Резултати от 1 до 9 от общо 9

Нощна тарифа за тока - до кога?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #1

    Нощна тарифа за тока - до кога?

    По мои спомени - преди няколко месеца по всички вестници се пишеше по темата, т.е.* какви ще са промените в таксуването на консумираната от домакинствата електроенергия (първите киловати ... ; със/без нощна тарифа; ...).

    Дали някой може да каже това само празни приказки ли бяха, или вече е ясно как ще ни се формират сметките тази и следващите зими/лета?

    Ако е ясно, то как?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #2

    Re: Нощна тарифа за тока - до кога?

    Цитат Първоначално публикувано от prt
    По мои спомени - преди няколко месеца по всички вестници се пишеше по темата, т.е.* какви ще са промените в таксуването на консумираната от домакинствата електроенергия (първите киловати ... ; със/без нощна тарифа; ...).

    Дали някой може да каже това само празни приказки ли бяха, или вече е ясно как ще ни се формират сметките тази и следващите зими/лета?

    Ако е ясно, то как?
    За нощната тарифа не знам, но по бТВ казаха, че с влизането в евросъюза(ако влезем) трябва да въведем акциз на тока. Минималния е 0.50лв.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Нощна тарифа за тока - до кога?

    backinblack, нещо си недочул/недоразбрал. не съм слушал това, което ти, но акцизът е допълнителен налог, който се слага върху вноса: или на предмет на лукса (какъвто токът не е) или е утежняващ цената фактор с цел защита на собственото производство (което отново не може да бъде вярно)

    така че, моите уважения, но явно става въпрос за нещо друго....

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #4

    Re: Нощна тарифа за тока - до кога?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    backinblack, нещо си недочул/недоразбрал. не съм слушал това, което ти, но акцизът е допълнителен налог, който се слага върху вноса: или на предмет на лукса (какъвто токът не е) или е утежняващ цената фактор с цел защита на собственото производство (което отново не може да бъде вярно)

    така че, моите уважения, но явно става въпрос за нещо друго....
    Да, точно за акциз става въпрос, но не за тези акцизи които са за защита на собственото производство, а за такъв който както казваш е за облагане на луксозни стоки като горивата, цигарите, алкохола и др. Скоро четох някакви новини, че имало предложение(пак от европарламента) да се обложе с акциз и СМС-ите и електронната поща, но за сега било отхвърлено. Тъй като това последното го четох в нета, ще се поразровя да намеря линка, а за първото може и да има информация в сайта на бТВ. Също ще поровя защото не обичам да споря без линкове, но определено можеш да бъдеш сигурен, че много правилно съм го разбрал това което по-горе цитирах


    http://news.imoti.net/news.php?id=5

    http://www.news.bg/article.php?cid=37&pid=0&aid=179350

    Честит сбор бабо Пенке

  6. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #5

    Re: Нощна тарифа за тока - до кога?

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    За нощната тарифа не знам, но по бТВ казаха, че с влизането в евросъюза(ако влезем) трябва да въведем акциз на тока. Минималния е 0.50лв.
    я по спокойно със злите прокоби *

    http://www.eia.doe.gov/emeu/international/elecprih.html

    тук може да се висят цените на тока за домашни потребители - и пише, че са цени с платени данъци(ддс) и такси за пренос

    пък ако нашите управляващи са решили да ни направят тока най-скъп в света - време е за революция *

    а бтв ги заеби кво разправят - журналисти кво да ги правиш(тъп, по-тъп, полицай, пожарникар, ...журналист).

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #6

    Re: Нощна тарифа за тока - до кога?

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    ......но определено можеш да бъдеш сигурен, че много правилно съм го разбрал това което по-горе цитирах


    http://news.imoti.net/news.php?id=5

    http://www.news.bg/article.php?cid=37&pid=0&aid=179350

    Честит сбор бабо Пенке*
    бе не знам дали ти си разбрал, че акциза е за МЕГАват/час..., ама простите журналисти определено не са разбрали !!!

    мегават = 1000 Киловат-а

    ха сега раздели 50 евроцента или 1 евро на 1000 !!!

    * :coolsmiley:

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #7

    Re: Нощна тарифа за тока - до кога?

    Цитат Първоначално публикувано от zaphodb
    бе не знам дали ти си разбрал, че акциза е за МЕГАват/час..., ама простите журналисти определено не са разбрали !!!

    мегават = 1000 Киловат-а

    ха сега раздели 50 евроцента или 1 евро на 1000 !!!

    * :coolsmiley:
    Сега вече разбрах, защото това го чух като новина така както го педадох по-горе, а линка го издирих заради FearMe* и само отгоре-отгоре го прочетох, колкото да се уверя, че за същата новина става въпрос. Но по телевизията съм сигурен, че казаха за 0.5лв за киловат.

    Май за всяка новина трябва да търсим потвърждение и в друг источник

  10. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #8

    Re: Нощна тарифа за тока - до кога?

    А нещо по темата?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #9

    Re: Нощна тарифа за тока - до кога?

    Малко късно, но...

    Не се очаква отпадане на `нощната` - тя е икономически обусловена! Има варианти дори за добавяне и на други времеви зони (например weekend и час-пик), но след замяна на електромерите с електронни! Това не означава, че няма да има промяна и в нейната цена

    Иска се отпадане на `евтините` 75kWh и за мен е логично да мине!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Бойлер на нощна тарифа - решение
    От Gogo Byte във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 28
    Последно: 12-08-15, 03:08
  2. НОЩНА ТАРИФА
    От pier_67 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 52
    Последно: 05-05-15, 23:42
  3. Цената на тока...
    От babati във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 08-07-12, 15:40
  4. Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 19
    Последно: 18-10-07, 10:27
  5. Спира ли ви тока?
    От hard във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 30-10-06, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе