Резултати от 1 до 13 от общо 13

Информация за фиш на КАТ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #1

    Информация за фиш на КАТ

    Днес ме спират от КАТ и нямаше за какво да се хванат, понеже всички документи са наред, видяха, че на предното стъкло има около 20см пукнатина. Тя беше по-малка обаче разпробиването не успя да я спре. Та този от КАТ казва, че за пукнато стъкло трябвало да спира колата от движение, но "склони" и написа фиш за 20лв. На фиша е отметнато чл.185(административно наказателна отговорност по ЗДвП). Гледах в закона обаче този член е 2 реда и няма нищо което да ми свърши работа. Видях само, че глобата е до 20лв и е сложил максимума (неговата .... , за една пукнатина). Интересувам се дали наистина може да се спре колата за пукнато стъкло и дали този фиш е правилно издаден. Ако не е трябвало да ми пишат фиш, как мога да си потърся правата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: Информация за фиш на КАТ

    Глоба по фиш не се обжалва. Не е трябвало да се подписваш за "нарушител", при което обаче евентуално могат да ти съставят акт (говоря по принцип). Акта също не се обжалва, но срещу него можеш да възразиш в момента на съставянето или да представиш допълнителни обяснения в тридневен срок. На база акта се издава (а може и да не се издаде, но това е само теоретично) наказателно постановление, което се обжалва по съдебен ред.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Re: Информация за фиш на КАТ

    Цитат Първоначално публикувано от Delta1
    Днес ме спират от КАТ и нямаше за какво да се хванат, понеже всички документи са наред, видяха, че на предното стъкло има около 20см пукнатина. Тя беше по-малка обаче разпробиването не успя да я спре. Та този от КАТ казва, че за пукнато стъкло трябвало да спира колата от движение, но "склони" и написа фиш за 20лв. На фиша е отметнато чл.185(административно наказателна отговорност по ЗДвП). Гледах в закона обаче този член е 2 реда и няма нищо което да ми свърши работа. Видях само, че глобата е до 20лв и е сложил максимума (неговата .... , за една пукнатина). Интересувам се дали наистина може да се спре колата за пукнато стъкло и дали този фиш е правилно издаден. Ако не е трябвало да ми пишат фиш, как мога да си потърся правата.
    те тези фишове.... *какво си се запритеснил толкова.то положението сега с тях е такова че платил неплатил.........:fly: :fly: :fly:

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #4

    Re: Информация за фиш на КАТ

    Вече има моя подпис на фиша така, че няма да мога да се занимавам с него. Има ли го това за пукнато стъкло писано в закона. Ако утре пак ме спрат за това, да знам дали имат основание за глоба.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #5

    Re: Информация за фиш на КАТ

    Цитат Първоначално публикувано от Delta1
    Вече има моя подпис на фиша така, че няма да мога да се занимавам с него. Има ли го това за пукнато стъкло писано в закона. Ако утре пак ме спрат за това, да знам дали имат основание за глоба.
    За пукнато предно стъкло,автомобилът се спира от движение и се пуска след подмяна и преглед (знам го от личен опит),така,че сменяй го.

  7. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #6

    Re: Информация за фиш на КАТ

    Подкрепям pland.
    На мен ми отказаха да ми направят годишния преглед със пукнатинка, много по-малка от 20 см на предното стъкло. Казаха, че още първият катаджия ще ме глоби - особено нощно време няма как да не забележат дефекта. (при смяната на стъклото ще трябва да се премества и лепенката за прегледа)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #7

    Re: Информация за фиш на КАТ

    Мда, по-малкия дявол. Фиш за 20 лв си е горе долу нищо, като имаш впредвид, че ако стриктно спазва закона те спира от движение (колата).
    Кофти е този момент със стъклото, потърси по моргите някой по-евтин ако има, че иначе цените за нови, понякога са доста солени и сменяй, ако имаш възможност.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #8

    Re: Информация за фиш на КАТ

    ППЗДП:

    Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:
    .
    .
    .
    * т.6. по рамата, кабината, каросерията и допълнителното оборудване:
    .
    .
    * * * в) има счупени или повредени външни стъкла или стъкла, които не отговарят на съответните изисквания на стандартизационните документи;


    Чл. 11.
    (2) В останалите случаи на възникване на техническа неизправност по време на движение, когато отстраняването на неизправността на място е невъзможно, на водача се разрешава да придвижи на собствен ход моторното превозно средство или да тегли ремаркето до гараж или сервиз. В този случай придвижването може да се осъществи само ако водачът е осигурил необходимата безопасност на движението.



  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #9

    Re: Информация за фиш на КАТ

    За стикерите не се притеснявай ако отидеш в Кобра да ти го сменяват - намерили са им цаката и в услугата влиза прехвърлянето им Преди месец сменях моето и бях приятно изненадан когато си взех колата.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Информация за фиш на КАТ

    Купи си едно стъкло неоригинално. Не е скъпо.

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #11

    Re: Информация за фиш на КАТ

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Акта също не се обжалва, но срещу него можеш да възразиш в момента на съставянето или да представиш допълнителни обяснения в тридневен срок. На база акта се издава (а може и да не се издаде, но това е само теоретично) наказателно постановление, което се обжалва по съдебен ред.
    И обжалването му спира деиствието на наказателното постановление докато не се произнесе съда

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #12

    Re: Информация за фиш на КАТ

    Ще сменя стъклото. Благодаря на всички за помощта.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re: Информация за фиш на КАТ

    За фиша хич и да не ти пука. Няма да го плащаш.Намират ми се няколко от преди години , а последният е от предното лято. Вчера подавах документи за смяна на шоф. книжка защото юни изтича срока и. Никакви проблеми със стари фишове. Така , че споко.
    Но Стъклото го сменяй моментално, ще попаднеш на изрод и моментално ще ти лепне спрян от движение. Тогава ще се народят 1001 проблема. Няма спасеноие с това пукнато стъкло. Ако имаш каско викай застрахователя - зад камион бях падна камък, буца пръст , или ако има силен вятър* под дърво или къща падна клон керемида. Поне ще платят стъклото.
    ПС Имай в предвид и много малките опашки пред КАТ за смяна на номерата.Не са много дълги само няколко километра и се минава за има няма само 2 дни. За информационно обслужване / попълване на документи и такса се редиш на 1 и съща опашка за всичко/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Информация за F40LTGRP
    От MAKAPOB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 13-02-12, 00:45
  2. Нова информация
    От alek200 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 26-11-07, 12:56
  3. Информация за FDD
    От JEITY във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-03-06, 23:04
  4. Информация за антена
    От pentiumcho във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 04-04-05, 15:37
  5. Загубена информация???
    От Djniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 16-02-05, 06:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе