Резултати от 1 до 4 от общо 4

Препоръчайте хубаво термореле

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #1

    Препоръчайте хубаво термореле

    Направих си парно с камина с водна риза. Сложиха термореле на топлата вода, което да включва и изключва помпата при определени температури. Нагласено е да включва прилизително на 400С и да изключва при 350С. Обаче реално включва чак на 65 и изключва много под 35 градуса. Забелязах че помпата върти още един час след като системата напълно се е охладила. Затова ви моля да ми препоръчате марка и модел, който ще ми свърши добра работа.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re: Препоръчайте хубаво термореле

    Мисля, че си попаднал на кофти бройка. Не би трябвало конструктивно да е заложен такъв голям хистерезис. Между другото 35-40 градуса е ниска температура. По-високата температура ще ти осигури по-добро горене в горивната камера и ще предотврати отлагането на смоли и катрани.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #3

    Re: Препоръчайте хубаво термореле

    Когато се върти копчето за нагласяване на температурата, разликата между включва/изключва е 8 градуса. Обаче, самото реле не отчита температурата реално. То е с биметална пластина, която ми се струва някак "бавна". Виждал съм реле със "сонда", което според ползвателя работи перфектно. Но не може да ми каже марка и модел.
    А на колко градуса е хубаво да бъде нагласено?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re: Препоръчайте хубаво термореле

    Щом при въртене наляво-надясно дава 8 градуса, значи си работи нормално. Меренето на температурата не е точно, а приблизително - датчик е една капилярна тръбичка, която се увива около изходящата тръба от водната риза. Колкото по голяма е контакната повърхност м/у двете - толкова по-висока температура се отчита и по-рано ще включи помпата. Колкото до температурата, която да нагласиш - трябва да намериш баланс. При ниска температура става по-добро разнасяне на топлината в жилището, но има лошо горене в камерата - водните пари от пушека кондензират и получената вода разтваря саждите и се отлагат едни катрани - мале мила. Аз го настройвам да включи малко преди да заври водата в ризата - тогава печката работи оптимално, но пък в другите стаи остава по-хладно. Така, че - въпрос на избор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Либхер термореле
    От aleksenergo във форум Хладилна техника
    Отговори: 33
    Последно: 20-05-11, 00:29
  2. термореле за фурна
    От bilian във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 23
    Последно: 26-02-09, 16:35
  3. Трябва ли ми по-хубаво захранване?
    От lazarus18 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 12-06-07, 14:37
  4. Помогнете да измислим хубаво име
    От Bibi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 27-06-05, 11:44
  5. Нямаше ли да е хубаво, ако ...
    От hipo във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 20-01-02, 09:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе