Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

Помогнете да измислим хубаво име

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #16

    Помогнете да измислим хубаво име

    Много благодаря на всички, които се включват в тази тема!

    Не само защото си взех поука от изказването на skynet, а и защото наистина е помощ: за някои аспекти, които вие споменавате, не се бях сетила да се замисля. Също така сред конкретните предложения за адрес има номинирани []

    Въпросната инициатива има няколко цели. Основната цел е да се пропагандира по всякакви начини писането на кирилица. Да се създаде у хората убеждението, че така е по-престижно и по-модерно да се пише.

    С други думи това наистина е продължение на инициативата "Шльокавица".

    Само че не толкова статично и с добавени практически съвети.

    Случвало ли ви се е някой, на когото сте пратили писмо на български, да ви отговори гневно, че не чете кирилица (едва ли не толкова ли си загубен, че ми пишеш "на суахили")? Е, целта е следващия път той да каже "нямам кирилица" срамувайки се []

    Естествено продължение на тази задача може да бъде например намаляване на неграмотноста (виждали сте как пишат някои хора и сте се смели).

    Новото, което го нямаше в старата страничка е, че за постигането на тези цели, освен пропаганда на азбуката или язвителни подогравателни забележки по повод всяка проява на неграмотност, в тази могат да се сложат отговори на въпросите "как да си настроя мейла, за да не се излагам повече пред хората", "къде да намеря как се пише дадена дума, че ме спукаха от бъзик" и подобни. Обяснени простичко, за да стават за всеки. Чак тук идва на помощ трудът на Инженера (който между другото се включи в инициативата ни).

    Като страничен ефект, ще се спести време на онези от вас, на които им се налага по няколко пъти на ден да отговарят на едни и същи въпроси на клиенти и познати, а вместо това просто ще дават някакъв линк.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    3
    #17

    Помогнете да измислим хубаво име

    @skynet (България - това съм аз!) - не аз поисках помощ, все пак, нека си имаме уважението и "културата в общуването"!



    На всички останали - наистина благодаря за идеите и обсъждането. Макар че вероятно името няма да е от споменатите тук, вашата активност ме увери в това, че идеята все пак е нужна за доста хора.



    @prt - под "Създаване на интернет страници" се има предвид, защо са им нужни и какво да направят, че да ги имат. Не съм имал предвид да си ги направят сами, макар че ако има питания по въпроса има кой да отговаря (аз).



    Що се отнася до сайта на Генади (Инжинера) Атанасов, той е един аспект от нашата инициатива. По въпросите на кирилицата за Windoze сме се обърнали към най-добрия (не)специалист :-) Искаме обаче сайтът да е много по-полезен, общо взето с всички идеи, които Bibi изреди и други неща, постепенно.



    Съдържанието ще се поддържа от няколко (засега) доброволци, и всеки, който иска да се включи сериозно в някоя конкретна експертна област е добре дошъл. Пари няма да получи, но може да получи слава :-)



    Поздрави.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #18

    Помогнете да измислим хубаво име

    @nspirov (Участник) - преди тебе искащия помощ си е взел бележка. Виждам достатъчно добре кой е пуснал темата и подобни ненужни уточнения са просто dust in the wind. Успехи в начинанието независимо че за последните 15 години съм видял много амбициозни проекти да се превръщат част от песента на Канзас!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #19

    Помогнете да измислим хубаво име

    bghowto.org , .info



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">azsumbulgarche.org

    helpmebg.org

    azmoga.org







    <div align="right">Originally posted by IvO™ - 01/06/2005 : 17:49:40</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Първото и третото на Иво също ме радват много.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 07-07-11, 10:30
  2. Трябва ли ми по-хубаво захранване?
    От lazarus18 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 12-06-07, 13:37
  3. Препоръчайте хубаво термореле
    От dedo pop във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 19-10-06, 23:12
  4. Dawn of the Dead с хубаво качество? Къде?
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 11-08-04, 10:56
  5. Нямаше ли да е хубаво, ако ...
    От hipo във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 20-01-02, 08:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе