Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Да помогнем на хората пострадали от наводненията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    29
    #1

    Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    Можете да дарите по 1 лев (без ДДС) чрез СМС на номер 1222 за абонатите на Глобул и Мтел. За абонатите на БТК всяко обаждане на номер 0900 55 122 ще струва 99 стотинки без ДДС. Това ще е вашата помощ за пострадалите.

    Би Ти Ви откри и сметка:
    БОЛКАН НЮЗ КОРПОРЕЙШЪН ЕАД
    с/ка 5000020710
    банков код 15070987
    ПИБ АД клон ВИТОША
    гр.София,ул."Майор Първан Тошев" 4





    Всеки може да помогне на бездомните с одеяла, завивки, спално бельо; нечупливи домакински и кухненски съдове, дрехи за сезона (нови, изпрани и здрави), свещи, кибрит и походни легла. Разкриват се пунктове във всички областни съвети на БЧК. Храни не се събират. В пунктовете на БЧК има и касички за събиране на средства.

    Оригинална тема:
    http://forums.fenbg.com/viewtopic.php?p=896557#896557

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    и аз го направих,дано сме повече

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #3

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    Дали тоя призив е чут и от българските политици, които се возят в последни модели Мерцедес и хапват на обяд кюфтенца и кебапченца от по 15 стотинки, и които изхарчиха няколко десетки милиона лева за предизборни кампании?...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    имам един въпрос и един коментар:

    - кой и как гарантира използването на така събраните средства и по какъв начин?

    - "чудесна" държава сме, щом се налага да се събират пари от обикновените хорица, за да се помогне на пострадалите, а не се вземе от бюджета, от който (вече гражданинът) велчев обяви гордо, че били реализирани икономии не-знам-си-колко милиона... пак се разчита на милозливостта и състраданието на бедния, а не на гузната съвест на богатия....

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #5

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    Съгласен с FearME.
    Никой никъде не гарантира как ще се ползват събраните средства.
    А на тези импулсни телефони, какъв процент от обаждането остава за тях ? Че ми се струва, че не е малък...

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #6

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    Съгласен с FearME.
    Никой никъде не гарантира как ще се ползват събраните средства.
    А на тези импулсни телефони, какъв процент от обаждането остава за тях ? Че ми се струва, че не е малък...
    ако бяхте на мястото на пострадалите дали щяхте да си задавате тоя въпрос ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #7

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    Да, пак бих си го задал !
    Смешно е държавата да прави такива жалки опити да се справи с последиците !
    След толкова спестени пари, според Финансовото министерство, да не може да се помогне на хората ?
    Ами липсата на координация ?
    Ами жалките и смешни караници за власт между пожарна и гражданска защита ?
    Ами изпуснатият язовир и залетите от това деяние села ? Нямало виновен, според министъра, така станало...

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #8

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    Аз също съм на това мнение. Бих дал много повече от 1 лев на страдащите, но ако съм напълно убеден, че тия пари отиват където трябва. Ако се даваха на ръка не бих се поколебал въобще. а иначе на такива сметки и телефони, от които печелят други хора а не потърпевшите нямам вяра. Това си е мое лично мнение и не бих искал да засягам никой.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    сега се сетих още едно куриозно нещо - коментар по телевизията:

    "какви са плановете на армията да се справи с бедственото положение в засегнатите райони?"

    алоооо, каква армия, какво министерство на отбраната, какви 5 лева?!
    армията НЯМА и НЕ МОЖЕ да има подобни планове, защото не е в нейните прерогативи да бъде органа, решаващ тези проблеми. министерството на отбраната ПРЕДОСТАВЯ техника и работна сила към тази техника на разположение за справяне с подобни кризисни ситуации, но то НЕ ИЗГОТВЯ ПЛАНОВЕ за това справяне.

    или ставаше въпрос за груба журналистическа грешка и невежество, или за поредния абсурд в българия. дано е първото, че кой знае какво може да се окаже в правата на армията.... организирани разходки с бтр-и до сърбия може би?!

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #10

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    Има и банкова сметка, оставете ги тези телефони.Не ми се говоро повече.Цинизъм на управлението, това е !

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    1 лев с ДДС или без ДДС, а? :knuppel2:


    Аз също съм против!

    При бедствие от национален мащаб е просто нагло да се разчита на помощ от страна на изпратени СМС-и или телефонни обаждания. Пак някои ще си напълнят гушките за сметка на многострадалният ни манталитет. И тези хора забогатяват именно от това. Ако аз си отворя сметка и ви кажа - пращайте ми по 1 лев, а аз ще ги препращам където трябва - колко ли пари ще получа? Така, че престанете да се заблуждавате. Има си социално министерство - то трябва да осигурява пари и помощи при бедствени положения. А как то ще ги получи - има си бюджет и икономии от него.

    P.S. Ако някой доброволно иска да помогне - по-добре да си направи почистване на дома и всичко излишно да го наторави в колата и да го предаде на ръка. Ама такива игрички "изпрати СМС-че от 1 левче", достатъчно се навъдиха...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #12

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    Цитат Първоначално публикувано от fiorino
    Има и банкова сметка...
    И с банковата сметка сме пак при същия доктор. Едните сметки са на БТВ и незнамсикойси. Другите - на БЧК. Тези на БЧК са обикновени разплащателни сметки. Странно за мен - това означава, че всеки упълномощен да се разпорежда със сметки на БЧК (всякакви, не конкретните за наводненията) ще може да усвоява и да се разпорежда със сумите, както прецени. Колко са тези хора в БЧК? Мисля, че не са малко. Къде е гаранцията, че сумите ще отидат при бедстващите? И не на последно място - дали ще отидат при наистина нуждаещите се или при хора, които просто са имали "късмета" да имат адресна регистрация в съответния район и да са по-близки с кмета?

    Доколкото знам, за такива случаи си има Комисия по бедствията и авариите. Според мен в задълженията на тази комисия не влиза само да оценява щетите, а и да ги покрива със средства от републиканския бюджет.

    От друга страна има нещо наречено застраховка на недвижим имот от природно бедствие. Ако пострадалият собственик не е сключил такава, защо аз трябва да го обезщетявам.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #13

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    Е касае се за милосърдие все пак.Въпреки, че от друга гледна точка си прав.
    Всичко е объркано.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #14

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    Проблема не е само в ДДС-то. Има и държавна такса 26% за сумите, постъпващи чрез импулсни телефони/СМС-и. Всъщност това са ми сведенията от кампанията за българско знаме във всяко училище (но не на онези лумпени от "Сблъсък"), дето патрон е Президента. И той е вдигнал ръце и е казал, че такива са законите, не може да ги промени. И затова аз пуснах левчето в кутиите за целта.
    Та ако ситуацията сега е същата, излиза, че първо ни вземат 1.20лв (с ДДС), после от останалото (и рекламирано) левче ни вземат 26ст, и вече е въпроса каво става с останалите 74 стотинки? бТВ прокламират, че моята "помощ ще стигне до тях", НТВ почти същото... Чудя се как се получи така, че американска и гръцка телевизия извзеха функциите на държавата! И като частни институции, кой може да ги контролира?
    Всъщност е по-добре да ги дам тези стотинки, отколкото да не ги дам! Ако ги няма тези събирания, още по-трудно ще се възстановят хората. ЗАщото си мисля, че по стар български обичай нещата ще бъдат отлагани до последно, т.е. докато дойде зимата....

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    29
    #15

    Re: Да помогнем на хората пострадали от наводненията

    А от телефно на БТК колко мислите че остава за тях? НЕЗНАМ дали този 1 лев ще отиде където трябва. Но съмнението няма да помогне на тези хора. Шанс има и да не се възползваме да направим добро....
    Еми добре тогава. Колко от вас които ИСКАТ да помогнат, но НЕ ЧРЕЗ ДАРЕНИЕ ПО ТЕЛЕФОНА направиха ето това:
    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    P.S. Ако някой доброволно иска да помогне - по-добре да си направи почистване на дома и всичко излишно да го наторави в колата и да го предаде на ръка.
    P.P. Това намерих в друг форум:

    Цитат Първоначално публикувано от Cenzor
    Абе , доколкото схванах Мтел са обявили, че ще поемат това ДДС(тоест ще го платят те) и че цялата събрана сума ще отиде за хората. Ама това не променя факта, че държавата ще ги лапне, де.
    Цитат Първоначално публикувано от xakepa_12
    Опитах се да се свържа с няколко от пострадалите и им дарих колкото можах.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-09-13, 19:20
  2. Да помогнем на Алекс
    От blx във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 24-10-09, 17:56
  3. -= ВАЖНО =- ДА ПОМОГНЕМ НА ЕДНО ДЕТЕ!!!
    От trademark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 10-08-06, 21:50
  4. 250 млн за наводненията ???
    От DarkRose във форум Коментирай новина
    Отговори: 18
    Последно: 20-03-06, 15:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе