Резултати от 1 до 5 от общо 5

Загубена информация???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    130
    #1

    Загубена информация???

    Имам следния проблем. Вчера си сканирах комп-а с Panda Online Scan и ми намери 5 вируса. Написа че ги е Disinfect-нало и като растартирах компа стана наша работа. Преинсталирах Windows-а и когато се опитах да си отворя харда с филмите ми изписа че тази информация е недостапна. Направих му diskcleanup и папките се изтриха, но пише че само 4GB са свободни. По принцип тази хард е разделен на един logical дял, а когато отворих Partition Paragon ми показва че е с два дяла и единия е Unformatted, а другия е Free. Има ли някаква програма за възтановяване на информацията защото ми е много важно да си върна някой неща? 10x предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Загубена информация???

    Отвори Partition magci -и му дай десен бутон и Undelete

    ако не стане - инсталираш Get Data back - и действай

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #3

    Загубена информация???

    Преди време загубих структурата на целия твърд диск - партишъни и т.н. поради прецакване на MBR сектора и успях да възстановя почти всичко с disk commander на winternals, който достига дори до вече затрити дялове (със самата програма се работи доста специфично, доколкото си спомням...и трябва да се внимава); не е полезно да се записва върху дяла, който трябва да се възстановява; за съжаление не знам как да се намери тази програма, преди беше част от т.нар. Administrator's Pak, но май вече не влиза в най-новата му версия.



    има и други програми, но не съм ги опитвал: active unerase или active undelete - стартират се от dos bootable дискета

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Загубена информация???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Преди време загубих структурата на целия твърд диск - партишъни и т.н. поради прецакване на MBR сектора и успях да възстановя почти всичко с disk commander на winternals, който достига дори до вече затрити дялове (със самата програма се работи доста специфично, доколкото си спомням...и трябва да се внимава); не е полезно да се записва върху дяла, който трябва да се възстановява; за съжаление не знам как да се намери тази програма, преди беше част от т.нар. Administrator's Pak, но май вече не влиза в най-новата му версия.



    <div align="right">Originally posted by hihimor*-*14/02/2005*:* 13:19:25</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ima go v hiren boot cd 6 ili winPE6

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #5

    Загубена информация???

    Hiren's boot cd определено си струва да го имаш.



    Не ми е ясно точно какъв е проблема, но на мен ми се случи нещо подобно.

    Завчера ходих до един приятел да обменим малко филми и музика. Закачих моя хард ( 200гб ) на неговия компютър. Буутнах без проблеми от неговия. Обаче се включи скандиск и "поправи някакви грешки" ( тук е мястото да спомена, че моя човек е с SP2, а аз със SP1 и всички дялове на двата харда са с NTFS ). Вкъщи редовно си проверявам за грешки когато стане фал с изклюване или забиване, така че не трябваше да има проблеми.

    Така, записах си около 35гб на свободен дял.

    Прибрах се вкъщи включих и след като зареди уиндоуса компютъра се рестартира. И като пробвам в сейв мод също.

    Проверих си хардуера - няма видими проблеми. Пуснах си споменатото по-горе Boot CD и следваха диагностики на всичко - пак нищо.

    И тогава единственото, което ми дойде на ум като добра идея - формат на дяла с уиндоус и преинсталация.

    Инсталацията мина без проблеми. Следва рестарт и се включи скандиск (точно тогава си правех кафе и го изпуснах).

    Изкара някакви съобщения за грешки и после: deleting orphan file... дрън, дрън и така до безкрайност. Като свърши с това си зареди нормално. Отварям експлорер и гледам в дяла, на който бях си записал филмите и музиката си има папки, но изкарва съобщение, че са изтрити или преместени и няма достъп до тях. Следва десен бутон на мишката ->Пропъртис и само 65МБ от 35ГБ, които бях записал.

    Направо побеснях. Но реших все пак да си довърша инсталирането и сложих безплатния диск със SP2(онзи дето го пращат по пощата .

    Инсталиране на СП2 и рестарт. Следва отново автоматично включване на скандиск ( вече го оставих нарочно да си свърши "работата") и гледам пак съобщение за грешки в същия онзи дял и restoring orphan file .......mp3 и така нататък. След (може би) 15 минути ОС зареди и най- интересното: всичките 35ГБ се бяха върнали.

    Извинявам се за многословието. То е с цел да се избегнат допълнителни въпроси и уточнявания.



    Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели.



    Всичко това ме навежда на мисълта, че Windows XP, SP1 и SP2 използват различни версии на NTFS или нещо такова. Не разбирам много от тая операционна система. До скоро бях с добрия стар 98 и FAT32.



    Между другото PQ Partition Magic ми дава възможност да форматирам в 3 или 4 различни версии на NTFS, между тях и NTFS v. 3.1 (Windows XP) - най-интересното е че уиндовса го разпознава като unknown - т.е. не го разпознава.

    Не ми се коментира повече, че ще напиша цяла дисертация []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Загубена парола на БИОС на лаптоп
    От zayo bayo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 02-12-07, 21:40
  2. Възтановяване на информация как???
    От king_pin във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 07-12-06, 19:11
  3. Информация за фиш на КАТ
    От Delta1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 16-05-06, 21:51
  4. Информация за FDD
    От JEITY във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-03-06, 23:04
  5. PHPBB загубена парола :)
    От rony във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 26-04-04, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе