквам от него вече 7 год да чукна на дърво е безотказен.
    Искам още нещо да ви питам, да кажете проблем ли е или не. Когато климатика е на отопление примерно на 22 градуса, темп в стаята е постигната одавна, и климатика си духа кротко, защо обаче не се подчинява на желаните от мен скорости на вентилатора???? Дори на ХИ да сложа, климатика не реагира, изпиуква че е приел командата но вентилатора си духа слабо. Трябва да му вдигна градусите за да се засили сам да духа силно и чак тогава имам контрол над скоростите. Това някъква негова ауто приумица ли е или винаги като чукна ХИ тряя да задуха яко ? (освен в процесите на разскрежаване или стартиране) Да знам че така и така ще им се оплаквам ако такова да им се оплача и от тва

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:12 LDC жужи странно

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    В годините фирма ТЕМПЕКС се е доказала че е от сериозните и няма да остави така нещата.Обади се както казва колегата turboie и кажи че не искат да ти го правят гаранционно в балите държави се отнема лиценз за такова нещо.
    Какъв лиценз знаеш ли че почти 99% от тия които монтират са без фирми а за лицензи да не говорим. Дори и в този форум мога да се обзаложа че много от занимаващите се с климатици са без сертификат за тази дейност.

  13. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #11

    Re:12 LDC жужи странно

    Това е нормално с вентилатора което описваш несе притесняваи и при другите модели и марки климатици е така

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #12

    Re:12 LDC жужи странно

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Това е нормално с вентилатора което описваш несе притесняваи и при другите модели и марки климатици е така
    Не е точно при всички,но в конкретния случай е така.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #13

    Re:12 LDC жужи странно

    значи остава само нощното чуруликане

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #14

    Re:12 LDC жужи странно

    За сега мога да похваля Темпекс, казаха монтажника да свали мотора и да им го занесе а те ще го поправят

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нещо странно
    От korea60 във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-06, 17:31
  2. Странно съобщение
    От vagabond във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 29-10-06, 13:20
  3. Странно
    От the_unique във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 26-01-05, 02:26
  4. Странно
    От nikolin във форум За Форума
    Отговори: 4
    Последно: 14-01-04, 02:48
  5. странно
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 18-03-02, 09:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе