Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Търся информация за фирма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #1

    Търся информация за фирма

    Здравейте, искам да започна първо с това, че смятам някой ден да си направя фирма. Бизнесът с който ще се занимавам не е от значение в момента, тъй като аз нямам дори основни познания за това какво трябва да направя за да си отворя фирма и как да я контролирам на един по късен етап. Ако имате информация* и съвети относно това как да си направя фирма, какви фирми има, всичко което може да намерите по въпроса и е на достъпен език ще ми е от полза.
    Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    Re: Търся информация за фирма

    Пък аз мечтая да стана като Бил Гейтс. Ако някой има нщо по въпроса на достъпен език и на мен ще ми е от полза*
    Пък ако може пожарникар да стана - още по-добре :rid:

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #3

    Re: Търся информация за фирма

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    Пък аз мечтая да стана като Бил Гейтс. Ако някой има нщо по въпроса на достъпен език и на мен ще ми е от полза*
    Пък ако може пожарникар да стана - още по-добре* :rid:
    Много си умен....
    Нещо друго да кажеш извън темата?

  5. silverfox
    Guest
    #4

    Re: Търся информация за фирма

    Цитат Първоначално публикувано от deveca
    Много си умен....
    Нещо друго да кажеш извън темата?
    За много умен не знам... ама без да се заяждам - как си я представяш цалата работа? Хората книги пишат по въпроса, а ти търсиш мнение във форум... Почети малко, пък ако има нещо неясно - тогава питай, и ще се изненадаш колко отговори ще има. Хайде със здраве!

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #5

    Re: Търся информация за фирма

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    Почети малко, пък ако има нещо неясно - тогава питай!
    Ми нали това ми е въпроса - Къде да намеря тези сайтове или книги, за да чета от тях?

  7. silverfox
    Guest
    #6

    Re: Търся информация за фирма

    http://www.bghelp.net/forums/showthread.php?t=2872
    а книги - в книжарниците.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #7

    Re: Търся информация за фирма

    //offtopic

    Само това ми привлече вниманието :

    "аглавието на темата може да се коригира, за да e коректно"



    Ама вярвам че deveca и от това има какво да научи

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #8

    Re: Търся информация за фирма

    Благодаря за отзивчивостта.Следващия път ше се опитам да бъда малко по конкретен.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re: Търся информация за фирма

    @deveca,не се засягай от отговорите! Проблемите не свършват с откриването на фирма,а с това започват. Преди да се решиш на тази стъпка трябва да си врял и кипял в управлението и т.е. сам трябва да си помагал в управлението на чужда фирма. И да имаш готов бизнес,който веднага да тръгне. Иначе си вътре с двата крака.Не става само с четене. Извинявай за откровеността

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Re: Търся информация за фирма

    Аз пък си мечтая да съм .... митничар ... (знам, че съм скромен)
    ... макар и само за една седмица.
    Мисля, че това време ще ми е достатъчно за една огромна къща с градина и една скъпа кола, "Ягуар" примерно. Не ща по-хубава, а и повече от това не искам. Ако някой знае как става да ми се обади, давам 10%.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Re: Търся информация за фирма

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Аз пък си мечтая да съм .... митничар ... (знам, че съм скромен)
    ... макар и само за една седмица.
    Мисля, че това време ще ми е достатъчно за една огромна къща с градина и една скъпа кола, "Ягуар" примерно. Не ща по-хубава, а и повече от това не искам. Ако някой знае как става да ми се обади, давам 10%.
    Пробвай по следния начин:
    1) Постъпваш на работа някъде в системата на МВР
    2) Пускаш молба за преместване в систамата на митниците,като за основна причина напишеш "Поради лошо финансово състояние". Може да смоменеш и утежняващи обстоятелства,като напр.:жена-прахосница,извънбрачно дете-наркоман,три любовници и т.н.

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    .... Ако някой знае как става да ми се обади, давам 10%.
    Ако ще е 10% от пердаха-отказвам се в твоя полза

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Търся информация за фирма

    1-2 изречения по темата

    deveca, да кажеш "някой ден ще имам фирма. кажете нещо по въпроса" е като да кажеш "някой ден ще имам кола. кажете как да я поправя като се развали"

    сам разбираш, че колите са стотици и хиляди марки, с моделите и сериите за всяка марка. освен това нещата, които могат да се развалят са равни на броя части в колата. така че, на таолкова общо зададен въпрос ще ти дам възможно най-конкретния отговор, който би звучал така:

    "запиши се в икономически университет, учи съвестно, интересувай се повече макро- и микро-икономика, недей слуша глупостите, които ще учиш по Мениджмънт, работи после няколко години във фирма с >20 човека администрация на поне средно ниво в тази администрация, и чак тогава ще имаш понятие как горе-долу става това. говоря за как ПРАВИЛНО става. защото нашата жалка действителност ни поднася само фирмаджии, които не могат да четат, но имат бизнес от тати за $$$ $$$ $$$, мениджърки, които са чели западни учебници, но не са разбрали и 1% ( а точно този 1% не е приложим за България )

    успех, след 10-ина години ти пожелавам успех

  16. Fani
    Guest
    #13

    Re: Търся информация за фирма

    Ако търсиш нещо от нета просто за информация,пробвай с karieri.bg. Там се обсъждат най-различни въпроси свързани с частния бизнес и пазара на труда като цяло,а също така има и форум,където можеш да си зададеш въпросите. Той е по-удачно място за искане на съвет от сеткомския.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    28
    #14

    Re: Търся информация за фирма

    Фирма може да има всеки гражданин . Говорим за ЕТ (Едноличен търговец).
    Регистрира се в съда. Давам ти най-кратка информация ,каквото съм учил по търговско право. Има сайтове където е обеснено най -подробно стъпка по стъпка, ако се интересуваш ,пишо ЛС.
    Правиш заявление - Име , Местожителство ,ЕГН, име на фирмата, предмет на дейност, седалище и адрес на фирмата (тука може да дадеш и адреса на Полицията, има такива случай).
    Предмета на дейност може да е всякакъв стига да не е забранен от закона.
    Образец от подписа. Имаш право само на един ЕТ.Фирмата трябва задължително да съдържа две твой имена .
    ЕТ се вписва в търговският регистър и се обнародва в държавен вестник.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    45
    #15

    Re: Търся информация за фирма

    отваряш сайта odit.info , там има форуми за неща които ще отговаряш когато си направиш фирма. почети доста и след това сподели какви ти са впечатленията за това което те очаква.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Информация за фирма ?
    От fena81 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 20-07-12, 18:52
  2. CS-G40T-C - търся информация
    От shiatzu във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 07-12-11, 20:52
  3. Търся човек или фирма, която ...
    От FearMe във форум Друга битова техника
    Отговори: 4
    Последно: 09-02-09, 21:49
  4. Търся фирма за ВАКУУМНО ОПАКОВАНЕ
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-06, 14:43
  5. спешно търся информация
    От rinpoche във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 27-03-03, 18:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе